Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 06:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 DOPADŁO I MNIE :-( Nietypowa awaria kamery !!! 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post DOPADŁO I MNIE :-( Nietypowa awaria kamery !!!
Witam ! Dopadło w końcu i mnie :-( Moja SONY DCR TRV19E odmówiła posłuszeństwa.

OBJAWY:

Przy włożonej, NAGRANEJ kasecie kamera zachowuje się tak jakby miała czystą, nienagraną kasetę w środku. Nie wyświetla obrazu (pusty niebieski ekan), kodów czasowych, licznika (tylko kreski) - jedyną poprawną informacją jest ilość pozostałej taśmy. Sprawdzałem kilka nagranych kaset - na każdej to samo.

Przy próbie nagrania wszystko idzie OK, pali się lapka REC, idzie licznik - po wyłączeniu nagrywania znowu zima - zero kodów, licznika, nic się nie nagrało.

Najdziwniejsze jest to, że kamerka nie pokazuje żadnych informacji o błędach - wszystko wygląda i działa sprawnie.

O co chodzi ???

środa, 15 czerwca 2005, 21:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

wydaje mi sie że to objawy zabrudzonej glowicy.

czwartek, 16 czerwca 2005, 00:00
Bywalec
Bywalec

Mi się też to zdaża od czasu do czasu na TRV60. I nadal nie do końca wiem co jest przyczyną. Raz pomogło czyszczenie głowicy, a innym razem nie pomogło i dopiero jak kamera poleżała z 1-2 godziny to zaczęła działać normalnie. Objawy mam albo identyczne jak Twoje albo nagrywa co drugi pas (efekt brudnej 1 głowicy z 2) albo też lecą komunikaty : Clean Cassette albo C:21:00. Zwykle po całkowitym braku odzewu (Twoje objawy) zaczynają lecieć komunikaty albo nagrywa co drugi pas aż w końcu zaczyna normalnie. Wyeliminowałem winę kaset, bo tak samo zdarzyło się na nagrywanej z 5-6 razy i na nowej (Sony Premium). I szlag mnie trafia, bo zawsze mam stresa i 2 kamere w pogotowiu jak filmuję. Ludzie piszą, że powodem mogą być problemy z prawidłowym naciągiem taśmy, ale moja kamera nie jest wyekpsloatowana i jak włożyłem w takim momencie nową kasete i dalej porażka to tu chyba nie mowy o złym naciągu taśmy. Z opinii innych można też wywnioskować, że głowice w minidv mogą zabrudzić się jak na zawołanie - ludzie piszą nawet że nowa kasetka z pudełka zabrudziła im głowice. A może to elektronika szwankuje? Mam mentlik w głowie co z tym robić. Może są takie trefne egzemplarze, z którymi są takie ciągłe problemy. Napisz jakieś swoje spostrzeżenia i efekty zmagań.

czwartek, 16 czerwca 2005, 10:12
Moderator
Moderator

Hmm... Sam nie wiem... Miałem już przypadek zabrudzenia głowicy ale objawiało się to całkiem inaczej - pasy na nagraniu + komunikaty. A tu nic ! Chyba odczekam jeszcze trochę i jak się "nie naprawi" to wyczyszcze głowicę - mam spray Video90, który pomógł przy zabrudzeniu.
A jeśli czyszczenie nie pomoże to... serwis.
Wolałbym tego uniknąć bo słyszałem dużo niepochlebnych rzeczy o serwisie Sony ale jak nie będzie wyjścia to bez tego się nie obejdzie.

Pozdrawiam

czwartek, 16 czerwca 2005, 16:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]