Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 06:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Pomóżcie z HC 14E 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Pomóżcie z HC 14E
Mam do was pytanie. Sporo filmuje dzieci w domu, jak wiadomo ciemno. Sam planuje zmiane kamerki mam digital8 740E(1megapixel) i bez dodatkowego oświetlenia jest półmrok. Niedawno miałem pare dni temu pożyczoną kamerę sony Hi8 i szok w najciemniejszym korytażu jasno normalny jasny obraz, wziołem D8 i prawie noc. O co tu chodzi?? Chciałem kupić 14E z tego względu że przetwornik ma 1/4, baterie te same i cena ok 2000. Ale nie wiem jak w mieszkaniu sie sprawuje, może ktoś miał porównanie, czy radzi sobie jak D8(półmrok) , czy jak Hi8 bardzo jasny obraz, bez porównania z D8??
Pomocy!

A może 85E?

poniedziałek, 16 maja 2005, 18:20
Nowy
Nowy

Ja miałem ostatnio możliwość bezpośredniego porównania mojej Sony HC14 z Panasoniciem NV-DS60. Najpierw nagrałem krótki film w ciemnym mieszkaniu, trochę z balkonu w lekkim półmroku oraz przy słąbej żarówce. Wszystko nagrywałem na tej samej kasetce. Różnica w jakości była BARDZO WIDOCZNA. Kiedy nagranie z Sony było w miarę dobrej jakości (jak na kamerkę za 2 tyś.), to nagranie z Panasonica to straszne szumy! Tak jakby na właściwy obraz z tematem filmu nałożyć drugi nieruchomy obraz z gąszczem malutkich kropek.
Na początku, kiedy nagrywałem przy jasnym oświetleniu, miałem obawy, czy aby Sony jest rzeczywiście lepszy, ale test w lekkim zaciemnieniu rozwiał moje wątpliwości. Kupując HC14 też kierowałem się wielkością przetwornika CCD 1/4, i ten test utwierdził mnie w przekonaniu że dokonałem dobrego wyboru. A brałem pod uwagę także NV-GS11. NV-DS60 (starszy model) nagrywa równie dobrze w dzień jak HC14, wyposażenie i bajery ma trochę lesiejsze (głównie pilot, ładowarka, kilka fajnych efektów cyfrowych), ale po zrobieniu pierwszego filmu DVD chyba każdy się przekonuje, że najważniejszy jest jednak dobry obraz (przed dźwiękiem).
Mojego HC14 kupiłem na allegro w styczniu za 1500zł, podczas gdy w sklepie kosztował 2100-2450, i wszystko działa bez zarzutu. Używam jej oczywiście do celów prywatnych (rodzina, wycieczki itp.) Zrobiłem już 5 filmów na DVD i jak na razie wszystko bez zarzutów. Używam dwóch kaset Premium na zmianę. Czasami tylko brakuje pilota, ale da się żyć. Ale z czystym sumieniem mogę ją polecić.

wtorek, 21 czerwca 2005, 13:40
Bywalec
Bywalec

Wielkie dzieki za odpowiedź. Znalazłem tę kamerkę w markecie NEO_NET,
i tak: cene mają kosmos 2150zł, poprosiłem o zgaszenie światła chociaż troche, wlazłem w ciemny kąt i porównałem ze swoją digital8 740E, moja ma sporo jaśniejszy obraz, aż osłupiałem. No chyba że lcd był przyciemniony, choć w to wątpie. Także musze sie rozejrzeć za inną.
Chwalona jest hc90 i gdyby była rozmiarów mojej 740E to bym kupił, ale w rence mi sie chowa, a to już nie przejdzie. Może jak panasonic GS400 spadnie z ceny.

wtorek, 21 czerwca 2005, 19:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]