Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 01:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 "Condensation error" w JVC GR D30 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post "Condensation error" w JVC GR D30
Witam,
Od jakiegos czasu (2-3 miesiace) mam problem z wyskakujacym bledem jak w temacie (CONDENSATION ERROR. OPERATION PAUSED). Zdarza sie to po kazdym uruchomieniu kamery po przerwie dluzszej niz 4-5 godzin i wymaga podlaczenia kamery do zasilacza na ok. 1 h. Wczesniej mialem dwa analogowe panasoniki i tylko w jednym pojawil sie problem z kondensacja i to tylko JEDEN raz w ciagu kilku lat eksploatacji, a na dodatek byl uzasadniony wejsciem do cieplego pomieszczenia z dworu. W moim JVC nic nie usprawiedliwia takiego zachowania kamery, a jest to uciazliwe- nie moge nic nagrac od razu- musze odczekac godzine. Kamera przechowywana jest w mieszkaniu, a wiec warunki nie sa takie, ktore usprawiedliwialyby wlaczanie tego bledu. Poza tym, jak juz pisalem, dzieje sie tak za KAZDYM razem kiedy chce wlaczyc i uzyc kamery po kilkugodzinnej (lub dluzszej) przerwie. Nie wiem, czy to jakas usterka kamery, czy po prostu niektore "tak maja". Na necie znalazlem kilkanascie postow na niepolskojezycznych forach dotyczacych mojego problemu, ale nic mi one nie pomogly. Czy serwis JVC uzna to jako usterke (kamera jest jeszcze na gwarancji) kamery? Jakie jest postepowanie w takich przypoadkach? Czy ktos z Szanownych Forumowiczow mial juz problem z kondensacja?
P.S. Nie chodzi mi o jednorazowe, rzadkie, przewidziane w instrukcji obslugi klopoty z kondensacja.
pozdro,
Piotr

niedziela, 15 maja 2005, 17:05
Bywalec
Bywalec

Dokladnie tresc bledu brzmi:
"CONDENSATION, OPERATION PAUSED.
PLEASE WAIT"

Jak zauwazylem przed chwila, po ustapieniu (po 1h zasilania) bledu, kiedy kamera nieuzywana wylaczyla sie samoczynnie i probowalem ja wlaczyc, blad pojawil sie od nowa! Po wczesniejszym (o minute!) ustapieniu. Mam juz dosc... :-( :cry:

niedziela, 15 maja 2005, 17:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie pozostaje Ci nic innego, jak odwiedzić serwis. Miałem podobne problemy z Panasonikiem, powodem był uszkodzony czujnik.

niedziela, 15 maja 2005, 19:40
Nowy
Nowy

Ja własnie zobaczyłam to samo na wyświtlaczu swojego jvc gr-d20e...
Czy nie da się ominąć serwisu??

poniedziałek, 26 września 2005, 23:36
Nowy
Nowy

No ja mam identyczną sytuację w swoim JVC gr-d70. Tylko, że u mnie napis sie pojawia kiedy chce. I zazwyczaj robi to kiedy jesten na planie filmowym albo mam pilne zlecenie. Jesli ktoś oddawał taką usterkę do serwicu to powiedzcie ile takie coś kosztuje ??

Druga opcja, tak mi sie wydaje to dostać się do opcji serwisowych kamery i po prostu wyłączyć ten czujnik. Co o tym myślicie, jest wogóle takie coś możliwe z poziomu zwyklego PC ?

piątek, 24 marca 2006, 17:59
Bywalec
Bywalec

Moja (jak widac w podpisie byla) kamera byla jeszcze na gwarancji, wiec o kosztach nic nie wiem. W opisie naprawy mialem wpisane "Regulacja ..." wiec mysle, ze jest to ustawialne. Kiedys znalazlem gdzies na necie nawet program serwisowy obslugujacy maja kamerke, ale wymagany byl specjalny kabelek, ktory byl niedostepny. Tyle wiem.
Pozdro,
Piotr

piątek, 24 marca 2006, 18:27
Nowy
Nowy

można dostać pier*olca z tymi kamerami JVC.
Ja mam GRD-70E i już 5 razy to gówno naprawiałem. Zawsze to samo Condensation.....
Za każdym razem w naprawie wpisują coś innego, ato regulacja toru taśmyu, a to inne bzdury. Na moje pismo odpisali że była gdzieś mikroprzerwa. No dobrze, ale od tego czasu już dwa razy ponownie naprawiali i za każdym razem mikroprzerwa.
Myśle że ten sprzet jest po prostu skopany, a my jako klienci nabijani w butelkę. Nie tylko jak widać z netu w Polsce.
Poczytajcie http://www.google.pl/search?hl=pl&q=cam ... Szukaj&lr=
Może by te JVC coś z tym zrobiłe czemy mamy płacić za ich bublowaty produkt i za naprawy usterek które powstają z ich winy.

sobota, 9 września 2006, 21:52
Nowy
Nowy

Mam kamere JVC model: GR-D30U. Problem w tym, że na kamerze na wizjerze mam kolor, a po podłączeniu do TV nie ma go! Czy potrzebne są jakieś specjalne kable do niej? Czy cos trzeba naprawić/przełączyć? Jesli ktoś zna sie na tym modelu lub podobnym, to bardzo proszę o Pomoc! Z góry bardzo serdecznie dziekuję.

Kamerka leży nie używana w torbię, pomóźcie ją mi ożywić :mrgreen:

środa, 20 września 2006, 12:29
Nowy
Nowy

Może masz ustawiony tryb nagrywania NTFS? Przełącz na PAL

środa, 20 września 2006, 18:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]