Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 03:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Sony HC-42E tryb 16:9 i stabilizator obrazu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony HC-42E tryb 16:9 i stabilizator obrazu
Witam wszystkich,
To moj pierwszy post na forum wiec wybaczcie jak palne glupstwo :)

Jak wiekszosc szukam kamery i moj wybor padl na model Sony HC-42E. Zdaje sobie sprawe, ze w tym przedziale cenowym nie mozna miec wszystkiego wiec wybralem kilka priorytetow:
- obraz 16:9 (pelny)
- wejscie DV
- maly rozmiar
- jakosc zdjec nie ma zadnego znaczenia - nie bede uzywal mam aparat
Zakladam, ze i tak obraz nie bedzie rewelacyjny, zreszta jak to mawia moja zonka - i tak za 5-10 lat jak bedziesz ogladac filmy to powiesz ze jakosc jest jak teraz z VHS. Cos w tym jest i ja sie zgadzam. Filmuje po to zeby ogladac za kilka, czy kilkanascie lat.
Czytalem mase porownan z modelami Panasonika 3CCD (np. 75), ale wlasnie brak trybu 16:9 i dzialajacego wtedy stabilizatora obrazu w jakis sposob je zdyskwalifikowal.
Moje pytanie jest takie, czy w HS-39 i HS-42 ten stabilizator dziala w 16:9? Uzywam obecnie starszego modelu Sony (jeszcze Digital8) i tam oczywiscie ta opcja nie dziala. Tyle tylko, ze tam nie ma "prawdziwego" 16:9.

I przy okazji - czy w HC-42 slychac dzwiek silnika podczas nagrywania? Mam nadzieje, ze nie bo w tej starszej kamerze slychac i to mocno :/

Pozdrawiam
Glova

poniedziałek, 13 czerwca 2005, 12:58
Stały bywalec
Stały bywalec

Stabilizator działa w trybie 16/9. Na allegro mozna 42 kupic w niezłej cenie co do 39 to tam chyba wizjer jest czarno biały a to jest minus.

poniedziałek, 13 czerwca 2005, 20:21
Nowy
Nowy

W takim razie wyprobuje opcje Allegro. Faktycznie jest tam niezla cena (ok 2400) - jezeli ktos bedzie zainteresowany jak mi poszlo z zakupem sluze pomoca.

Pozdrawiam

poniedziałek, 13 czerwca 2005, 21:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wizjer jest czarno biały a to jest minus.

:wink: Tak a dlaczego :wink:
wizjer to nie telewizor że potrzebuje kolorów 8)

poniedziałek, 13 czerwca 2005, 22:36
Stały bywalec
Stały bywalec

A tu Kolega się myli. Miałem kamerke z czarno białym wizierem i różnica jest naprawde duża przynajmniej dla mnie. Korzystając z kolorowego wizjera filmowanie jest o wiele prostsze. Widac o wiele wiecej szczegółów kolor pomaga w cieniach naswietleniu pomieszczenia i jest o wiele bardziej naturalny i szczegółowy. Pozatym tylko tanie i pewnie nie wszystkie kamery maja czarnobiały wizier. Proponuje porównanie. Ja wole kolorowy wizjer i jest to moje zdanie. To własnie jest jak w telewizorach czarnobiały a kolorowy. Różnica jest. Pozdrawiam

wtorek, 14 czerwca 2005, 01:26
Nowy
Nowy

Mam jedno proste pytanie, na które wcześniejszy przedmówca nie otrzymał odpowiedzi. Tak więc użytkownicy Sony HC42: czy podczas nagrania tą kamerą w bardzo cichym otoczeniu (np. dom, kościół) słychać dźwięk silniczka kamery?? Mam obecnie starszy model Sony Digital8 i tam słychać takie lekkie brzęczenie silniczka co jest dla mnie trochę denerwujące. Bardzo mi zależy aby dźwięk był czysty.

Z góry dzięki za odpowiedzi

wtorek, 2 sierpnia 2005, 11:33
Nowy
Nowy

Marek, uruchom sobie test który podał supczinskib parę wątków niżej. Oglądam te filmiki i wsłuchuję się, która kamera pracuje najciszej... Jakie są wasze wrażenia???
Nie sprawdzałam dokładnie, ale te kamery nie mają chyba możliwości podłączenia zewnętrznego mikrofonu...

Cytuj:
Prawdziwy rarytas, test porownawczy 5 modeli kamer z pelnoformatowymi przykladami filmow:

http://www.videomax.ru

http://world.altavista.com/babelfish/tr ... jul2005%2F

Ostatnio edytowano wtorek, 2 sierpnia 2005, 23:59 przez KaJu, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 2 sierpnia 2005, 12:26
Nowy
Nowy

Dzięki serdeczne Kaju, bardzo mi pomogłaś - super link, to jest to czego mi było trzeba :)

A więc tak:
Najlepiej tj. najmniejsze szumy dźwięku ma panasonic75 oraz sonyHC42, ciut gorzej canon350, a JVC570 to totalna katastrofa, porażka na całego !! Już lepiej w ogóle nie mieć kamery, ponieważ nie mógłbym oglądać takiego filmu.

wtorek, 2 sierpnia 2005, 21:35
Nowy
Nowy

Post Re: Sony HC-42E tryb 16:9 i stabilizator obrazu
>Czytalem mase porownan z modelami Panasonika 3CCD (np. 75), ale >wlasnie brak trybu 16:9 i dzialajacego wtedy stabilizatora obrazu w jakis >sposob je zdyskwalifikowal.

Powiem tak: format 16:9 nadaje się do robienia panoramy. Z zasady takie rzeczy robi się ze statywu, gdzie stabilizacja ma niewielkie znaczenie.
A to że obraz za 15 lat będzie wydawał się kiepski nie jest argumentem by był jeszcze gorszy przez wybór złej kamery. Jesteś pod ewidentnym wpływem żony ;))

Q.

wtorek, 2 sierpnia 2005, 22:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

porównując kamerą Sony i JVC - jeśli uważnie obejrzysz szczególy i ostrośc planu- zarówno w obrazie dziennym jak ze światłem JVC- chodzi lepiej - bez dwoch zdań.

"Najlepiej tj. najmniejsze szumy dźwięku ma panasonic75 oraz sonyHC42, ciut gorzej canon350, a JVC570 to totalna katastrofa, porażka na całego !! Już lepiej w ogóle nie mieć kamery, ponieważ nie mógłbym oglądać takiego filmu." = nie rozśmieszaj mnie - lecisz z pamięci czy z opowiadan. Bo szumów w tej kamerze nie uslyszysz- więc nie opowiadaj bzdur.

Wystarczy otworzyc obok siebie zdjęcia w oknach aby sie przekonac o szczegółach.
Dobrze byłoby też wziąc do ręki te kamery aby ocenic - wady i zalety.
pozdrawiam

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 20:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]