Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 02:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 CANON MV690 - NISKIE NASYCENIE KOLRÓW - Z CZEGO TO WYNIKA? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post CANON MV690 - NISKIE NASYCENIE KOLRÓW - Z CZEGO TO WYNIKA?
Witam :cry:

Jestem posiadaczem kamerki Canona MV690. Z tego co wiem jest to niemiecki odpowiednik sprzedawanej w Polsce MV700. Poprzednio miałem Samsunga VPD 107i i coś mnie podkusiło, aby ją zmienić i to był mój błąd! Pomimo wad Samsunga takich jak kiepski wizjer i szumy w słabym oświetleniu Canon wypada jeszcze gorzej. Wizjer ma fajny, czytelny, ale reszta daje wiele do życzenia. Zbyt mało szerokokątny obiektyw(czasem trzeba by chyba filmować z kosmosu, żeby zmieścić coś w kadrze. A co mnie najbardziej drażni to niskie nasycenie kolorów. W Samsungu w słabym świetle pojawiały się szumy, w Canonie oszukali ten problem zmniejszaniem nasycenia( i to ma być czulszy sprzęt) według mnie to oszustwo, a to nie oto chodzi. --- DO RZECZY ---

Filmując Canonem, na ekranie kamerki wszystko wygląda rewelacyjnie (kontrast, nasycenie) zarówno przy filmowaniu i odtwarzaniu. Jednak ten sam materiał oglądany bezpośrednio na TV lub zrzucony do kompa jest blady. Nasycenie pasowało by wzmacniać programowo, a to przecież nie o to chodzi. Może ktoś z was miał podobne problemy i coś mi poradzi, bo już sam nie wiem, czy one tak mają, czy to jednak jakaś wada sprzętu.

Czekam na porady. Z góry Dzięki.

niedziela, 8 maja 2005, 11:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kolorów , kontrastem, nasyceniem itd. na TV i monitorka
to duzo daje

niedziela, 8 maja 2005, 16:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Co ja zauważyłem, jakość obrazu(w tym nasycenie kolorów) w dobrym oświetleniu(plener za dnia, dobrze oświetlony pokój) jest dużo lepsza po zrzuceniu na kompa(oglądana na kompie lub TV po obróbce) niż na wyświetlaczu LCD lub oglądana bezpośrednio z kamery na TV...

Jest to jednak moja pierwsza w życiu kamera nie mam więc punktu odniesienia jestem z niej zadowolony, fakt posiada kilka mankamentów ale za tą cene nie można oczekiwać super fantastycznego sprzętu...

Ja dałem za trzymiesięczną kamerę(+ dodatkowy aku z ładowarką na220V i 12V, torbę, 2kasetki DV, razem warte ponad 200zł co jest potwierdzone na f/vat) 950zł, co po odjęciu gratisów daje niewiele ponad 700zł za prawie nową kamere...
Za tą cene ciężko było dostać coś lepszego.

Ps. jeszcze co do kolorów to ja osobiście najczęściej sam ustawiam balans bieli(biała kartka), efekty dużo lepsze niż na auto, lub jednym ze zdefiniowanych ustawień...

Athlon XP 2600+
1GB TwinMos
GF5500 128MB
Maxtor 80GB +Samsung 160GB
liteon 851S

niedziela, 8 maja 2005, 17:06
Nowy
Nowy

Ok. Więc u ciebie jest zupełnie odwrotnie niż u mnie. Ty masz lepszy obraz po zrzuceniu na kompa, a u mnie przeciwnie. Na ekranie OK, ale w kompie kiepsko.

niedziela, 8 maja 2005, 19:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]