Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 19:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czyszczenie głowicy... jeszcze raz. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Czyszczenie głowicy... jeszcze raz.
Temat był już wałkowany kilka razy... no właśnie i skłoniło mnie to do napisania meila do jedynego serwisu Canona w Polsce, czemu akurat canon, taką mam kamerę...

Cytuj:
Tylko i wyłączne suche kasety najlepiej Panasonika.

Michał Szymczak
C.S.I. Foto i Video
+48 22 862-41-39
http://www.e-csi.pl
-----Original Message-----
From: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Sent: Thursday, June 16, 2005 12:22 AM
To: CSI
Subject: CSI - QUESTION from WWW!

Od:xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
E-mail:xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Tel:xxxxxxxxxxxxxxx
Mam pytanie odnośnie czyszczenia głowicy w kamerach cyfrowych...
W instrukcji obsługi pisze o kasetkach czyszczących na sucho, ale znów na
wielu forach internetowych i stronach o tematyce cyfrowego wideo kasetki
odradzają a polecają specjalne preparaty(spreje) do czyszczenia głowicy.

A co poleca serwis canona...
Ps. Posiadam model MV690 ale sądze jest to bez znaczenia.

Dodam że odpukać na razie nie mam problemów z głowicą...
A u was jak jest w instrukcji a co mówi serwis??? napiszcie z ciekawości...

piątek, 17 czerwca 2005, 15:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A jakiej odpowiedzi się spodziewałeś? Żaden serwis nic innego Ci nie powie.

piątek, 17 czerwca 2005, 17:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mam pytanie do osób, którym udało się wyczyścić głowicę w kamerze :
podczas nagrania moja kamera (Sony TRV60) zapisuje 5-6 siwych pasów przebiegających wzdłuż ekranu. Sytuacja taka była też podczas odtwarzania jednak przewijanie na podglądzie pomogło i teraz podczas odtwarzania jest ok. Jednak nadal są siwe pasy podczas nagrania. Zgodnie z informacjami, jakie były na forum kupiłem środek Video 90 i próbowałem oczyścić głowicę. Jednak bezskutecznie. Pasy podczas nagrania nadal występują. Dlatego też pytanie moje jest czy samo czyszczenie głowicy to nie wszystko – czy są jeszcze elementy, które powinienem wyczyścić? Może jakaś głowica kasująca, nagrywającą ?
Może jednak kupić kasetę czyszczącą ?
Kurcze zmartwiłbym się gdybym jednak musiał serwis odwiedzić (300 zł)
Proszę o pomoc ?

Pozdrawiam

poniedziałek, 20 czerwca 2005, 19:59
Bywalec
Bywalec

Zdarza mi się to samo w TRV60 i nadal nie wiem czy to głowica sie brudzi czy są jakieś problemy z torem prowadzenia taśmy. Objawy są niby takie jak zabrudzenie jednej z dwóch głowic, u mnie czasem wygląda jakby się 2 zabrudziły i pomaga albo pomęczenie kamery z przewijaniem na podglądzie albo zostawienie kamery na kilka godzin. Gdy próbowałem wyczyścić płynem to nic nie pomogło, no chybaże źle czyścimy. Kupiłem więc kasetke i czekam aż znowu oszaleje. Fakt, że kaseta niszczy lekko głowice, ale na pewno ją przeczyści przez te 10-15 s więc będę pewien że to nie brudna głowica. Następnie sprubuje Sony Excellence (obecnie Premium), a później pozbywam się tej kamery bo to skandal - przez ponad 10 lat eksploatowałem 2 duże VHSy i żadnych problemów nie było, a tu cud cyfrowej techniki minidv..... :?

wtorek, 21 czerwca 2005, 08:12
Bywalec
Bywalec

Tylko sony PDVM-40 i zero problemów z czyszczeniem głowic. Można nagrywać nawet kilkadziesiat razy. Nigdy nie zbrudzona głowica od trzech lat.Kasety w pełni zasługuja na cenę (dość wysoką) i nazwę -Profesjonalne DVCAM.

wtorek, 21 czerwca 2005, 09:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dzięki za odpowiedź i zainteresowanie tematem. Jakich kaset (firma, rodzaj, cena) używasz ?

wtorek, 21 czerwca 2005, 16:56
Bywalec
Bywalec

Jesli to pytanie do mnie to kasety SONY PDVM 40 DVCAM, przy nagrywaniu DV-SP czas nagrania 64 min. Cena kasety w zaleznosci od sklepu od 70 do 100 zł za sztukę. Naprawde warto kupić, można nagrywać bez żadnych obaw nawet 100razy.

wtorek, 21 czerwca 2005, 20:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

można nagrywać bez żadnych obaw nawet 100razy.

Sprawdzałeś :wink:

wtorek, 21 czerwca 2005, 20:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tak naprawde to te 100krotne nagrywania to raczej teoria. co prawda uzywam niewiele kaset dvcam - w wiekszosci raczej dv, minidv i dvcpro (a te sa solidniejsze od dvcam) i bledy sie zdarzaja. nawet na dvcpro, co wydawalo mi sie poczatkowo nie do pomyslenia. ofkors mowie o sporadycznych przypadkach - chce tylko dac znac, ze nie ma 100% pewnosci, nawet gdy bedziecie uzywac dobrych kaset.

wtorek, 21 czerwca 2005, 21:08
Bywalec
Bywalec

<<tak naprawde to te 100krotne nagrywania to raczej teoria>>na podstawie czego uwazasz ze to teoria ??. Jak to sprawdziłeś kol badyl ??.
Więc proszę sobie wyobrazić natomiast że ja i nie tylko ja sprawdziłem. Eksploatuję kasety dvcam od przeszło 7 lat. Mam dwie które są od 5 lat w użytku,( specjalnie z uporem je testuję) nagrywane są 1-2 razy w tygodniu i potem montowane na montażu klasycznym( liniowym), wcześniej kodowane na przeglądarce. Te dwie są specjalnie zostawione, pozostałe wymienia się średnio co dwa-trzy lata z tym że nagrywane sa często po 4 razy w tygodniu, różnymi kamerami , kodowane i montowane na różnych maszynach.Bywaja uszkodzenia kaset spowodowane uszkodzeniem torów prowadzenia w kamerach albo magnetowidach jednak są to uszkodzenia sporadyczne. Z całą odpowiedzialnoscia twierdze że kasety DVCAM mozna nagrywać nawet PONAD 100 RAZY pod warunkiem że sprzęt jest w pełni sprawny.Kamery nawet po przebiegu 1500 godzin nie wymagaja czyszczenia głowic ( nie sygnalizują takiej potrzeby). Nie jestem przedstawicielem Sony, piszę o tym bo wkurza mnie ciagłe narzekanie na piksele i konieczność czyszczenia głowic. Naprawde warto wydać te pieniądze bo trwałość eksploatacyjna tych kaset pozwoli zaoszczędzić wiele nerwów i pieniędzy.

wtorek, 21 czerwca 2005, 23:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Jak to sprawdziłeś kol badyl ??" dokladnie w ten sam sposob co ty - uzywajac ich. generalnie nie wiem czy zauwazyles ale napisales dokladnie to samo co ja. nie chodzi mi o to ze sie NIE DA tak wiele razy nagrac materialu na kasete, tylko ze trzeba sie liczyc z tym ze czasem moze pojawic sie jakas bledna ramka. i kupienie najlepszej nawet kasety na rynku nie da 100% pewnosci ze wszystkie ramki od poczatku do konca beda bezblednie zapisane (niezaleznie od formatu - tez nie robie nikomu reklamy).

btw. moje najstarsze i najbardziej wyeksploatowane kasety dv tez sie ciagle trzymaja i nadal ich z powodzeniem uzywam - tyle ze prywatnie. w pracy jednak wole nie ryzykowac i kupuje nowe, w koncu takie strasznie drogie nie sa.

środa, 22 czerwca 2005, 00:01
Bywalec
Bywalec

Czy ja napisałem mało czytelnymi literami.Napisałem że używam tych kaset od 7 lat, że wiele z nich ( z cała pewnoscią ponad 50 szt) była nagrywana ponad 100 razy i zadnych problemów, jak nowe. Te dwie które"testuję" juz pewnie ponad 200 razy kazda do tego dodaj montaz liniowy czy to mało. To nie teoria tylko praktyczne użytkowanie - lepsze niz jakies przewaznie sztuczne testy.Wyjaśniłem też że polecam je tym którzy mają problemy z pikselowaniem i brudzeniem się głowic. Reszta to sprawa wyboru. Ja to sprawdziłem praktycznie i polecam.

środa, 22 czerwca 2005, 00:31
Bywalec
Bywalec

Witam. Dzięki za zainteresowanie. A być może na tak długą żywotność kaset ma także wpływ to w jakiej kamerze są eskploatowane. Pomijam przypadki ewidentnego uszkodzenia toru prowadzenia taśmy- mam na myśli klasę kamer, a w szczególności jakość mechanizmów. Jeśli są to kamery klasy vx2100/trv940/950 czy xm2/xl1/xl2 to czy sznase rosną, a na zabawkach typu moja TRV60 nie do osiągnięcia? (Chociaż gdzieś słyszałem, że wszystkie mechanizmy minidv są kiepskiej jakości, nie to co D8 czy z wyższej półki dvcam).Co o tym myślicie i jakich używacie kamer Slawekfilm i Badyl?

środa, 22 czerwca 2005, 08:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hmm to nie wiem. moze uzywam gorszego sprzetu niz "slawekfilm". mniej wiecej takie same opinie jak moja pojawiaja sie w tvp5 wroclaw i tede - tasmy sa zagrywane, ale do np. realizacji bierze sie nowe. innych zrodel nie mam, wiec nie bede nikogo na sile przekonywac.

slawekfilm: podziel sie przepisem na sukces - jakich maszyn uzywasz ze nie miales w swojej karierze doczynienia z bledna klatka na tasmie? moze jakies dodatkowe wskazowki, ktore beda pomocne?

środa, 22 czerwca 2005, 08:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tak jak pisałem po czyszczeniu głowicy kasetą czyszczącą oddałem kamerę do serwisu Sony w W-wa. Dziś zadzwonił do mnie Pan z informacją, iż głowice należy wymienić - koszt bagatela 770 zł. Czy znacie inne serwisy, "specjalistów", którzy byliby w stanie wymienić głowicę lub podjąć próby ratowania sprzętu ale dużo tańszym kosztem. Może macie w tym serwisie (podobno jedynym w Polsce) kontakt z kimś kto wziąłby tzw. fuchę i zrobił to np. za połowę ceny.

Aby uniknąć komentarzy i zapytań dot. kasety czyszczącej - dodam iż była to kaseta rekomendowana przez ten sam serwis - czyli Sony.

Pozdrawiam i proszę o pomoc

poniedziałek, 11 lipca 2005, 21:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona