Teraz jest poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Proszę o opinie z pracy z XL2 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Proszę o opinie z pracy z XL2
Witam

Dość poważnie zastanawiam się nad zakupem Canona XL2. Do tej pory pracowałem na Sony DSR200 VX2000 VX2100 i parę razy na PD150. Niestety nie miałem na razie nawet w ręku XL1/1s, XL2 i nie wiem czy jest wygodny w różnych warunkach. Kamera będzie używana dość wszechstronnie od newsów, rajdów sam., reklam, gal walk, filmów instruktażowych i konferencji, koncertów i teledysków aż do prawdopodobnie wesel itp.

Na pierwszy rzut oka na jej korzyść przemawia pełen manual, pamięci balansów, wejścia mikrofonowe XLR i przede wszytskim to że jest naramienna (czego niestety nie można powiedzieć o PD170).

Proszę więc o jakiekolwiek opinie przemawiające za lub przeciw zakupowi XL2.

PS. Przeszukałem archiwum i za wiele konkretów na ten temat nie znalazłem.

Dzięki
Pozdr.

niedziela, 26 czerwca 2005, 22:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli znasz angielski to warto poczytać o XL2 na tle innych kamer tu:

http://www.dvxuser.com/articles/shoot3/

http://www.camcorderinfo.com/content/Ca ... mpared.htm

niedziela, 26 czerwca 2005, 22:59
Bywalec
Bywalec

Znam te atykuły, prosiłbym jednak o Wasze bezpośrednie opinie o tej kamerze, o jej zachowaniach w rónych warunkach oświetleniowych, o wygodzie pracy z nią, wyważeniu itp.

Pozdr,

niedziela, 26 czerwca 2005, 23:19
Bywalec
Bywalec

Nie kupuj Canona , będziesz żałował wydanych pieniędzy. To nie jest kamera do takich prac.

niedziela, 26 czerwca 2005, 23:49
Bywalec
Bywalec

Mógłbyś to rozwinąć? Co z nim jest nie tak ?

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 00:06
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
Nie kupuj Canona , będziesz żałował wydanych pieniędzy. To nie jest kamera do takich prac.

Odnoszę wrażenie, że tego typu opinie wyrażają w większości ludzie którzy Canon-a ani razu w ręce nie trzymali... W większości przypadków jest tak, że Canon sprawia po prostu o wiele więcej kłopotu w trakcie obsługi operatorom którzy nie radzą sobie z nastawami manualnymi :) Najwięcej kłopotu jest wtedy gdy nie ma czasu na duble i wszystko musi zagrać na raz... Sam kupiłem XL1 od człowieka który zawodowo zajmuje się "kręciołowaniem" w trakcie wesel i zatrudnia kilku operatorów kamer. Pytam go po zakupie dlaczego sprzedał tak tanio? A on mi na to, że jeszcze nie spotkał operatora który by na weselu nie dał d.... z tą kamerą :)
Wracając do tematu.. używam od kilku lat, co prawda XL1 ale XL2 różni się w zasadzie tylko na korzyść... Kręciłem materiały różnego rodzaju... od ekstremalnych jazd z kamerą za samochodem 150 km/h w kurzu i "latającej gumie" poprzez teledyski czy relacje sportowe, niejednokrotnie w deszcu czy pełnym słońcu .. do wesel nieraz praktycznie tylko przy świecach..
Reasumująć polecam z czystym sumieniem..
p.s chyba że kogoś stać np na GY-DV5100 wtedy rzeczywiście nie warto :)
Pozdrawiam...

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 02:14
Bywalec
Bywalec

Poczytaj opinie o Canonach na forum tym i innych , słaba mechanika , awaryjność. Radze jakiegoś DVCAM -a( tani, ekonomiczny,wytrzymały i całkowicie manualny)Do takich celów to minimum 250 albo PD-170.Miałem Canona i nie umywa sie do zadnej z nich.A ta wymienna optyka to tylko bajer chyba że cie stac na dedykowane obiektywy ale wtedy to jakąś naprawde w pełni prof np. JVC GY-HD100 do której tez sie przymierzam. Proponowany przez Cama GY-DV5100 to już starszy model , jak jest kasa to zawsze lepiej coś nowego.
<<Pytam go po zakupie dlaczego sprzedał tak tanio? A on mi na to, że jeszcze nie spotkał operatora który by na weselu nie dał d.... z tą kamerą >> Jaki zawodowiec"operator"takie umiejętności. Ja tam uzywałem XL na weselach i w bez problemów ale jej nie polecam bo Soniacze bija ja na głowę(pd-150,dsr-250)

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 03:01
Stały bywalec
Stały bywalec

..."Proponowany przez Cama GY-DV5100 to już starszy model , jak jest kasa to zawsze lepiej coś nowego."...

Hmm..ciekawe...bo na stronie Professional Market mozna przeczytac:

..."JVC GY-DV5100/1 NAJNOWSZA KAMERA ! GORĄCE CENY NA LATO !
Najnowsza wersja w pełni profesjonalnego kamkordera DV. Jest to ulepszona wersja doskonałego poprzedniego modelu GY-DV5000. Najlepsza kamera 1/2 cala na rynku."....

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 08:06
Bywalec
Bywalec

Wymienna optyka w Canonie akurat jest mi generalnie obojętna bo nie sądze żebym z tego korzystał z powodów finansowych.

DSR250 faktycznie jest moim typem nr1 ale jest jednak droższa od XL2 tak samo jak i akcesoria do niej np. statyw czy torba. Poza tym ze względu na jej gabaryty wydaje mi się że jest mniej "sprytna" w działaniu i bardziej męcząca.

PD170 była by idealna tylko wtedy gdyby była w obudowie XLa czyli gdyby była naramienna.

Co do opinii o XL na forach to połowa userów miesza ją z błotem a druga połowa wychwala, prawda pewnie leży gdzieś po środku. Poza tym te opinie w przeważającej większości dotyczą XL1/1s a XL2 jest chyba bardziej zaawansowanym urządzeniem.

W każdym razie dzięki za dotychczasowe opinie i proszę o jeszcze :)

Pozdr.

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 08:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mialem watpliwa przyjemnosc pracowac z ta kamera i jesli mnie pamiec nie myli juz gdzies na forum o tym pisalem.
Powtarzajac sie. Canon to ciemny chip ccd, dziwne kolory (pisze dziwne bo moim zdaniem sa paskudne niektorym sie podobaja), bardzo zla jakosciowo optyka (jeden dobry obiektyw to manual na wnetrzu Fujinona). Jedyne co w niej jest w miare w miare to fakt naramiennosci.
Co do pd-250. Przeciez to jest antyk :) Stanowczo nie polecam tej kamery. Kiepsko wykonana (nie tak pancerna jak pd-150/170) nieporeczna z dziwnie porozmieszczanymi funkcjami. Niby jak w Becie a jednak jak w 150tce.

Jesli chcesz pracowac z kamera w warunkach bojowych to polecam pd-170. Nie jest naramienna ale jest to najlepsza terenowa kamera (moj panasonic dvx100 tez swietnie sprawdza sie w terenie ale rozumiem, ze niektorych moze odstraszac na oko delikatna obudowa). Inna sprawa, ze znalem XL1s ktora przezyla wylanie herbaty z miodem prawie do srodka :D Na powaznie jednak PD-170 do partyzantki to najlepsze rozwiazanie. Nie radzi sobie tak dobrze jak Panas w mieszanym swietle ale jest o wiele lepsza od XL.

O JVC mysle mozna zapomniec. W calej swojej pracy nie spotkalem sie z dobrym JVC'em. HD100 wyglada ladnie ale... To JVC. Wiem ze inni moga miec inne doswiadczenia ale JVC to najbardziej klopotliwe technicznie i awaryjne kamery z jakimi pracowalem.

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 09:19
Bywalec
Bywalec

No więc szale zaczynają się przeważać na korzyść PD170. Wszędzie gdzie się natykam na podobne wątki czy artykuły Sony jest chwalony a Canon wręcz przeciwnie.

Kurcze, żeby 170 była naramienna to miałbym problem z głowy :( .

W miarę możliwości chętnie bym jeszcze poczytał Waszych opini na temat XL2 bo 170 w miarę znam.

Pozdr.

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 11:55
Bywalec
Bywalec

Arturoo wiara czyniu cuda,<<..."JVC GY-DV5100/1 NAJNOWSZA KAMERA ! GORĄCE CENY NA LATO !
Najnowsza wersja w pełni profesjonalnego kamkordera DV.>> sam zapis dv juz przeczy tej profesjonalnosci a reszta tez kicha.

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 12:52
Bywalec
Bywalec

Zgadzam się z Luka_Brazzi. Uważam ze JVC odpada stanowczo. Wygląda jak zabawka i w rzeczywistosci tak jest. Słaby obraz, myslalem, że lepszy stabilizator obrazu, dzwiek okropny. Dodam na początku, że sam mam obecnie kamerę JVC i jestem bardzo z niej niezadowolony. Mam małe obeznianie w kamerach, bo "bawiłem się" kilkoma kamerami. I tyle co mogę powiedzieć na moich spostrzeżeniach i opiniach moich kolegów to hierarchia dla mnie jest tak (od najlepszej):
1. Panasonic
2. Sony
3. Canon
4. JVC

Panasonic jest najlepszy za jakość i kolorystykę obrazu oraz za porównywalną z Sony jakością dzwięku (oczywiście teraz wszystko generalizuje i ogólniam, bo dokładnie wszystko zależy od konkretnego modelu, prawda?) Sony jest drugi za dziwny obraz i za nie awaryjność kamer. A Canon i JVC opisałem wyżej.

Prem

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 19:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

panowie ale my mówimy tu o XL 2 a nie o XL 1(s), może ktoś by sie rzeczowo wypowiedział na temat tej kamery.

sobota, 2 lipca 2005, 12:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Matteo na forum juz pisalem swoje wrazenia z pracy z XL2 i po prostu nie chce sie powtarzac.

sobota, 2 lipca 2005, 15:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona