Teraz jest piątek, 13 grudnia 2019, 11:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Nowa Wizja Kamer 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Nowa Wizja Kamer
Fajnie by było :D
To pójdźmy może na całość. Matryca APS z mniejszą ilością większych pikseli.
Dwa systemy 50p i 60p w pełnej rozdzielczości HD, USB3 a najlepiej złącze optyczne :oops:
Wymienne obiektywy.
Niska cena :mrgreen:

środa, 19 maja 2010, 21:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

panjacek napisał(a):
Matryca APS z mniejszą ilością większych pikseli.

poczytałem i wygląda na to, że do HD potrzeba dużo mniejszych pixeli. Myślę, że procesor w kamerze "agreguje" pixele a produkcja mniejszych pixeli jest bezpieczniejsza i dobrze wpływa na uzysk w produkcji sensorów

panjacek napisał(a):
Dwa systemy 50p i 60p w pełnej rozdzielczości HD

jak można zrobić 50p to można również zrobić 60p. W jednej kamerze oba - tego się nie spodziewam ze względów marketingowych.

panjacek napisał(a):
USB3 a najlepiej złącze optyczne

całkiem możliwe na złączu USB3 microAB (ale nie optyczne, tego nie ma w standardzie)

panjacek napisał(a):
Wymienne obiektywy.

o to już nie prosimy bo to już mamy (albo za chwilę mieć będziemy)

literatura techniczna
http://www.sony.net/SonyInfo/technology ... _r_01.html

środa, 19 maja 2010, 22:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dużo pikseli potrzeba w aparacie fotograficznym, natomiast w kamerze potrzeba ich tyle ile wynika ze standardu. Taka matryca mniej szumi. Spróbujmy policzyć ile potrzeba w jednoprzetwornikowej matrycy HD Bayera. Oczywiście będziemy rozmawiać o subpikselach, czyli o elementach uczulonych na poszczególne kolory. Bez wątpienia każdy piksel powinien być reprezentowany przez subpiksel uczulony na kolor zielony, który stanowi połowę. Natomiast reszta rozdzielona jest po równo na subpiksele niebieskie i czerwone. Czyli mamy 1920x1080x2 Do tego powinniśmy dołożyć ok 10%, ponieważ subpiksele przy krawędziach są mniej wydajne i sygnał z nich trzeba odrzucić.
Dwu systemowe kamery pomału zaczynają być standardem, pomijając zabawki.
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest możliwość przechwytywania niekompresowanego strumienia z kamery na dysk komputera. W tej chwili dostępne są dwa interfejsy i połowicznie trzeci.
Pierwszy z tych dwóch to HDMI. Ma on jednak ograniczenia a na dodatek grube niewygodne kable.
Drugi to HDSDI. Jest wygodniejszy od pierwszego i może przesłać sygnał do 100 m
Natomiast są już w sprzedaży karty rozszerzeń z gniazdem optycznym. Gorzej jest z kamerami. Aby to wszystko zagrało, trzeba zamienić sygnał elektryczny na świetlny przy samej kamerze. Jakie są zalety tego rozwiązania? Możemy przesłać sygnał na odległość kilku kilometrów bez udziału energii elektrycznej, co wyklucza możliwość uszkodzenia urządzeń w wyniku różnicy potencjałów.

"Pomarzyć dobra rzecz"

czwartek, 20 maja 2010, 00:30
Moderator
Moderator

no i pojawił się kolejny element "wieszczony" przeze mnie - system operacyjny w aparacie:
http://www.swiatobrazu.pl/samsung-gtaxy ... 30061.html
kto następny? :mrgreen:

sobota, 22 czerwca 2013, 14:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GrassHoppeR napisał(a):
no i pojawił się kolejny element "wieszczony" przeze mnie - system operacyjny w aparacie:

Powinieneś dodać, że system powszechnie znany i używany, bo systemy są obecne w urządzeniach elektronicznych od dawna, np. DRYOS w sprzęcie Canona.

sobota, 22 czerwca 2013, 14:38
Moderator
Moderator

no tak. :)
chodzi o system operacyjny z interfejsem graficznym ale przede wszystkim z możliwością instalowania i pisania aplikacji. takie coś daje potężne pole do popisu, zobaczcie co wymyślają do ajpoda, jak hackują GHx... jeszcze chwila a aparat i laptop zleją się w jedno, kwestia paru małych latek...

sobota, 22 czerwca 2013, 14:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja używam 3 nexy vg-10 nex5n i nex5r. Ponieważ aparaciki malutkie to zbudowałem sobie niewielki kran na którym przymocowane są 3 aparaty.
Na górze nex 10 z obiektywem 18-55 ,razem z nim obraca się i podnosi nex 5n z obiektyw sel 50/1,8 Najniżej umocowany jest nex5r z obiektywem 18/200
Całkiem fajny zestaw reporterski...

sobota, 22 czerwca 2013, 15:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GrassHoppeR napisał(a):

I za jakiś czas fora zaleją pytania typu - jaki antywirus do aparatu lub - zrobiłem zdjęcie młodym a wyszło coś takiego :mrgreen: Jak mam teraz to obrobić :lol:
Obrazek
Pożyjemy zobaczymy :wink: Oby nie szli w minimalizację fizycznych przycisków i pokręteł bo to mnie najbardziej martwi.

ps. Zdjęcie przedstawia młodą parę ze świadkami. Ten czarny to proboszcz :D

niedziela, 23 czerwca 2013, 12:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mstmst- raczej (przynajmniej na razie) bym sie nie martwil, sprzet pro rzadzi sie jednak troche innymi prawami, takie bzdety to raczej tylko w amatorskim segmencie

niedziela, 23 czerwca 2013, 21:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz napisał(a):
mstmst- raczej (przynajmniej na razie) bym sie nie martwil, sprzet pro rzadzi sie jednak troche innymi prawami, takie bzdety to raczej tylko w amatorskim segmencie

Kto tam wie. Całkiem niedawno ludzie pisali, że aparat to tylko do zdjęć - a tu proszę.

poniedziałek, 24 czerwca 2013, 00:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Fakt. Trzeba zapomnieć o tym, co wiemy i co rozumiemy dotychczas.

Jak dziś pamiętam, jak mój szef grzmiał, gdy na emisję szedł materiał z ujęciami z S-VHS. Chciał pisać raporty, interweniować u najwyższego, przy tym mnóstwo piany toczył.
Ale był to rok ~1991 i przepaść między sprzętem amatorskim a pro była ogromna.

Dziś - relatywnie - na co dzień oglądamy materiały o dużo gorszej jakości. Jakoś ludzie nie zauważają problemów z poszarpanymi brzegami obiektów podczas emisji newsów. Teledyski na kanałach muzycznych są o wiele gorsze, niż na YT.

Gdzie jest ta różnica między sprzętem PRO a sprzętem dla entuzjastów-amatorów? Moim zdaniem tylko w ergonomii i filozofii pracy. Jakość jest zupełnie analogiczna. Oczekiwania człowieka, który pracuje kamerą są inne, a amatora, który bierze kamerę do ręki okazjonalnie są inne.
Tyle.

Z ciekawych kamer ostatnio w rękach miałem 90-kę Panasonic. Nie jest to kamera dla zawodowca, ale część postulatów spełnia (mniej więcej).

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

poniedziałek, 8 lipca 2013, 17:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sa już aparaty z androidem na których można instalować oprogramowanie w tym gry, wirusy tez sa na andka wiec sila rzeczy aparat i antywirus poki co możliwość a niedługo konieczność :)

poniedziałek, 8 lipca 2013, 17:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3