Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 18:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 błagam, nie mordujcie :) 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post błagam, nie mordujcie :)
witam ! :)

jestem tu drugi raz, ale mam zamiar tu dłużej zagościć, bo właśnie zbieram się do zakupu kamery (cyfrowej, rzecz jasna) i tu właśnie pojawia się mój problem. Tak, tak, wiem to już setny post z tej serii, ale ja naprawdę potzrebuje Waszej opinii. Przeglądałem wczoraj to forum i doszedłem nawet do postów z maja i zgłupiałem. Kompletnie nie wiem co mam wybrać. Więc zanim zamkniecie to okienko, przeczytajcie do końca, proszę :D

Zacznę od tego, że mój wybór zawęziłem już w sumie do dwóch modeli: JVC - GR-DVL 145 i Panasonic - NV-DS 29. Chociaż wszelkie sugestie z Waszej strony będą mile widziane (mój budżet to ok. 2500) Brałem również pod uwagę Canon'a MV410 ze względu na taką samą cenę, ale nie wiem czy jest ona równie dobra. Poza tym, widziałem już wcześniej podobny post Adama, więc może tym razem uda się namówić Was na jakąś wypowiedź :wink:

Teraz napiszę czego dokładnie szukam. Przede wszystkim zależy mi na dobrej jakości obrazu w różnych warunkach (oświetlenie, struktura tła itp.) oczywiście jak na możliwości kamer tej klasy. Mam zamiar kręcić dużo 'w terenie' i nie wiem która kamera poradzi sobie lepiej np. z 'miastem w nocy', czyli przy oświetleniu zwykłych ulicznych lamp (istotny tu chyba jest 'ręczny balans bieli', a wiem że JVC taki posiada). Drugą równie istotną rzeczą jest dobry stabilizator obrazu (przeczytałem tu, że Panasonic ma z tym problemy, ale nie wiem z kolei jak wypada tu JVC), bo będe nieraz nagrywał 'w ruchu'. No i ostatnia, nie wiem czy nie najważniejsza rzecz, a mianowicie efekt 'spowolnienia' (nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale ktoś trafnie tu zauważył, że jest to efekt często wykorzystywany w teledyskach i właśnie do tego również będzie mi potrzebny)

Rzeczy na których zależy mi mniej:

-efekty cyfrowe (oprócz tego jednego :wink: )
-wejście DV
-zoom powyżej x10

No i to chyba byłoby wszystko :wink: .

Ale debiut, dawno się tak nie rozpisałem, ale mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiązać mój problem.

Czekam na opinie użytkowników w/w kamer, znawców tematu, w ogóle wszystkich :D

pozdrawiam
-=dbs=-

poniedziałek, 13 stycznia 2003, 17:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie widzialem JVC i Canon ale mam Pana DS29 i powiem ci tak.

Jeżeli chodzi ci o obraz to moim zdaniem jest bez zastrzeżeń. Mi sie podoba ;)) Przejżysty, prawidłowy. Kręcenie w terenie również świetnie wychodzi; najlepiej w dzien, troszczke gorzej w nocy; jeżeli chcesz miec wszystko dokładnie widoczne to hyba zwykłe światło latarni - troche za mało. Ręczny bilans bieli i stabilizator obrazu git. Nie bardzo wiem o jaki efekt ci chodzi. Jesti cos takiego nazywa jest Gainup i Strobe. Hyba ze chcesz totalne slow-motion ;))

Ja ze swojej strony polecam Panasonic ;))

Pozdrawiam
Overs

poniedziałek, 13 stycznia 2003, 19:33
Stały bywalec
Stały bywalec

właśnie o takie opinie mi chodziło, czyli zdanie użytkowników. Jeżeli chodzi o 'ten' efekt to być może jest to slow-motion, nie wiem czy te kamery to mają.
Czekam zatem na jakieś opinie na temat JVC

pozdrawiam :D

poniedziałek, 13 stycznia 2003, 20:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja również polecam Panasonica. Posiadam ją od sierpnia i jestem zadowolony. Jeśli chcesz to wyślę Ci kilka fotek zrobionych DS29 właśnie przy świetle latarni ulicznych. Podaj meila.

wtorek, 14 stycznia 2003, 10:14
Stały bywalec
Stały bywalec

dzięki Michu :) ślij na grinngo@o2.pl , a tak przy okazji, to jak wypada w panasonic'u stab. obrazu, bo doczytałem się na tym forum, że nienajlepiej...
jeszcze raz dzieki i pozdrawiam

wtorek, 14 stycznia 2003, 10:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Pracuje przy sprzęcie RTV i jednocześnie jesli mam możliwość to morduje sie w weekendy :) aby dorobic do mojej pensyi. Ale wracając do tematu: odnośnie stabilizatora to w 29 jest on poprawiony w stosunku do poprzedników i jest całkiem niezły. Obraz tez jest niezły a nawet lepszego w tej cenie chyba sie nie spotka. Porównywałem z Sony, Canonem i Jvc choć akurat nie z tym modelem. Odnosnie Jvc miał on lepszy obraz w słabo oświetlonych pomieszczeniach ale ............ odbywało sie to poprzez rozmycie, pogorszenie ostrości !!!!
Sam więc zdecydowałem sie na DS29 i nie żałuję :D

środa, 15 stycznia 2003, 18:21
Stały bywalec
Stały bywalec

dzięki Blondas2 za uwagi, (kolejne punkty dla panasonic'a). Czekam na kolejne komentarze :D No i czy nikt z was nie pracował jeszcze z tym modelem JVC ? czy ta kamera jest aż tak marna ? Jeszcze raz dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem i WIELKIE dzięki dla Micha, który stanął na wysokości zadania (zdjęcia, opis kamery)
dzieki
pozdrawiam

środa, 15 stycznia 2003, 22:44
Nowy
Nowy

Post PANA NV-DS29
Ja kupilem panasonica i jestem z niego bardzo zadowolony :D
Probowalem w Londynie w takim jednym muzeum nagrac improwizacje trzesienia ziemi w sklepie. Nie zaóważyłem że mam włączony stabilizator obrazu. Efekt jest taki, że tego trzęsienia w ogóle nie widać na filmie, tzn stabilizator obrazu działa ok :lol:

Ja polecam tą kamerke. Jakość/Cena rewelka[/quote]

sobota, 8 lutego 2003, 00:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wiesz ja mam teraz kupić cyfrówke i... dziś porównywałem je na żywca i panasonic jest THE BEST wg mnie...

niepowinienem pytać ale do czego jeśli możesz powiedzieć potrzebuujesz kam w takim charakterze? BO:
noc+zdjęcia w ruch=wyścigi uliczne!!!
ja też po to kupuje KAMERE... bo widzałem kilka filmów np z Albertem i jego audi A3(VTG) i kilku innnych koleśi śmigających po Wawie na oko koło 200km/h i coś mnie zainspirowało!

sobota, 8 lutego 2003, 01:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
heh :D , no sam wiesz co się dzieje w takim mieście nocą :wink: , czasami warto 'pokręcić' i nie koniecznie wyscigi 8) ale zastosowanie jest tu teraz mniej istotne, ważne że wszyscy wybieracie Panasonic'a :)

dzięki za pomoc

pozdrawiam i życzę udanych nocnych 'łowów' :D

sobota, 8 lutego 2003, 02:04
Stały bywalec
Stały bywalec

tak na wszelki wypadek powiem, że ten ostatni post był mój tylko nie byłem zalogowany :D

pozdrawiam

sobota, 8 lutego 2003, 02:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Racja nie ma jak nakręcenie kilku żuli nocą-cysta przyjemnosc :) a zwłaszcza pałowanych przez panów z prewencji:)

To miasto nocą.

Ale przydało by sie to na czymś utrwalić!

-----------------------------------------------------------------
Chce ktoś kupić kamere Sony Hi8 (tak na marginesie)

BBX

sobota, 8 lutego 2003, 22:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
nocne wyscigi - widze ze mamy wspolne hobby :D

środa, 12 lutego 2003, 12:34
Nowy
Nowy

Hobby moze i fajne,ale trzeba uazac by to nie byl ostatni film :)
No i zeby za szybko sie nie pozbyc kamery (niekoniecznie z własnej inicjatywy) :D

niedziela, 16 lutego 2003, 16:14
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post pmi
mozesz napisac co kupiles i jak sobie owa kamera daje przy kiepskim swietle. planuje zakup i do konca sie waham miedzy jvc 145 a panasoniciem ds 29.

wtorek, 25 marca 2003, 23:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona