Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 12:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Panasonic GS75 czy GS140(150) ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic GS75 czy GS140(150) ?
Witam

Przeanalizowałem informacje o obu kamerkach (i 100 innych ;)) i nie wiem którą z nich wybrać (GS250 jest dla mnie za droga).
Mogę kupić GS75 za 2220 PLN lub GS140 za 2950

Na ile odczuwalna jest poprawa ostrości obrazu w 140 względem 75 ?
Czy po zgraniu na komputer (DV a potem format DVD) będzie widoczna wyraźa różnica ? Warta 700 PLN ?
Zamierzam filmować rodzinę i zajęcia sportowe, często w nienajlepszym oświetleniu. Filmy obrabiam i oglądam na komputerze.

Za 140 przemawia dla mnie lepsza matryca. Pozostałe rzeczy raczej z mojego punktu widzenia są nieistotne (lepsze zdjęcia, lampa, gorąca stopka, LEICA, lepsze 16:9, mikrofon w pilocie), fajnie mieć ale jeśli miałbym więcej płacić tylko właśnie za to, to dziękuję.

Za 75 przemawia lepsza cena i mniejszy pobór prądu, a czas pracy kamery to też dla mie bardzo istotna rzecz. Na pewno dokupię bateryjkę DU21. Czy do GS75 dają w zestawie DU12 czy DU06 bo znalazłem sprzeczne informacje. Jak różnica w poborze prądu 3,1W a 3,6 W przekłada się na czas pracy (zazwyczaj kręcę dłuższe ujęcia).

Zbiło mnie z tropu podsumowanie rosyjskiego testu gdzie autor napisał, że jeśli nie zależy mi na 16:9 to trafniejszym wyborem będzie GS75, choć na fotkach z testu wyraźnie widac lepszą jakość obrazu w GS150. Czy w ruchomym filmie też będzie ona tak odczuwalna?

Planowałem zmieścić się z całym zakupem (kamera + beteria DU21 + filtr ochronny na obiektyw + kilka kaset) w 2500 PLN. Z GS140 mi się to nie uda. Mogę się szarpnąć na 700 PLN extra (zaboli, ale w końcu to zakup na lata) ale czy nie będę tego żałował ?
Czy jest jeszcze coś co by przemawiało za wyborem droższego modelu?

Dziękuję za wszelką pomoc bo już nie mogę się doczekać zakupu.

P.S. Między GS140 a GS150 jedyna różnicą jest wejście analogowe i w związku z tym testy obu modeli można traktować jak jednago, czy tak?

sobota, 4 czerwca 2005, 11:15
Nowy
Nowy

Witam! Też się borykam z tym samym pytaniem. Chętnie przeczytam poradę od jakiejś mądrej głowy w tym temacie. Pozdrawiam.

wtorek, 7 czerwca 2005, 17:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Stałem przed tym dylematem i... dałem się skusić obiektywowi Leiki i tym właśnie bajerom. Powiem szczerze- przy kupnie kamery, czego nie robi się zbyt często, stwierdziłem, że jeśli mam potem żałować, to lepiej wydać tych kilkaset złotych więcej.

niedziela, 12 czerwca 2005, 16:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]