Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 07:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Czy są profesjonalne sklepy w tym kraju? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Czy są profesjonalne sklepy w tym kraju?
To jest pewnie temat stary jak świat. Gdy tak już sobie poczytałem forum, gdy przetrawiłem problem, stwierdziłem, że w zależności od przyzwolenia żony, albo kupię sobie Panasonica GS140, albo- gdy małżonka będzie bardzo życzliwie ustosunkowana do moich planów- Sony VX2100. Mieszkam w Łodzi, więc wydawałoby się, że nie powinno być z kupnem większych problemów. I tu się po raz kolejny rozczarowałem. Swoją wycieczkę w celu zapoznania się z tym sprzętem na zywo zacząłem od (proszę się nie śmiać) Media Markt. (Nie, nigdy bym chyba nie kupił w tym sklepie sprzętu). Oferta..... żenująca. Modele stare, nawet nie sprzed roku, ale sprzed dwóch... Ceny jakieś też z księżyca. Potem Euro AGD. Tu oferta głównie Sony, ale do modelu HC90 i nic więcej. Ceny znowu jakieś astronomiczne. Potem salon W&W. Generalnie- sprzedaż nastawiona na Panasonica (Czyli inne modele przypadkowe, w ogóle porażka). I... jest! Zarówno GS75, jak i GS140. Pomijam cenę. Poprosiłem sprzedawcę o zaprezentowanie modelu. Od razu skonstatowałem, że ma niewielką wiedzę na ten temat. Wziąłem 140 do ręki, no fajne, małe, ujutne. Poprosiłem o jakiś akumulator... i pan powiedział mi, że trzeba by uformować, w związku z tym nie może spełnić mojej prośby. No żesz! To jak mam się przekonać do tej kamery??? Chwilę pogadałem o niczym i wściekły wyszedłem. Z takim podejściem sprzedających nie mam ochoty im dać zarobić. O VX2100 szkoda gadać. Posiłkuję się głównie danymi kolegów operatorów z pracy. W salonie "z kostelacji Sony" o tej kamerze też nie ma mowy. Co zrobić? No przecież VX2100 czy GS140 to nie Digital Betacam! Ten sprzęt powinien być w miarę powszechny. Ja rozumiem, że większość osób kupujących kamery w Polsce nie przejmuje się danymi, porównaniami, najnowszymi modelami. Kupują, bo duzo i tanio, etc. Co ma zrobić jednak ktoś taki, jak ja? Chcę wydać pieniądze, ale przecież na wariata nic nie będę kupował. Dodam, że jakoś allegro też nie wzbudza mojego entuzjazmu. Proszę, podpowiedzcie coś Drodzy Forumowicze...

wtorek, 31 maja 2005, 08:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myślę ,że z w&w to przypadek przy pracy. Właściciel zapewne wyciągnie konsekwencje do "luźnego" sprzedawcy. W sklepach możesz przetestować każdą kamerę . pozdrawiam

wtorek, 31 maja 2005, 21:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Warto odwiedzic jakis sklep Beiksa (chyba maja taki w Warszawie). Niestety jak sie zdaje rynek w Polsce do specjalnie rozwinietych nie nalezy wiec wiele bym nie oczekiwal.

wtorek, 31 maja 2005, 22:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mnie boli również fakt, że w branzy się nie polepsza, a pogarsza. Kilka lat temu współpracowałem z pismami branżowymi RTV i AGD, już wtedy pisałem artykuły krytykujące brak profesjonalizmu sprzedawców, brak dobrego podejścia do eksponowania towaru, etc. Nikt nie wyciąga żadnych wniosków. Jest masówka- jest dobrze. Nikt nie myśli o nieco zamożniejszym i bardziej wymagającym kliencie. Może kiedyś się to zmieni, wraz ze wzrostem płac, etc. Ale to mnie jakoś nie pociesza.

środa, 1 czerwca 2005, 07:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]