Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 08:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Panasonic NVGS75 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic NVGS75
Witam wszystkich!
Właśnie planuję zakup kamery cyfrowej. Przeczytałem trochę wątków, chodziłem po sklepach, wyrobiłem sobie własne zdanie i wybór padł na Panasonica NVGS75. W związku z tym mam kilka pytań:

1) Porównując model o którym mowa, z innymi firmy Sony, zdaje mi się, że Panasonic gorzej wypada w kwestii stabilizacji obrazu, czy potwierdzicie tą teorię ? Np. mam odczucie, że na 10x zbliżeniu Sony DC RHC 22 ma lepszą stabilizację niż Panasonic NVGS75 - może to tylko moje złudzenie, ale obie kamery testowałem w Media Markcie, robiąc zbliżenie na ten sam punkt i w Panasonicu drgania ręki były jak by większe - chyba, że w opcjach była stabilizacja wyłączona ? - jest to możliwe ?

2) Trochę Sony mi nie odpowiada, ponieważ większość modeli ma panele dotykowe - jakoś obawy mam, że to szybko może się zniszczyć i ogólnie dotykanie paluchami LCD mi nie leży - jak się korzysta z tego dotykowego, nie sprawia żadnych problemów ?

3) Przeanalizowałem ceny kamery na rynku - przy okazji doznałem szoku, jaki rozrzut cenowy jest - nawet rzędu 900zł !!! Najtaniej znalazłem na Allegro - podobno są nowe, z gwarancją europejską, z rachunkiem itp. Tutaj kosztują około 2100-2200zł. W sklepach internetowych różnie - 2400 do 2600. W mniejszych sklepach w mieście (tu akurat Szczecin) około 2800zł no i na końcu oczywiście sklep "dla idiotów" czyli MM = 3000zł ! ... Pytanie - gdzie kupić ? Polecicie jakiś solidny sklep Internetowy ? Maciej jakieś doświadczenia z Allegro ?

Z góry dzięki za wszystkie informacje i wskazówki. Pozdrawiam!

piątek, 1 lipca 2005, 01:23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Panasonic NVGS75
severyn napisał(a):
Porównując model o którym mowa, z innymi firmy Sony, zdaje mi się, że Panasonic gorzej wypada w kwestii stabilizacji obrazu, czy potwierdzicie tą teorię ? Np. mam odczucie, że na 10x zbliżeniu Sony DC RHC 22

To prawda, Panasonic ma tragiczna stabilizacje obrazu, poniewaz Sony do wykrycia ruchu kamery uzywa zyroskopow - nawet w modelach tanszych, a stabilizacja Panasonic'a jest calkowicie elektroniczna dlatego nie dziala gdy jest slabe oswietlenie i generalnie dziala duzo gorzej.

severyn napisał(a):
jak się korzysta z tego dotykowego, nie sprawia żadnych problemów

Estetyczne odczucia sa nie najlepsze. Caly "wymacany" wyswietlacz wyglada niechlujnie, a gdy na taki zatluszczony wyswietlacz padaja promienie slonca nic nie widac.

severyn napisał(a):
Przeanalizowałem ceny kamery na rynku - przy okazji doznałem szoku, jaki rozrzut cenowy jest - nawet rzędu 900zł !!! Najtaniej znalazłem na Allegro

Roznice w cenach wynikaja glownie ze zlodziejskich praktyk firmy Panasonic Polska, ktora ustala zawyzone ceny. Dlatego sklepy zaopatrujace sie w tym kanale dystrybucji maja ceny duzo wyzsze niz np. na Allegro.

severyn napisał(a):
Macie jakieś doświadczenia z Allegro ?

Polecam zakupy na Allegro, pomimo braku polskiej gwarancji ceny sa tak atakcyjne, ze nawet po oplaceniu teoretycznej naprawy w autoryzowanym serwisie jestesmy do przodu. Jest kilka wiarygodnych firm na Allegro w ktorych mozna kupic towar z roczna gwarancja sprzedawcy i z mozliwoscia wlasnego odbioru.

piątek, 1 lipca 2005, 02:32
Nowy
Nowy

Można też kupić na Allegro z tzw. eurogwarancją, która jest 2-letnia i z dowodem zakupu powinna być honorowana przez serwis. Mój sprzedawca ma zbiorczą fakturę na różne sprzęty w tym kamerę i w razie problemów będę musiał go złapać, żeby mi ją udostępnił.

Wóz.

piątek, 8 lipca 2005, 23:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]