Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 12:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Kasetki miniDV - ile razy nagrywacie? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Kasetki miniDV - ile razy nagrywacie?
Pytanie jest proste i być może wywiąże się ciekawa dyskusja: Ile razy nagrywacie na tych samych kasetach imprezy itp.? Proszę również o podanie modelu kamery i kasetek.
Ja osobiście używam vx2100 i kaset sony excellence. Kasety są nowe (kamera z reszta też) i jestem ciekawy jak długo (szczególnie kasetki) mogą mi posłużyć.

Pozdrawiam
Tomek

wtorek, 7 czerwca 2005, 10:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

-rózne są kasetki(nawet ten sam model, jednej firmy)
-u każdego jest inny stopień zabrudzenia głowicy kamery...

No i przedewszystki różne są oczekiwania filmowców, dla jednego już trzecie nagranie jest gorsze :? a dla innego nawet 20 jest OK..

Ja osobiście jako że kamere mam od niedawna to dopiero drugi raz nagrywam na tej samej kasecie i różnicy nie widzę(kasetka tz. testowa).
Ale sądze że rozsądna ilośc nagrań to ok3-5, przynajmniej ja myslę tyle max. nagrywać na tych samych kasetkach...

wtorek, 7 czerwca 2005, 11:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przy obecnych cenach kaset nie ma problemu z wymianą na nowy komplet. Mimo to moje kasety z przed trzech lat nadal nadają sie do użytku choć były nagrywane wielokrotnie. Nagrywam zawsze na kasetach firmowych i nie kupuję ich w supermarketach. Używam również drogich kaset mini DVCam, które służą mi już dwa lata i jak dotąd bezproblemowo. Myślę, że wielokrotność nagrań jest duża, nie zmienia to jednak faktu, że pewność prawidłowego nagrania maleje wraz ze wzrostem ilości nagarń na tej samej kasecie.
Pozdrawiam.

wtorek, 7 czerwca 2005, 14:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nagryam trzy lata nawet i po 10 razy. Nie zauwazyłem różnicy w jakości
Zwykłe TDK i Panasonic.
Ale TDK czasami robiły mi psikusy i to przy pierwszym nagraniu , musiałem je przewijac na swojej kamerze

wtorek, 7 czerwca 2005, 16:17
Bywalec
Bywalec

ja kupuje zawsze miniDV 60minut PREMIUM i zawsze nagrywam tylko raz na kasecie! czasami moge nagrac drugi i trzeci raz na niej, ale to juz takie filmiki dla zabawy! a tak to zawsze jedna kaseta na jeden raz!

wtorek, 7 czerwca 2005, 16:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Odradzam kasety Sony premium!!! największy syf jaki jest na rynku!!!
Miałem, nagrywałem i wiem. Wszystkie wyrzuciłem, strasznie brudzą głowice!!!
Są tanie, ale do niczego.
Pozdrawiam

wtorek, 7 czerwca 2005, 17:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czasami dochodzę do wniosku że temat kaset powinien być powinien być tematem zakazanym, ze względu na to, że bardzo niewiele zazwyczja z nich wynika. Jeden pisze tak, drugi zupełnie inaczej i powstaje kompletny bełkot. polecam, nie polecam, odradzam...

wtorek, 7 czerwca 2005, 18:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
AntHus - teoretycznie masz rację! Temat bez możliwości wyciągnięcia jakichkolwiek wniosków. Ja używam tylko Sony Premium od prawie 2 lat i jak do tej pory nie miałem żadnego problemu! Mam tych kasetek ok 20 szt. i są idealne. Pozdrawiam.

wtorek, 7 czerwca 2005, 19:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Są różne szkoły, ale dobre zwyczaje to druga sprawa. W telewizji publicznej, w której pracuję, większość operatorów mówi tak: "jest poważna robota, gramy tylko na czystych, nowych kasetach, niezależnie od tego, czy są to sony betacam, czy DVCAM, czy miniDV". Kilka osób dopuszcza kasety do trzeciego nagrania, ale wtedy nie ma możliwości, aby wykluczyć zagięcia, lub niemiłe niespodzianki, typu- cyfryzacje, etc. Niestety jednak są też korespondenci regionalni, którzy często zajeżdżają kasety. To zbrodnia, biorąc pod uwagę cenę nowych kaset, coraz niższą. Myślę więc, że jeśli zależy nam naprawdę na czymś, to nie warto ryzykować i lepiej kupić nową kasetę. Zwłaszcza przy cenach lepszych kamer i zleceń, za które dostaje się pieniądze.

wtorek, 7 czerwca 2005, 20:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wszystko fajnie ale czytajac posty od dluzszego czasu mozna odniesc wrazenie ze latwiej trafic na uszkodzona fabrycznie nowa kasete niz miec problemy z odtworzeniem nagranej drugi raz sprawdzonej

środa, 8 czerwca 2005, 06:07
Bywalec
Bywalec

Popieram Tommy`ego - nieprawdopodobne wydaje się, że tylu ludzi ma problem z nowymi kasetkami. Zamiast krzyczeć, że TDK to gówno, a Sony super albo odwrotnie, ktoś może potrafiłby określić jak to jest - czy standard minidv jest aż tak trefny, że jest tyle problemów i czy głowice w minidv mają wyjątkową tendencję do brudzenia i z czego to wynika, bo za czasów analogów powiedzmy VHS czy Video/HI8 nie słyszało się o takich problemach (sam w swoim VHSie dosyć ostro eksploatowanym czyściłem głowice może z raz na 3 albo 4 lata i nigdy nic się nie działo, a teraz na minidv.......) :x

środa, 8 czerwca 2005, 08:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moim zdaniem to wina masowej taniej produkcji kaset i kamer.W droższych odmianach sprzętu występuje to rzadziej.Dyskusja może przebiegać różnie , bo każdy ma swoje preferencje.Ja jednak twierdzę z pełną odpowiedzialnością na podstawie blisko 10 letniej praktycznej eksploatacji , że Kasety DVCAM- Sony ,jakością wykonania, trwałością, niezawodnością przy eksploatacji w różnych warunkach nawet z montażem liniowym przewyższają wszystkie inne. Mam 2 kasety które używam już 7 rok , nagrywane pewnie ponad 300-400razy i wszystko jest super. Specjalnie ich nie wymieniam na nowe aby sprawdzić kiedy się posypią. Generalnie kasety wymieniamy co dwa trzy lata .Nie znam przypadku uszkodzenia kasety DVCAM samej z siebie. Przeważnie nieliczne uszkodzenia są efektem uszkodzenia kamery(toru prowadzenia taśmy) lub poszarpania jej w magnetowidzie z winy magnetowidu. Jedyny mankament to ich dość wysoka cena. Uważam że możne ich używać do wszystkich kamer chociaż są tacy którzy twierdzą, że w zwykłych kamerach DV szybciej siadają głowice.

środa, 8 czerwca 2005, 10:46
Bywalec
Bywalec

Dzięki za odzew. A w jakiej kamerze Witak używasz tych kaset DV-CAM?

piątek, 10 czerwca 2005, 08:33
Nowy
Nowy

Używam kaset EMTEC i kamery DCR-HC14E. Po chyba 3 nagraniu na początku kasety stary obraz zaczoł się przenikać z nowym. Mam 3 te kasety, problem pojawia się w dwóch. W jaki sposób usunąć ten problem, czy wystarczy wymazanie kasety? Jeśli tak, to jak to zrobić?

poniedziałek, 4 lipca 2005, 23:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Używam kaset EMTEC i kamery DCR-HC14E. Po chyba 3 nagraniu na początku kasety stary obraz zaczoł się przenikać z nowym. Mam 3 te kasety, problem pojawia się w dwóch. W jaki sposób usunąć ten problem, czy wystarczy wymazanie kasety? Jeśli tak, to jak to zrobić?

Dekielek na obiektyw i włącz nagrywanie, włącz TV ogladnij godzinny serial wenezuelsko, brazylijsko, mexykańsko chilijski wróć do kamerki wyłacz nagrywanie... :wink:
Skoro piszesz że z dwiema masz to samo to musisz oglądnąć następny tj. 234325 odcinek tego serialu... :wink:

poniedziałek, 4 lipca 2005, 23:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]