Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 04:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 gs200 obawy 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post gs200 obawy
Byłem szczęśliwym posiadaczem Samsunga vpd26i ale jak to bywa z Samsungiem padł.Nie mogę powiedzieć złego słowa o jakości obrazu nagranego na tej kamerze czysty ostry naturalne barwy no ale to już historia.W miejsce Samsunga po dziesiątkach godzin spędzonych na formu i testach wybrałem Panasonica gs200 może model juz starszy ale
(na tyle pozwoliły finanse) nie ukrywam że miały w decyzji udział opinie KIKI.Kamera nowa na pierwszy rzut oka solidna niewielka - idealna dla amatora. Po paru minutach nagrywania pojawiły się pierwsze obawy kamera ma problemy z autofocusem "pływa".Problem był poruszany przez innych kolegów na forum ale nie wierzyłem.Teraz wydaje mi się że to jest cecha tej serii i mam nadzieję że się mylę.Może jest to kwestia poznania produktu ale pierwszy kontakt budzi pewne obawy. :(

pozdrawiam forumowiczów

Paweł

niedziela, 29 maja 2005, 23:27
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tak jest, trzeba sie nauczyc kiedy mozna auto, a kiedy trzeba manual. Ta kamera nie zachowuje sie jak wiekszosc innych czyli lapie ostrosc na najblizszym obiekcie bez wzgledu na wszystko. Jedni pisza, ze tragedia, a drudzy sobie chwala, wynika to z tego, ze ci co sobie chwala zeby zjedli na filmowaniu, np. Guy Bruner z http://www.pana3ccduser.com. Potem sie okazuje, ze albo jada na manualu, tak jak w kamerach profesjonalnych, albo wiedza jak uzywac auto.

poniedziałek, 30 maja 2005, 04:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Autofokus pływa gdy przed kamerą znajduję się dużo różnych temperatur kolorów. Używanie manualu to wysoka umiejętność ale skoro jesteś właścicielem takiej kamery nie sprawi Ci to najmniejszego problemu. W moich kamerach autofokus nie odbiegał w żaden sposob od innch , nawet znacznie droższych kamer.
Kamera jest super. Po wgłębieniu się w instrukcję i kilka książek o wykorzystaniu należytym możliwości - bedziesz mistrzem . Wyślij film na konkurs - może coś wygrasz , a nagród jest mnostwo. http://www.jvc.pl/nowosci.php?newsID=661
pozdrawiam

poniedziałek, 30 maja 2005, 22:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post gs200 cd..
Dzięki za wsparcie już myslałem że kupiłem bubel za ponad 2500 teraz kiedy wiem że jest to problem operatora a nie sprzętu jest mi lżej.
Sprzęt kupiłem bo trochę przeczytałem o nim na forum
(KIKI w tym też miał udział obiektywnie nieświadomie )
Czy ktoś moze mi doradzić jak zdobyć do niej polską instrukcję?

pozdrawiam
Paweł

środa, 1 czerwca 2005, 23:41
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

W sierpniu Panasonic udostepni na stronie WWW polska instrukcje za darmo, teraz mozesz jedynie ja kupic w ich sklepie. Ja mam polska instrukcje w PDF'ie, ale niestety nie jest kompletna, w prawie kazdej szpalcie cos jest uciete.

Jezeli chodzi o reczne ustawianie ostrosci na manualu, mozna to dosc latwo opanowac, szegolnie przy krotkiej ogniskowej i duzej przyslonie, wtedy glebia ostrosci jest duza i w dosc swobodny sposob mozna filmowac np. chaotycznie biegajace dzieci.

Mnie natomiast w tej kamerze denerwuje to, ze nie mozna ustawic czasu migawki niezaleznie od przyslony, najpierw ustawiamy czas migawki, przechodzimy nizej do przyslony, nie da sie inaczej ustawic, jesli wrocimy do czasu to przyslona ustawi sie na auto.

czwartek, 2 czerwca 2005, 00:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czwartek, 2 czerwca 2005, 22:59
Nowy
Nowy

Post Re: gs200 cd..
pabloo napisał(a):
Dzięki za wsparcie już myslałem że kupiłem bubel za ponad 2500 teraz kiedy wiem że jest to problem operatora a nie sprzętu jest mi lżej.

Witam

Gdzie kupiłeś GS200 w takiej cenie :?:

Pozdrawiam

piątek, 3 czerwca 2005, 08:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post gs200 cd..
oczywiscie na alegro klient potrzebował nagle kasę a ja kamerę
nie znam wartości tej kamery (jest już nieprodukowana )
ma kartę gwarancyjną i jest nowa,przepłaciłem ?! :cry:
Paweł

niedziela, 5 czerwca 2005, 07:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

pabloo napisał(a):
przepłaciłem ?!

1000 PLN zarobiles, jestes szczesciazem.

Na Allegro nowe bez faktury byly po ok. 3500 PLN. W polskich sklepach byla sprzedawana od 5000 do 7000 PLN, poniewaz Panasonic Polska wymyslil jakas kosmiczna cene dla odbiorcy koncowego 6999 PLN. Chociaz sam Panasonic Corp. mowil, ze GS200 ma kosztowac ok. 1000$. GS200 jest to linia GS70 -> GS200 -> GS250. Panasonic okresla ta linia jako Hi-End dla najbardziej wymagajacych uzytkownikow domowych.

niedziela, 5 czerwca 2005, 13:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post gs200...
Dzięki za wsparcie duchowe wasze e-maile trochę mnie ostudziły
nie ukrywam że nie radzę sobie z tym modelem o ile manual działa dobrze to AF mnie nadal niepokoi.Podczas nagrywania "pulsuje" tracąc na krótki czas ostrość,oglądałem film jednego z kolegów z forum "przedszkole" również uważam że jak na sprzęt za takie pieniądze kamera fiksuje.
Przecież jest to produkt całkowicie amatorski wobec powyższego poświęcony grupie klientów którzy często wspierają swoje umiejętności automatyką.
Mam porównanie z Samsungiem VPD26i (niby żadna rewelacja) tam AF dziala bez zarzutów nawet w kiepskim świetle.Zastanawiam się czy mój egzemplarz nie jest uszkodzony.Z optymistycznych akcentów muszę przyznać że momentami kontrast po prostu szokuje,niestety momentami :? Inna sprawa to barwy,są przejaskrawione ich soczystość jest nienaturalna.Czy da się to załatwić jakimś filtrem?.Jeszcze jedno co nie daje mi spokoju to działanie stabilizatora obrazu.To tak jakby on był przyczyną rozmazywania obrazu na ułamki sekund podczas najmniejszego ruchu.Może jest z tego jakieś wyjście (poza sprzedażą kamery) licząc na większe doświadczenie kolegów proszę o wsparcie.
pozdrawiam
Pabloo

sobota, 11 czerwca 2005, 23:19
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: gs200...
pabloo napisał(a):
To tak jakby on był przyczyną rozmazywania obrazu na ułamki sekund podczas najmniejszego ruchu.

Skroc czas migawki z 1/50s na np. 1/250s lub mniej o ile sa warunki. Na "auto" czas jest utrzymywany na 1/50s, a regulacja nastepuje za pomoca przyslony, ma to zalety i wady. Zaleta jest to, ze przy takiej migawce swiatlo wpada przez maksymalny okres czasu na kazda z klatek filmu, zas wada, ze 1/50s jest dlugim czasem, w ciagu ktorego moze nastapic poruszenie kamery lub przemieszczenie filmowanego obiektu w obrebie jednej klatki filmu, kamera moze to interpretowac jako utrate ostrosci i probowac ja ponownie ustawic.

Ponizej znajduje sie film, ktory specjalnie zrobilem na ta okolicznosc:
Pulsowanie [XviD ~11MB]

pabloo napisał(a):
Przecież jest to produkt całkowicie amatorski.

Szkopul w tym, ze nie do konca, raczej dla hobbystow niz dla amatorow. W sprzecie dla typowych amatorow specjalizyje sie Sony. Pelna automatyka, mala ilosc ustawien manualnych lub ich brak oraz tryb "easy". Dlatego testy sa problematyczne, sprzet testuja osoby z doswiadczeniem, oceniaja wysoko jakis model kamery, nastepnie ktos ja kupuje i jest zalamany. Potem okazuje sie, ze dla testujacych najwazniejsza byla jakosc obrazu i ustawienia manualne, gdyz filmuja ze statywu, a ostrosc zawsze ustawiaja recznie.

niedziela, 12 czerwca 2005, 00:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post gs200 cd..
Dziękuję Bartoszu za wsparcie i duchowe i techniczne potrenuję
może nabiorę wprawy.
Mam coraz większy apetyt na gs400 tylko czy różnica w cenie ma uzasadnienie?
Paweł

niedziela, 12 czerwca 2005, 21:42
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

pabloo napisał(a):
Mam coraz większy apetyt na gs400 tylko czy różnica w cenie ma uzasadnienie?

Ma uzasadnienie, o ile ma sie doswiadczenie, umiejetnosci i potrzebe, GS400 to nie jest zabawka.

Radze nabrac wprawy w filmowaniu na GS200, to jest bardzo dobra kamera, a potem pomyslec co dalej.

niedziela, 12 czerwca 2005, 21:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post gs200...
Z uwagą oglądnąłem film- daje do myślenia, rzeczywiście różnica kolosalna migawaka 1/250 s i zupełnie co innego.
teraz pozostaje walka z instrukcją i praktyka humor mi się poprawił potwierdziłeś że problem nie jest po stronie sprzętu ale użytkownika
;-)
Kamerę mam z Niemiec czy jest szansa na polską wersję -gdzie mozna ją kupić?
Paweł

niedziela, 12 czerwca 2005, 22:44
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: gs200...
pabloo napisał(a):
Kamerę mam z Niemiec czy jest szansa na polską wersję -gdzie mozna ją kupić?

Obecnie polska instrukcje mozna kupic na stronie Panasonic Polska, w sierpniu bedzie dostepna za darmo w formacie PDF. Po instrukcji nie spodziewaj sie zbyt wiele, ogolny opis funkcji i na tym koniec.

poniedziałek, 13 czerwca 2005, 00:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]