Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 04:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Nie dla idiotów 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Nie dla idiotów
Mam taka ciekawostke do przekazania Kolegom. Pare dni temu kupowałem torbe do mojej hc90. Akurat byłem w okolicy platynowego sklepu sony w Krakowie wiec mysle wstapie i zapytam z ciekawości. Byłem dość zaskoczony bo okazało sie ze mała fajniutka torba do całej seri hc kosztuje 49zł. Zawsze wydawało mi sie ze jak taki sklep to bedzie drogo. Niezastanawiajac sie kupiłem. Wczoraj ze znajomym wedrowałem po media markt i patrze są takie same torby jak moja. Sprawdzam cene a tu 99zł. Zgłupiałem, i kto tu z kogo robi IDIOTÓW?

wtorek, 21 czerwca 2005, 09:46
Bywalec
Bywalec

W MM gdy nie ma jakies super promocji to wszystko jest drozsze.

wtorek, 21 czerwca 2005, 12:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Media Markt robi z nas :) Tylko sie nie dawajmy. A jak mozna sie nie dawac, ano tak jak zrobił kolega, kupił taniej gdzie indziej :D

A co do marketingu to co chwila słyszę jak telewizor mowi do mnie ze teraz stac mnie juz na wiecej tj Opel Vectra za 110 000 zł. Mowi to bezczelnie i mam wrazenie czasem ze kpiąco. Bo o takim Oplu to sobie moge pomarzyc zareabiajac ponizej sredniej krajowej.

Tak to juz sobie jest w tym handlu wolnym :)

wtorek, 21 czerwca 2005, 13:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ceny MM TV 32 Loewe 7499 - w sklepach 3399
plazma JVC 42 10999 8999
LCD Sharp 32 7999 6999
LCD Sharp 20 2899 2000
Kamera JVC Everio 4699 3999
GRx 27 2499 1750
grd 200 2899 2450
Panasonic 42" 8999 8200

wszystkie ceny ok.10- 20% drożej za wyjątkiem cen z gazetki ,ktore trwają tylko w trakcie promocji i są dobre.

wtorek, 21 czerwca 2005, 21:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post NOWY GRACZ NA RYNKU...
W MM są promocje ale naprawde rzadko... a jak już są to towaru jest kilka szt. a ludzie się o niego zabijają.

Na szczęście wczoraj przeczytałem pocieszający artykuł...
Cytuj:
Elektronika potanieje jeszcze bardziej 07:32 20.06.2005
poniedziałek

Jesienią do Polski wejdzie brytyjska sieć hipermarketów z elektroniką Dixons. A kiedy ruszy na cenową wojnę z Media Marktem, RTV Euro AGD czy Avansem, obniżki telewizorów, DVD czy lodówek, jakich doświadczyliśmy w ciągu ostatniego roku, będą się wydawać ledwie zabawą - zapowiada "Gazeta Wyborcza".
Dixons Group otworzy jesienią swoje dwa hipermarkety w Warszawie. Kończy właśnie nabór pracowników. Brytyjczycy wchodzą do Polski, bo nie mogli zignorować rynku, który uchodzi za największy w Europie Środkowej. Jego wartość GfK Polonia oblicza na 8,7 mld zł, z czego sprzęt RTV to ok. 4 mld zł, a AGD - 4,7 mld.

Dixons to potęga w tej branży w Europie - ma ponad 1,5 tys. sklepów i roczne przychody ok. 6,5 mld funtów (blisko 9 mld euro). Konkurencyjna niemiecka sieć Metro (sklepy Media Markt i Saturn) ma 503 markety i ponad 12 mld euro przychodów w 2004 r.

W Polsce Dixons wchodzi na rynek już podzielony między dużych graczy, takich jak Media Markt, RTV Euro AGD, Saturn, Mars, Avans czy Neonet. Czym może przyciągnąć klientów? Niższymi cenami. Kilka lat temu w Budapeszcie Dixons zmierzył się z Media Marktem. Każda z sieci chciała wtedy zdobyć wśród klientów opinię najtańszej i ceny ścinano do samej ziemi. Obniżki sięgały 70 proc. - np. niezły telewizor można było kupić za równowartość 99 zł. Ba, część asortymentu była dostępna za 1 forinta (100 forintów to 1,6 zł).

Zdaniem analityków rynku tak samo będzie w Polsce.

Zródło wp.pl

wtorek, 21 czerwca 2005, 22:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
I tak trzymać. Wolny handel! I love this game :) :) :)

środa, 22 czerwca 2005, 08:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]