Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 13:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 zgranie z GS400 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post zgranie z GS400
Witam! mam pytanie wyłącznie do posiadaczy GS400- jak optymalnie zgrać materiał z "400" używam DVSztorma i DV capture przez fire-wire -z soniakiem było O.K. a z 400 obraz jest znacznie ciemniejszy mniej detali? i " powietrza? na lcd-ku obraz jest super. Dzięki za pomoc amator wlodek.

niedziela, 22 maja 2005, 16:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Piszesz, że obraz na LCD jest super, a po przechwyceniu ciemniejszy niż w soniaku. Parametry obrazu na LCD można sobie ustawiać ( kontrast, jasność itd ), i nie ma to wpływu na obraz rejestrowany. Aby mieć maksymalną kontrolę nad obrazem rejestrowanym musisz korzystać z ustawień manualnych, a przede wszystkiem włączyć funkcję "Zebra", wóczas gdy będziesz poprzez regulację migawką lub przysłoną rozjaśniał obraz, to w pewnym momencie w miejscach prześwietlonych pojawi się efekt zebry, i w tym momencie powinieneś odpowiednio zareagować. Oczywiście są sytuacje, gdy świadomie utrzymujesz większą jasność i np. efekt zebry przy filmowaniu pod światło pojawia się na prześwietlonym tle, lecz nie na twarzach osób filmowanych, ale o tym chyba wiesz. Można ponadto dokonać manualnych ustawień parametrów obrazu rejestrowanego - Picture Adiust z ustawieniami sharpness, colour, exposure, contrast - proponuję, abyś uważnie poczytał instrukcję obsługi.
Pozdrawiam

niedziela, 22 maja 2005, 23:11
Stały bywalec
Stały bywalec

Post gs400
Witam! jak sądzę nie dokładnie mnie zrozumiałeś instrukcje znam, co to zebra też wiem ale problem dość dziwny jest nie w realizacji jak sądzę lecz między kamerą a PC etem. Zawsze zaczynam od sprawdzenia automatyki ale ciekaw jestem jak dokładnie realizować film jeżeli tak znaczna różnica jest przy ustawieniach fabrycznych, gdyby nie korekta manualu strach myśleć. Domyślam się , że należy skalibrować obraz aby lcd -ek nie oszukiwał ale stopień różnicy powala. Miałem sony trv 16 i obraz zrealizowany w auto niewiele różnił się na lcd-ku a tym zgranym na PC- ta.Dla wyjśnienia dodam że mam już 5 letnie doświadczenie w filmowaniu amatorskim oczywiście. Kamera roku? w Beiksie przekonywano mnie że jest to winą braku pełnej kompatybilnośsi Panasa z softem może tu chodzi o te "słynne" 25 kl. na sek.? i nie chodzi o tryb Pro-cinema. Poprostu materiał wynikowy jest znacznie słabszy od zgrania przez wypalenie oczywiście po podciągnięciu filtrami w Ediusie2,5 jest lepiej. To narazie tyle poszukam soniaka i spróbuję zgrać mat. zrealizowany w Panasu. Diękuję za odpowiedz wlodek.

poniedziałek, 23 maja 2005, 06:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Post c.d
witam! ZAPOMNIAŁEM DODAĆ , ŻE INTERESUJĄ MNIE DOŚWIADCZENIA POSIADACZY GS400 I MOŻE KTOŚ PRACUJE NA SOFCIE CANOPUSA?
GDYBY TO BYŁ ZNIKOMY PROBLEM NIE ZAWRACAŁBYM GŁOWY NA TYM FORUM. POZDRO WLODEK.CZYTAŁEM TAK POZYTYWNE OPINIE O TEJ KAMERCE , ŻE SIĘ SKUSIŁEM.

poniedziałek, 23 maja 2005, 08:21
Bywalec
Bywalec

Post ja
nie zauważyłe jakiś większych różnic, poza tą jaka wynika z samej różnicy monitora komputerowego crt i lcd (w kamerze) - jak obejrze sobie tan sam materiał, choćby po tvoucie jest ok. Poprawna kalibracja monitora powinna pomóc. Nie wiem z czego wynika taka różnica między panasonikiem a soniaczem :( ale lcdek panasa jest bardzo jasny i konrastowy... spróbuj pobawić się gammą w ustawieniach monitora/karty graficznej.

P.S. tan sam materiał czy z kamery czy z aparatu cyfrowego (foto) oglądany na pc i macu ma zupełnie inną jasność - zdjęcia które na pc są ciemne i pewnych detali nie widać (w ciemnych obszarach) na macu wygladają całkiem nieźle z dużo większą ilością widocznych szczegółów.

P.S. Maki to naprawdę nie najlepsze komputery...

poniedziałek, 23 maja 2005, 08:55
Stały bywalec
Stały bywalec

Post c.d
Witam i dziękuję za zainteresowanie - ale pracuję na sofcie canopusa programik genialny DV capture który ma okienko podglądu ok. 2 cale i mając doświadczenie a monitor LCD Samsunga 17 widać doskonale jakość materiału wędrującego do pcta co potwierdza się potem przy mont. i zwłaszcza w materiale wynikowym!. Sądze że firmware kamerki wyczynia jakieś cuda. Dlatego potrzebuję o radę posiadacza tego typu.
Pozdro wlodek

poniedziałek, 23 maja 2005, 10:36
Stały bywalec
Stały bywalec

Post zgranie w Gs400
Witam! ponieważ znalazłem przyczynę problemu zamykam temat i dziękuję wszystkim za pomoc. Wlodek

poniedziałek, 23 maja 2005, 15:23
Stały bywalec
Stały bywalec

Post witam
jest zasada ze jak sie rozwiazalo jakis problemik to sie go opisuje jak rozwiazac bedzie komus sluzylo na przyszlosc

poniedziałek, 23 maja 2005, 18:34
Bywalec
Bywalec

No właśnie. Gdzie tkwi problem? Przymierzam sie do tej kamerki, albo sonego 1000E, ale jak takie cuda sie dzieją to nie wiem.

poniedziałek, 23 maja 2005, 19:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Post zgranie GS400
Witam ! jak sądzę z wypowiedzi są osoby zainteresowane tematem więc po kolei- mam kamerkę od 2 m-cy do celów wyłącznie amat. więc nie wiele ćwiczyłem ale 1.instrukcja nie daje odpowiedzi na wiele cikawych spraw pozostaje ćwiczyć, 2. są funkcje które przeskadzają jak choćby podświetlenie lcd-ka fałszuje obraz 3.preselekcja balansu bieli ? dziwny patent, 3. na auto- fokus nie trzyma w scenach dynamicznych (jazda pociągiem prędkość 60-80 km/godz) sony był bezkonkurencyjny. Wiem ,że wiele problemów można uniknąć wyb. ekpoze na sport ale konia z... temu kto będzie się zajmował klawiszologią zamiast kompozycją kadru.Czyli mój problem polega na małym doświadczeniu z tym modelem :oops: Polecam ten model wszystkim co chcą posiadać "sprzęt"lub zajmują się filmowaniem na poważnie tzn. studio ,statyka, gra światła i emocji - porostu jest czas na manualne popisy.Kreślę sięz poważaniem i jeszcze raz dziękuję za pomoc wlodek.

wtorek, 24 maja 2005, 06:49
Bywalec
Bywalec

Mam do Włodka pytanie co Cie skłoniło do kupna GS400?
Brałeś pod uwagę Sony DCR-HC1000E, czy coś innego?
Gdzie kupiłeś i za ile?

wtorek, 24 maja 2005, 18:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Post zgranie GS400
Witam! co mnie skloniło? masa dobrych opini, m.in na tym forum szansa lepszego wpływu na jakość materiału zwłaszcza głębie ostrości i gra światła co przy utrwalaniu przyrody i innych moich "zboczeniach" nie ograniczałoby tylko do ustawienia kadru i przyciśnięcia playa.Do niedawna byłem przekonany , że podstawa zabawy z obrazem to oparcie się o auto i rozwijanie krok po kroku możliwości - oko , ręka , przetwornik, nie zaszkodzi uruchomić szare kom. Moim zdaniem frajda z filmowania amatorskiego jest gdy w plenerze a zwłaszcza po odkrywamy nowe możliwości uchwycenia ulotnego-czasu jest to myślenie "foto" czyli dokumentalne i tu się trzeba trochę napocić. Pozdrawiam wszystkich wlodek.
Ps polecam na tym forum test porównwczy vx 2100 z gs400 ciekawa lekt.

wtorek, 24 maja 2005, 21:45
Stały bywalec
Stały bywalec

Post zgrywanie GS400
Przepraszam się rozpisałem i nie dałem odpowiedzi czy brałem pod uwagę .. tak ale obraz a zwłaszcza prostota (moim zdaniem) innych modeli nie zmusiłby mnie do myślenia! i nauki , na razie to zawiodło.kupiłem z ogłoszenia na gwarancji 12 m.cznej za ok.5000 zeta.
Pozdro wlodek

wtorek, 24 maja 2005, 21:56
Bywalec
Bywalec

Dzięki za odpowiedź. Ja u siebie w Białymstoku najtaniej mogę kupić za 7500, przy twojej cenie to drożyzna.

środa, 25 maja 2005, 21:03
Stały bywalec
Stały bywalec

Post zgranie GS400
Witam ! to naprawdę drogo ale skontaktuj się ze mną na priwa.
viki49@op.pl może coś poradzę.
Pozdro wlodek

czwartek, 26 maja 2005, 07:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona