Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 19:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Zdanie na temat kamer SONY VX 2100 - WAŻNE!!!! 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Zdanie na temat kamer SONY VX 2100 - WAŻNE!!!!
Witajcie!!

Jak wspominałem w poprzednich postach jestem na etapie kupowania kamery... ciągle sie wacham, ale dzięki Wam wybrałem już kamerę - SONY VX2100, zacząłem patrzeć na grupach DYSKUSYJNYCH i niestety znalazłem troche niepokojące informacje. Bardzo Was proszę o szybką reakcję na to:
1. Witam,Przegladajac watki na tej grupie natknalem sie na stwierdzenie, ze sony PD-170 i VX2100 to "te same bebechy"... No ale chyba musza sie czyms roznic jezeli roznica cenowa w ich przypadku wynosi ok. 3000,-... czyzby tyle kosztowal dvcam ? Czy cos jeszcze wplywa na cene? Co Wy sadzicie na ten temat?
2.mam obie od stycznia tego roku PD-170 ma 2x wiecej krokow przyslony
no i mozna w miare swobodnie sterowac osobno, czasem, przysloną,
wzmocnieniem w VXie nie ma tak dobrze nie wspomnie już o XLRach i zasilaniu Phantom, bez którego dobry mikrofon sie nie obejdzie No i zapomnieliście, że to całkiem inna jakośc materiałów niż w VX2100 Na
VX2000 to jeszcze nie było sonemu żal towaru, ale VX2100 to poprostu
reklamówka. - jednorazówka
3. Prawdopodbnie tak właśnie jest, że VX jako kamera przeznaczona na rynek zaawansowanych amatorów ma w założeniu przekręcać mniejsze przebiegi = może być mniej trwała. PD jest przeznaczona do prac raczej zawodowych, gdzie liczy się niezawodność
4. Witam. Tak się przymierzałem do przesiadki z vx2000 na vx2100 ale ostatnio wśród znajomych padło 6 takich pudeł. Większość gniecie taśmy od 45 minuty i je rwie. Co więcej ponoć BEIKS twierdzi że to uszkodzenia mechaniczne i za naprawę chcą 2000 zł. W takim układzie chyba poczekam na coś nowszego albo się skuszę na PD170 labo na FX1. Napiszcie coś o VX2100 i poradźcie bo już sam nie wiem co robić.

Co myślicie o tym wszystkim?? Zależy mi na opinii osób które używają te kamary, albo poradźcie jaką inną wybrać???

Pozdrawiam
ROBSON

poniedziałek, 16 maja 2005, 19:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli koniecznie myslisz o Sony i nie chodzi Ci o HDV (wstrzymalbym sie do ukazania sie porownan Z1/HD100/HVX200) to polecam Ci PD. XLR to normalne wejscie dzwiekowe a w zestawie dostajesz wcale niezly mikrofon. Przyslona jest niestety skokowa ale jest bardziej szczegolowa wiec korekcja ostrosci nie bedzie tak tragiczna. VX to amatorska kamera choc dla amatorow zaawansowanych. PD to sprzet profesjonalny i jesli chodzi o trwalosc to po prostu najlepsza kamera na rynku. Mimo ze mam Panasonica AGDVX100a to jesli idzie o pancernosc to mimo wszystko Sony bije mnie o glowe :) Bebechy sa w pewnym sensie te same tak jak plyta WW Golfa uzywana jest chyba w 10 innych samochodach.

Zastanowilbym sie raczej na Twoim miejscu raczej nad wyborem PD 150 a 170. Roznice stosunkowo niewielkie (troche jasniejsza i troche wieksza rozdzielczosc chipu) a cenowo juz sporsze. PD to kamery profesjonalne a VX to jednak kamery amatorskie, nie ma co sie oszukiwac. Polecam Ci PD a o VX zapomnij. Nie warto sie bawic. Oczywiscie najlepszym wyjsciem jest Panasonic AGDVX100a ale to moje zdanie :D

poniedziałek, 16 maja 2005, 20:23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie jestem przekonany do KOŃCA, którą wybrać nawet firmę. Dlaczego wybrałem SONY VX?? Dlatego, że odkąd jestem na tym forum, to większość wskazówek właśnie dotyczyło tej kamery, większość ludzi na forum bardzo ją chwali i poleca.... sam już nie wiem. Zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu, w sumie to mogę się wstrzymać, gdyby jakieś kamery wyszły i co ważniejsze cena ich była trochę niższa. Dlatego LUKA i inni szanowni forumowicze - wypowiadajcie się na tak ważne tematy. Dziękuje z góry i oczekuje jakiś propozycji.

Pozdrawiam
ROBSON

P.S. Luka!! A Ty masz zamiar zmienic ta kamerę?? Jeśli tak to na co??

wtorek, 17 maja 2005, 08:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamery nie zmieniam gdyż jestem z niej bardzo zadowolony i MOIM zdaniem jest to najlepsza obecnie MiniDV. Kiedy Panasonic wypusci swoja kamere HDV HVX200 to mam zamiar kupic ja i "malego" Panasia uzywac jako drugiej kamery. Canonow nie rozpatruje niestety gdyz, mimo bardzo fajnej opcji jaka jest wymienny obiektyw chipy w tych kamerach sa tragicznie ciemne i nie przepadam za ich "kolorystyka".

Pod koniec roku na rynek powinny ostatecznie trafic kamery HDV Panasonica (HVX 200) i JVC (HD100). To z pewnoscia obnizy jeszcze ceny chociaz PD150 (naprawde nie rozniaca sie wiele od 170tki) mozna kupic juz za 6|6.5 tys. Canon na razie troszke z boku ale ponoc szykuje jakas HDVke. Znajac Canona najpierw pokaza XM3 HDV i po chwili dopiero (byc moze dluuugiej) XL3 HDV. Niestety kamera HD100 wykorzystuje juz wszystkie pomysly Canona :)

Co do jakosci obrazka. Nie zastanawiaj sie nawet. VX nie ma i nie moze miec lepszego obrazka niz PD170 i nie sadze aby byl lepszy od PD150 ale to akurat trzeba sprawdzic empirycznie :) Obecnie ceny kamer PD strasznie spadly i mysle, ze nie warto sie nawet zastanawiac nad VX ale decyzja ostateczna jest Twoja. Mozesz zawsze pojsc do jakiegos duzego sklepu i zobaczyc porownanie obrazka VX|PD (moze BEIKS). Nie sadze aby to bylo niemozliwoscia.

wtorek, 17 maja 2005, 09:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zależy do czego będziesz używał tej kamery. Jeżeli do chałtur typu wesela itp. to VX 2100 jest moim zdaniem wystarczający. Filmowałem tą kamerą ok. 20 wesel i mam następujące uwagi:
- doskonała czułość (w ciemnych kościołach wystarczy lampa 35W na
kamerze i pierwszy plan jest doskonale doświetlony, na salach
przeważnie wystarczają 4 halogeny odbite od jasnego sufitu)
- świetny autofocus (nie gubi ostrości na sali z tańczącymi ludźmi, nie
wariuje od kolorowych migających świateł, które często włączają zespoły)
- dobra bateria (zamiennik NP-960 wystarcza na ok. 6 godzin)
- wygodna osłona obiektywu
- balans bieli i przysłona tylko na manual (na auto jedynie na dworzu przy stałych warunkach oświetleniowych)
- słaby mikrofon (przesterów nigdy nie miałem ale dźwięk jest bardzo płytki słabe basy i soprany, trochę słychać szum mechanizmu np. w czasie przysięgi w kościele gdy młodzi cicho mówią)
- kiepski wizjer i ekranik LCD (przekłamuje kolory i trzeba się do tego przyzwyczaić)
- konieczny statyw maramienny
Ogólnie jestem z niej zadowolony. Jeżeli trochę poeksperymentujesz z ustawieniami i ją wyczyjesz osiągniesz zadowalające efekty. Wcześniej filmowałem JVC 4000 i różnica jest kolosalna. Moi klienci są zadowoleni z jakości obrazu i dźwięku. Co do trwałości kamery to jest za wcześnie żebym mógł co kolwiek o niej powiedzieć. Co do opinii Luki trochę się dziwię bo przecież z jego wypowiedzi wynika, że pracuje na Panasonocu a nie na Sony VX czy PD.
Pozdrowienia

wtorek, 17 maja 2005, 11:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Krzysztofie czy to nie daje mi prawa do wypowiedzenia sie? Po pierwsze pewne nieporozmienie. MAM Panasonica PRACOWALEM na wszystkich profesjonalnych kamerach MiniDV i mniejszych kamerach jak VX'y, XM2ki czy Sony 9xx i na wiekszosci kamer DVCAM/BETACAM i kilku innych w rodzaju 35mm czy IMX. Roznica polega na tym ze nie krece wesel tylko filmy stad mam kontakt z naprawde olbrzymia iloscia sprzetu filmowego i znam go naprawde dobrze. Nie przecze. VX na wesela musi byc bardzo dobra kamera chociaz nie wiem czemu malo kto korzysta z dodatkowego mikrofonu (wynika z forum). Sa mikrofony kierunkowe AKG z wejsciem jack/cinch i wtedy problem cichego mowienia przez mlodych raczej znika ale to taka moja swobodna refleksja :D

Osobiscie zawsze bede polecal sprzet bardziej profesjonalny gdyz daje lepsze panowanie nad obrazkiem i wieksze mozliwosci. Proste.

wtorek, 17 maja 2005, 12:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pod koniec roku na rynek powinny ostatecznie trafic kamery HDV Panasonica (HVX 200) i JVC (HD100). a.

Male sprostowanko
Panasonic AG-HVX200 nie jest kamera HDV!!! Panasonic zapisuje w formatach : DVCPRO HD, DVCPRO50 DVCPRO25 oraz DV, - oczywiscie na kasetkach mini! a takze na kartach pamieci P2. ni ema ma sensu porownywac formatu HDV do DVCPRO HD pzry produkcjach na wielki ekran roznice same wyjda na jaw.... :) oczywiscie Pasa bedzie gora....

Kaziu

wtorek, 17 maja 2005, 13:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

KaziuK i tak i nie. HVX zapisywac bedzie DVCPRO HD TYLKO na kartach P2. Na kasetach bedzie dostepny tylko strumien SD.

Bardzo przepraszam za offtopic.

Co do tego czy to HDV.. Tu sie pojawia problem.
To co pisze, pisze niezaleznie od swojej milosci dla PanasonicaTeoretycznie w specyfikacji formatu HD jest TYLKO rozdzielczosc. Kazda kamera nagrywajaca w formacie 1080i (I nie koniecznie P) jest kamera HD. Jednak kazdy kto widzial porownanie Cinealty/Varicama/Vipera z Z1.. Nawet dziecko zobaczy roznice. Sprawa zasadza sie nie tylko na rodzielczosci. Do tego dochodzi probkowanie i glebia barwna. Kamery nazwijmy je true HD (Cinealta Sony|Varicam Panasonic|Thomhson Viper i projekty w rodzaju Panavision GENESIS, Dalsa ORIGIN, Arri D-20 czy Kinetta) nagrywaja sygnal 4:4:4 z 12 bitowym sygnalem mapowanym do 10 bitow. Kamery HDV nagrywaja sygnal 4:2:2 (tak ma robic Panasonic i chyba JVC) i 4:2:0 jak robi Sony Z1.
Tak wiec proste porownanie "true" HD na HDV (chocby w tak fenomenalnym wykonaniu jak Panasia :D) wypada na niekorzysc HDV.
Jesli porownamy sobie obrazki z kamerek HDV czyli Panasia|Sony|JVC i moze Canona to wtedy stwierdzimy, ktora da nam najlepszy obrazek (oczywiscie bedzie to Panas :D) ale jednak do kamer "true" HD bedzie im jeszcze daleko.

Jeszcze raz przepraszam za Off Topic i wyklad.

wtorek, 17 maja 2005, 14:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Luka: a mi sie Twoj offtopic podobal. ciesze sie ze na forum sa nie tylko chlopaki od wesel, ale tez ludzie z branzy. dzieki temu i ja moge sie czegos nowego dowiedziec czasem, a chyba taki cel jest wymiany pogladow na forum. zgadzam sie z opinia dotyczaca panasonicow 100a i hvx200, choc bardzo mi zal, ze nie zostal w tym ostatnim wykorzystany pomysl jvc na obiektyw (ten fujinon jest super).
Problem generalnie z HDV jest taki, ze nie jest to sztywny standard o okreslonych parametrach. Rozni producenci robia wiec rozne urzadzenia i opatruja je napisem HDV.

A rada dla robsonka: vx to zadowalajacy sprzet do krecenia wesel, zreszta slabsze kamery do tego tez sie znakomicie nadaja. jednak roznica w cenie miedzy vx a pd150 jest na tyle niewielka, ze szczerze polecam ta druga. moze nie docenisz tego na poczatku, ale po 5 latach pracy bedziesz zadowolony z wyboru.

wtorek, 17 maja 2005, 14:48
Stały bywalec
Stały bywalec

Zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu

do tego starczy zwykła Sony VX ( chcesz mieć fajny filmowy obraz ), użyj CP w VX , można tak dopasować jakość kolorów że hoho , i nie potrzeba PD-tki do tego , no chyba że do reportaży potrzebna będzie,

środa, 25 stycznia 2006, 08:06
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

robsonek napisał(a):

do tego starczy zwykła Sony VX ( chcesz mieć fajny filmowy obraz ),

Ryzykowna postawa - miałem kamerę Sony przez 4 lata i bardziej awaryjna to chyba już nie mogła by być.....

Pozdr

środa, 25 stycznia 2006, 10:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

robsonek napisał(a):

do tego starczy zwykła Sony VX ( chcesz mieć fajny filmowy obraz ), użyj CP w VX , można tak dopasować jakość kolorów że hoho , i nie potrzeba PD-tki do tego , no chyba że do reportaży potrzebna będzie,

jakos mnie te kolorki hoho w VX nie wzruszaja i na nic sie zdaja ustawienia CP - te kamery maja sklonnoc do przeklamywania kolorow. dopiero w FX1 ten problem zostal rozwiazany.
Jezeli komus zalezy na penej kontroli nad jakoscia obrazu to najlepszym rozwiazaniem jest Panasonic DVX100a lub B. Do wesel najlepiej nadaje sie Panasonic DVC30 - zdecydowanie lepsza od VX.

Kris

środa, 25 stycznia 2006, 12:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do wesel najlepiej nadaje sie Panasonic DVC30 - zdecydowanie lepsza od VX.

Czy mógłbyś rozwinąć swą wypowiedź :?: Właśnie stoję przed wyborem kamery do filmowania wesel i nie wiem co wybrać... generalnie myślałem o VX2100, FX1, DVX100... a tu pojawia się DVC30. :) Prawdę mówiąc bez namysłu wybrałbym DVX100 gdyby nie to, że pozbawiona jest automatyki dźwięku. :( Myślę, że automatyka jest niezbędna przy tego typu imprezach.

środa, 25 stycznia 2006, 12:40
Stały bywalec
Stały bywalec

quote]

jakos mnie te kolorki hoho w VX nie wzruszaja i na nic sie zdaja ustawienia CP - te kamery maja sklonnoc do przeklamywania kolorow. dopiero w FX1 ten problem zostal rozwiazany.
Jezeli komus zalezy na penej kontroli nad jakoscia obrazu to najlepszym rozwiazaniem jest Panasonic DVX100a lub B. Do wesel najlepiej nadaje sie Panasonic DVC30 - zdecydowanie lepsza od VX.

Kris

ja tam sobie chwale kolorki , CP podciągnięty , jakość kolorów dużo się poprawiła , i sam obraz też ,
ale ja mam VX2000, i sobie chwale te kamerę , do wesel w sam raz ,

środa, 25 stycznia 2006, 14:03
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Richi_TDI czy mogłbyś rozwinąć bardziej ten brak automatyzacji dźwięku......

środa, 25 stycznia 2006, 23:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona