Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 17:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 [zakup] panasonic gs17 - once again 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post [zakup] panasonic gs17 - once again
Chodzi o to, ze w niedziele wyjezdzam na wakacje i na gwalt potrzebuje kamery cyfrowej.

Wiem, ze do niedzieli zaden sklep internetowy nie przysle mi kamery do domu tak wiec pozostaje zakup kamery jutro na miejscu w mojej miejscowosci w MediaMarkt.

Mimo powszechnie panujacych opinii ze jest tam najdrozej zdazaja sie produkty ktore cena wydaje sie byc wzglednie do zaakceptowania.

Tak wydaje mi sie jest w tym przypadu. Cena w MM 1499zl w porownaniu do sklepu internetowego- 1359 + przesylka czyli wychodzi okolo 100 zl drozej).

Teraz moje pytanie: Co Wy byscie zrobili bedac na moim miejscu? Czy oplaca sie kupowac te kamere za taka kase? Jak kamera w ogole spisiuje sie w praktyce? Czy nie lepiej wstrzymac sie z zakupem i dolozyc troche kasy i w przyszlosci kupic np. gs75 (no ale w tym przypadku wyjazd na wakacje bez kamery to troche lipa)...

Pozdrawiam i czekam na sugestie, o ile to mozliwe dosyc szybkie, gdyz do jutra musze sie zdecydowac...

ps. z tego wrazenia zapomnialem sie przywitac :oops: ale juz naprawiam swoj blad mowiac wszytskim HELLO :D i czekam na opinie

piątek, 1 lipca 2005, 21:42
Bywalec
Bywalec

Aha i jeszcze jedno, czy GS17 posiada wejscie FireWire czy tylko USB? Czytalem gdzies kiedys z przez firewire jest lepsza jakosc przy zgrywaniu materialuale nie wiem czy to prawda... wiec jak to jest? Prosze pomozcie potrzebujacemu :)

piątek, 1 lipca 2005, 21:47
Bywalec
Bywalec

Mam tę kamerkę ze 2 miesiace, na potrzeby domowego wideo, w zupełności wystarczy. Jestem z niej zadowolony.

Do zrzucania filmu musisz dokupić (jeżeli nie masz) kartę firewire.

piątek, 1 lipca 2005, 21:50
Bywalec
Bywalec

Ok wielkie dzieki za odpowiedz. Moge wiedziec za ile Ty kupiles swoja kamerke i czy cena 1499zl nie jest "przesadzona"? Wiadomo ze mozna miec za 1350 (bez przesylki) no ale jak juz pisalem nie moge czekac.

Pozdrawiam i czekam na opinie. Z gory dzieki. :)

piątek, 1 lipca 2005, 21:58
Bywalec
Bywalec

2 miesiące temu zapłaciłem z przesyłką 1380zł, w MM kosztowała wtedy około 1700zł

piątek, 1 lipca 2005, 22:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oczywiście ,że kamera jest dobra ale nie da się porownać z GS 75 . To w autach mniej więcej tak : Mały Fiat - Mercedes A klasa.
Ale i to i to ma koła. Tylko komfort jest "Trochę inny".
poszukaj testow poniżej w postach isam zobaczysz różnicę - duuuużą !!!
pozdrawiam

sobota, 2 lipca 2005, 00:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

To w autach mniej więcej tak : Mały Fiat - Mercedes A klasa.

W pelni sie zgadzam, mnie nadal nie przestaje zaskakiwac GS200 czyli mozna powiedziec, ze prawie to samo co GS75 pod wzgledem jakosci obrazu. Ponizej fragment filmu w ktorym jedynym zrodlem swiadla byl wlaczony telewizor ! :)

Film 3CCD[2.64MB]

sobota, 2 lipca 2005, 01:54
Bywalec
Bywalec

Oczywiście ,że kamera jest dobra ale nie da się porownać z GS 75 . To w autach mniej więcej tak : Mały Fiat - Mercedes A klasa.
Ale i to i to ma koła. Tylko komfort jest "Trochę inny".
poszukaj testow poniżej w postach isam zobaczysz różnicę - duuuużą !!!
pozdrawiam

Tak ale dochodzi taki mały szczegół: CENA
Gdyby nie cena to Ci co jeżdżą maluchami jeździli by A klasą Mercedesa.

Inaczej do tego podchodzisz jeżeli filmowanie kamerą video jest Twoim głównym hobby, a jeszcze inaczej gdy filmowaniem zarabiasz. Inaczej tez myślisz jeżeli nie musisz liczyć się z kasą i dla zasady kupujesz wszystko z górnej półki.
Jeżeli jednak chcesz raz na miesiąc nagrać film z jakiegoś rodzinnego wyjazdu, będź wakacji. A filmowanie jest miłym dodatkiem a nie celem samym w sobie, to zwykła kamerka cyfrowa w stylu np. GS-17 spełni w zupełności swoje zadanie.
Zapewne nie wszyscy swój związek z motoryzacją zaczynają od zakupu nowego Mercedesa klasy A ... :wink:

sobota, 2 lipca 2005, 08:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Czy nie lepiej wstrzymac sie z zakupem i dolozyc troche kasy i w przyszlosci kupic np. gs75 (no ale w tym przypadku wyjazd na wakacje bez kamery to troche lipa)... "

Uwaga autora - trochę - tzn ,że jednak się zastanawia i pyta o różnicę jakości. Nie było mowy od dużej różnicy -ceny
pozdrawiam

sobota, 2 lipca 2005, 17:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]