Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 20:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Soft do karty Firewire 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Soft do karty Firewire
Hi

Kupiłem sobie ostatnio karte Firewire 1394 bez CD i zastanawiam
się dlaczego niektóre karty mają dodatkowy Soft i do czegoon jest.
U mnie po włożeniu WIN XP odrazu wykrywa i niechce żadnego oprogramowania a w Menadżerze użadzeń pojawia się tylko:

kontroler hosta NEC IEEEE 1394 zgodnyz z OHCI

Czy to wystarczy aby zrzucać filmy z kamery miniDV czy jeszcze musze
coś doinstalować?

piątek, 3 czerwca 2005, 18:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Włąśnie na tym CD o którym piszesz, jest prgram do przechwytywania i obróbki wideo...
Ty możesz przechwycić Movie markerem(wbudowany w XP) lub w nero jest chyba też program...

piątek, 3 czerwca 2005, 18:20
Nowy
Nowy

Z kartami IEEE 1394 czyli Firewire zazwyczaj sprzedawane jest Video Studio 8SE. Nie jest to program wielkich polotów ale zawsze coś. Polecam jednak zabawę z np. Pinnacle 9... Oprogramowanie bardzo przyjemne, w miarę intuicyjne i dające całkiem ciekawe i przyjemne efekty końcowe. Zawsze możesz sięgnąć wyżej na np. Adobe Premiere ale to program i kosztowny i skomplikowany, owszem profesjonalny ale nie dla początkującego. Jeśli nie masz wyjścia np. brak kasy itp. to kup Firewire z Video Studio i już też na początek będziesz zadowolony.

Pozdrawiam

sobota, 4 czerwca 2005, 00:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z kartami IEEE 1394 czyli Firewire zazwyczaj sprzedawane jest Video Studio 8SE. Nie jest to program wielkich polotów ale zawsze coś. Polecam jednak zabawę z np. Pinnacle 9... Oprogramowanie bardzo przyjemne, w miarę intuicyjne i dające całkiem ciekawe i przyjemne efekty końcowe. Zawsze możesz sięgnąć wyżej na np. Adobe Premiere ale to program i kosztowny i skomplikowany, owszem profesjonalny ale nie dla początkującego. Jeśli nie masz wyjścia np. brak kasy itp. to kup Firewire z Video Studio i już też na początek będziesz zadowolony.

Pozdrawiam

A ja polecam czytanie ze zrozumieniem, autor wyraźnie napisał że już kupił sobie kartę firewire...
A i przy okazji czego nie ma videostudio uleada co posiada produkt pinnacle :?: , już wiem tego stresu że zaraz może się komp zawiesić :D
Jedyną wadą(dla niektórych) może być język programu, ale są do zdobycia też łatki spolszczające ten program.

sobota, 4 czerwca 2005, 06:24
Stały bywalec
Stały bywalec

Poszukaj sobie lepiej darmowych programów-jest mnóstwo.Np. Power Director II czy firmy Ulead. Często bywają w różnych komputerowych czasopismach. Ten o którym mowa jest bardzo intuicyjny. Możesz nim sciągnąć film z kamery, następnie poddać obróbce - wyciąć co nie potrzebne, dodać przejścia nałożyć obraz na obraz lub inne animacje dodać podkład muzyczny oraz wyeksportować do pliku mpg2 . Tego typu pliki możesz poddać autoringowi w różnych darmowych programach.

sobota, 4 czerwca 2005, 10:27
Nowy
Nowy

A ja polecam czytanie ze zrozumieniem, autor wyraźnie napisał że już kupił sobie kartę firewire...
A i przy okazji czego nie ma videostudio uleada co posiada produkt pinnacle :?: , już wiem tego stresu że zaraz może się komp zawiesić :D
Jedyną wadą(dla niektórych) może być język programu, ale są do zdobycia też łatki spolszczające ten program.

Ty też przeczytaj to jeszcze raz. Owszem rozwinąłem to, że lepiej kupić z ale nie czepiaj się tylko czytaj całość i zobacz że zapyał co to za soft itd.
Jeśli w oprogramowaniu Video Studio dołączanym z kartą Firewire, a Pinnacle widzisz różnicę tylko w wersji językowej to wybacz. Oczywiście sprawa opiera się o to co chcesz finalnie zrobić ale to nie tylko różnice w języku.

sobota, 4 czerwca 2005, 11:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

siwyyy77 napisał(a):

Ty też przeczytaj to jeszcze raz. Owszem rozwinąłem to, że lepiej kupić z ale nie czepiaj się tylko czytaj całość i zobacz że zapyał co to za soft itd.
Jeśli w oprogramowaniu Video Studio dołączanym z kartą Firewire, a Pinnacle widzisz różnicę tylko w wersji językowej to wybacz. Oczywiście sprawa opiera się o to co chcesz finalnie zrobić ale to nie tylko różnice w języku.

vertigo2000 napisał(a):
Kupiłem sobie ostatnio karte Firewire 1394 bez CD i zastanawiam
się dlaczego niektóre karty mają dodatkowy Soft i do czegoon jest.

Ja rozumuję z tego że kupił, więc polecanie kupna dodatkowej karty mija się z celem...
No chyba że ktoś wychodzi z założenia że co dwie to nie jedna :lol:
Spytał co jest na CD i też mu odpowiedziałem

A co do różnic w programach pinnacle a ulead są i to spore tylko na korzyść softu uleada(piszę o wersji 8, nie wspomnę o 9)...
Produkt uleada ma więcej opcji, że już o stabilności obu programów nie wspomne.

sobota, 4 czerwca 2005, 11:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]