Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 17:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 następca GS-400? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post następca GS-400?
Witam

czy wiadomo coś o następcy Panasonica GS-400 (GS-450?)? Podobno miał być w 2005 roku, może ktoś zna jakieś plotki, zwłaszcza co do terminu? :wink:

pzdr
diablo

wtorek, 14 czerwca 2005, 12:56
Nowy
Nowy

Mam na imie Tomek i pisze tu pierwszy raz.

Ta wypowiedz nie bedzie odpowiedzia, a będzie jedynie przyłączeniem się do pytania autora watku. Ja rowniez jestem zainteresowany tym modelem Panasonica, a nawet wiecej, tz. planuje zakup tej kamery. Probowalem zorientowac sie w W-wie gdzie taką kamere moge kupic i w tym celu odwiedzilem sklep z logo Panasonic. Tam sprzedawca poinformowal mnie, że kamery sprowadzają tylko na zamówienie po czym zapytał mnie o jaki model chodzi i wykonał telefon. Po rozmowie telefonicznej powiedział mi że tego modelu już on nie będzie miał w ofercie bo jak sie wyraził (dzisiaj juz nie pamiętam jego słów dokładnie ) "GS 400 jest wycofywany ze sprzedaży lub dystrybucji". Powiedział że wycofywany tz. że już nie będzie nowych dostaw a nie że jest on zabierany z półek i gdzieś wywożony :-) Podobna informację znalazlem na jednej z anglojęzycznych grup dyskusyjnych. Ktos tam pisał że uzyskał podobną odpowiedz od dystrybutora ze swojego miasta. To że ten model zostanie zastopiony innym jest pewne na 100% bo to oczywiste pytanie tylko kiedy. Dzwonilem tez na infolinie Panasonica, ale tam udzielaja tylko bardzo oficjalnych informacji tz. że ten model jest aktualnie w sprzedaży i o nowym nic jeszcze nie wiedza. Ta pani z którą rozmawiałem może i nie wiedziała, ale w Panasonicu wiedzą na pewno :-) Z zakupem kamery nie musze sie bardzo spieszyc. Obecnie jestem w posiadaniu Sony Digital8 355E. Kamerka fajna na poczatek zabawy z filmowaniem i mam dobre o niej zdanie ale niestety nie daja zbyt dobrej jakosci i jak dla mnie za bardzo szumi. Po prostu była dobra do czasu jak zobaczylem efekt pracy "trochę" lepszych kamer domowych :-) Wracajac do GS400 to opinie przeczytane o niej, a także jak na moje możlisość rozsadna cena sprawiły że zdecydowałem sie na zakup. Z tym że chętnie wstrzymam się jakiś niedługi czas jeżeli gotowy jest już następca GS400 zakładając oczywiście że będzie to przynajmniej nie gorsza kamera w podobnej cenie.

Bede wdzieczny za każda odpowiedz.
Jeszcze raz pozdrawiam
Tomek

P.S. Pomimo że przewertowałem archiwum i sporą cześć internetu w poszukiwaniu informacji o tej kamerze to mam jeszcze sporo pytań. Jedno z nich, obecnie dla mnie najważniejsze, tyczy się obrazu rejestrowanego przez tę kamerę. Niestety nie znam nikogo kto ma 400-setkę dlatego
swoje odczucia opieram na krotkich filmikach z internetu oczywiście z kompresją MPEG (tz.bez miany rozdzielczośći, bitrate 3-5Mbit). Obraz z Panasonica w porównaniu z tym z mojej Sony jest bez wątpienia bardziej bardziej szczegółowy, a kolory są OK. Z tym że kolory nie są tak bardzo nasycone jak w Sony. Wygląda to tak (tz. obraz z Panasonica) jak gdybym
wysokiej jakości oraz z TV np TVN najpierw rozjaśnił na telewizorze, a później zdjął sporo kontrastu. Przyznam się szczerze że to nasycenie z Sony bardzo mi odpowiada. Teraz pytanie. Czy to tylko wrażenie na ekranie komputera i/lub efekt kompresji MPEG i czy zmieniając manualne ustawienia Panasonika będe wstanie ustawić obraz tak aby efekt nasycenia kolorów był podobny jak w SONY ?. Zaznaczam że chodzi mi wyłącznie o ustawienia kamery a nie o możliwości poźniejszej obróbko na kompie. Moje wątpliwości zostały by rozwiane w 3 minuty gdybym znalazł sklep gdzie mają na półce GS400 ale na razie nie zlalazlem (pewnie słabo szukam:-) ) Jezeli wiecie gdzie mogę obejrzeć GS400 w Warszawie to proszę o info. W Media-Markt nie ma.

wtorek, 14 czerwca 2005, 14:30
Bywalec
Bywalec

Sam jestem zainteresowany kupnem GS400, na allegro można kupić z dwuletnią gwarancją za 4700(nową oczywiście), w sklepie 7000-8000.
A jak wejdzie nowy model to jak nic ponad 10.000 będzie kosztować.
Jak więc sądzicie warto czekać i pare tysięcy dopłacać, bo ze dwa to napewno.

wtorek, 14 czerwca 2005, 17:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dlaczego uważasz, że kosztowac bedzie 10 tys? To byłoby samobójstwo ze strony Panasonica, stracą w ten sposób sporo potencjalnych klientów. No chyba, że mówisz o cenie w sklepie, i to na dobrej ulicy (400ka kosztuje oficjalnie 8 tys).

Myślę, że aby to miało sens, to następca GS400 nie powinien być droższy (na allegro nówka z gwarancją) niż 5500 zł.

Zresztą, ja bardziej liczę na spadek cen 400-ki wtedy niż na zakup nowości.

pzdr
d

wtorek, 14 czerwca 2005, 19:44
Bywalec
Bywalec

A zapomniałeś jak GS400 miała opficjalną cenę sugerowaną przez panasonic pare dobrych miesięcy wstecz była ponad 10.000 .
GS400 wycofują a cena poniżej 4700-5000 nie spadnie na allegro.
Z kolei jak sie dowiadywałem za tę cenę jast gwarancja europejska nie polska, oni tłumaczą że jesteśmy w unii i to taka sama gwarancja.
A tak nie jest, bo dzwoniłem do serwisu penasonica i powiedzieli że jagby co to oni nie przyjmą, a kamerę należy wysłać na adres podany na gwarancji.

wtorek, 14 czerwca 2005, 20:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Na allegro gwarancje dają sprzedawcy. Nie jest to gwarancja Panasonica, tylko sklepu. A co do cen.... teraz 400ka kosztuje oficjalnie 8 tys, więc jeśli nowy model będzie po 10 tys, to oznacza, że w USA wersja PAL będzie pewnie po ok. 1500-1800$, a na allegro będzie tańszy niż 6 tys.

pzdr
d

środa, 15 czerwca 2005, 09:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wygląda to tak (tz. obraz z Panasonica) jak gdybym
wysokiej jakości oraz z TV np TVN najpierw rozjaśnił na telewizorze, a później zdjął sporo kontrastu. Przyznam się szczerze że to nasycenie z Sony bardzo mi odpowiada. Teraz pytanie. Czy to tylko wrażenie na ekranie komputera i/lub efekt kompresji MPEG i czy zmieniając manualne ustawienia Panasonika będe wstanie ustawić obraz tak aby efekt nasycenia kolorów był podobny jak w SONY ?. Zaznaczam że chodzi mi wyłącznie o ustawienia kamery a nie o możliwości poźniejszej obróbko na kompie.

Witam,
Panasonic NV GS400 posiada funkcję Picture Adjust, w ramach której można dokonać ręcznych ustawień kontrastu, nasycenia kolorów, jasności, ostrości dopasowując parametry obrazu do oczekiwań operatora ( najlepiej ustawiać oglądając obraz na telewizorze). Ponadto posiada obraz kontrolny - kolorowe pasy, który umożliwia odpowiednią regulację telewizora. Poza tym z tyłu ekranu znajduje się przełącznik, który umożliwia przełączenie między trybem obrazu ekranu LCD bez ustawień parametrów obrazu LCD, oraz z ustawieniami. Jest to pomocne, gdyż jasność, kontrast itd. samego LCD można regulować niezależnie od Picture Adj., tak więc unika się sytuacji, że obraz na LCD jest idealny, a rejestrowany za ciemny. Bardzo pomocną funkcją jest również Zebra - prześwietlone części obrazu są na LCD zamalowane wzorem zebry. Reasumując Twoje porównanie z posiadaną przez Ciebie SONY - w GS 400 możesz dokonać takiej korekty parametrów obrazu, która pozwoli Ci uzyskać takie nasycenie kolorów, jakie masz obecnie w SONY - a może nawet lepsze. :)
Pozdrawiam

środa, 15 czerwca 2005, 10:07
Nowy
Nowy

Dzwoniłem do Panasonic Polska z pytaniem o dostępność GS 400 i o ewentualnego następcę tego modelu. Napiszę tylko jedno. Panasonic jest beznadziejny. Specjalnie nie dzwoniłem na infolinię tylko poprosiłem o połączenie z odpowiednim działem aby porozmawiać z kimś kto wie coś wiecej. Wiec tak. Kobieta twierdziła że GS400 jest dalej w oficjalnej sprzedaży z tym że tylko teoretycznie, bo nie można go nigdzie kupić przynajmniej w Warszawie. Na pytanie o kolejne dostawy, odpowiedziała mi że będą, ale nie wie kiedy dokładnie i gdzie trafią zamówione kamery. Jest to dokładne przeciwieństwo tego co usłyszałem w kilku sklepach oraz w nomatica pl Powiedziała mi też że następca GS400 nie będzie wg. niej w sprzedaży przed jesienią lub nawet przed świętami. Wiec osobie która chce kupić ten model, czyli takiej jak ja, Panasonic Polska ma do zaoferowania obecnie tylko słowa "przykro nam".

Pozdrawiam Tomek

czwartek, 23 czerwca 2005, 16:09
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Alez kombinujesz, idz na Allegro, 7 sztuk obecnie. Czesc posiada polska instrukcje, gwarancje i fakture.

http://www.allegro.pl/search.php?string ... ategory=10

Takie sklepy jak Beiks czy dvtech sa wiarygodne.

czwartek, 23 czerwca 2005, 16:49
Nowy
Nowy

Kombinuje to na pewno Panasonic. Dobrze jest wiedziec kiedy będzie nowy model bo to oznacza zwykle spadek cen modelu aktualnie dostępnego. Z drugiej strony jeżeli ten nowy model będzie wyraźnie lepszy to przy założeniu rozsądnej ceny warto zaczekać.

Pozdrawiam Tomek

P.S. Jeżeli chodzi o gwarancje z Allegro to dzwoniłem do dwóch osób i jest dokładnie tak jak koledzy/koleżanki napisali powyżej.
Pozostaje tak jak radziłeś BEIKS lub DVTECH i pewnie z tej opcji skorzystam.

czwartek, 23 czerwca 2005, 18:39
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pozostaje tak jak radziłeś BEIKS lub DVTECH i pewnie z tej opcji skorzystam.

"Na allegro gwarancje dają sprzedawcy. Nie jest to gwarancja Panasonica, tylko sklepu."

Obydwa sklepy handluja na Allegro zreszta inne tez. Jezeli chodzi w tym wypadku o gwarancje (np. DVTECH daje wlasna gwarancje) to nie ma wiekszego znaczenia dla klienta, nadplacasz za gwarancje kilkaset zlotych bo mozna kupic zawsze bez. Sklep taki jak DVTECH wie jaki procent kamer sie psuje i jaki jest koszt napraw. Wiec rozklada ten koszt na kupujacych rownomiernie (oplata gwarancyjna). Jesli komus uszkodzie sie kamera sklep oddaje ja do autoryzowanego serwisu Panasonic'a i placi za naprawe. Mysleles, ze pan "Zenek" w garazu naprawia ? :)

czwartek, 23 czerwca 2005, 20:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gorzej gdy sklep się "zwinie" - zostajesz z problemami sam. I musisz to wliczyć w swoją kalkulacją. A taka możliwość zawsze istnieje. Padły znacznie większe firmy niż te wymienione .Że wspomnę Curtis, Pewex,Opal ,Pigo Best,Vox itd.
pozdrawiam

piątek, 24 czerwca 2005, 01:29
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ma Pan racje, ale szansa rownoczesnosci, ze kamera sie popsuje, a firma sprzedajaca zostanie zlikwidowana, i to wszystko stanie sie w przeciagu roku jest naprawde mala. Biorac jeszcze pod uwage, ze sprzet z Allegro jest tanszy, a bez faktury duzo tanszy to przedsiewziecie jest oplacalne dla kupujacego. Jesli nawet zalozymy hipotetycznie, ze kamera sie popsuje, a firma sprzedajaca zniknie, to roznica w cenie wystarczy na naprawe w autoryzowanym punkcie serwisowym.

Firmy posiadajace sprzet z oficjalnego kanalu dystrybucji po prostu nie sa w stanie konkurowac z cenami z Allegro. Chociaz bronia sie jak moga - polska gwarancja, polska instrukcja, mowia, ze ich sprzet jest pewny, a przemytnika sprowadzajacego zza wschodnij granicy nie. Jest to zrozumiale, sa skazani na ceny Panasonic Polska, musza placic podatki i vat oraz utrzymywac dzialalnosc.

W zeszlym roku Panasonic Polska "wymyslil" sugerowana cene na GS200 7999 PLN, gdy Panasonic Corp. mowil 1000 USD, jak tutaj legalna polska firma ma cos sprzedawac, gdy takie kamerki na Allegro byly po ok. 3500 PLN. To samo z GS400, obecnie sugerowana cena Panasonic Polska 7999 PLN, na Allegro 4700 PLN, a bez gwarancji sprzedawcy jeszcze taniej, a w firmie w ktorej Pan pracuje 6459 PLN, czyli jesli firma zniknie, a kamera sie popsuje zostaje prawie 2000 PLN na naprawe. W przeciwnym wypadku jestesmy prawie 2000 PLN do przodu.

Wiem, ze nie jest to moralne, poniewaz sprzet jest z przemytu, sprzedawca
nie placi podatku dochodowego ani VATu, czyli jest przestepca, ale takie sa realia.

piątek, 24 czerwca 2005, 01:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety. Jedni płacą podatki za służbę zdrowia, oświatę , drogi , urzędników inni nie. Ale to inna bajka.
Chodzi o bezpieczenstwo zakupów dla klienta. Jeśli rozpiętość cenowa jest to ryzyko trzeba skalkulować. Zyj i daj Zyć innym - ale kto teraz na to zwraca uwagę.
Wiele osob ma kaca np. po zakupach Kenwooda - zwinął się dystrybutor , wiele osób zostało na lodzie.
Ale z kim walczyć jak padnie plazma ? Albo kamera za 10.000. ?
Nie jest to takie proste gdy nie ma sprzedjącego. Żadne sądy nie pomogą ani biuro konsumenta , podobnie jak przy zakupach z innych stron/krajów/. Każdy wierzy ,że akurat jego to nie dotyczy . A tu ZONK.
Ale każdy kieruje się własnym rozsądkiem.
pozdrawiam

piątek, 24 czerwca 2005, 03:07
Bywalec
Bywalec

sobota, 25 czerwca 2005, 17:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona