Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 04:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 SONY DSR-PD150 problem 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post SONY DSR-PD150 problem
witam. mam wielki problem: pożyczyłem z wypozyczalni kamerę SONY DSR-PD150 do filmowania imprezy plenerowej. na imprezie tej w nocy pracowało wiele świateł dyskotekowych a wśród nich działko laserowe. filmowałem dj-a jak i cała scene w bliskim otoczeniu lasera i nie miałem problemow, jednak problem się pojawił, gdy chcąc zmieścić cały event w kadrze oddalilem sie na dość duza odległość od sceny głównej i podczas filmowania nagle pojawił mi się pionowy zielony pasek na ekranie (i tak samo na wizjerze). reset nic nie pomógł, a przy oddawaniu kamery właściciel stwierdził, że to najprawdopodobniej wpadajacy w obiektyw laser uszkodził jeden z kanałów - jest to możliwe?? pierwszy raz się z czymś takim spotykam, a koszt jaki mi przedstawiono za naprawę (orientacyjnie jeśli to jeden z kanałów) to 3000 zł. proszę o pomoc - czy taka sytuacja jest mozliwa i jesli tak, czy rzeczywiście taki koszt naprawy ??

niedziela, 5 czerwca 2005, 18:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak zrozumiałem ten zielony pasek jest teraz cały czas bez względu na to co chcesz filmować. Promień lasera ma określoną barwę(tak ogólnie) i został skierowany przez układ optyczny na jeden z elementów CCD . Jest prawdopodobnym , że uszkodzeniu uległ 1 z 3 elementów CCD. W takim przypadku cena naprawy jest realna, nawet dość niska.

niedziela, 5 czerwca 2005, 19:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie spotkalem sie do tej pory z takim przypadkiem, ale musialby byc to calkiem mocny laser..
objawy wskazuja rzeczywiscie na uszkodzenie np. przetwornika, ale zastanawiam sie jak mocny musialby byc laser zeby takie uszkodzenie wywolac..

niedziela, 5 czerwca 2005, 20:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]