Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 19:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Kamera do teatru 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do teatru
Witam szanownych zebranych.
Szperam od kilkunastu dni po Sieci w poszukiwaniu kamerki miniDV, której głównym zajęciem będzie rejestracja przedstawień teatrów amatorskich. W większości opisów technicznych dostępnych na stronach sklepowych, nie dopatrzyłem się szczegółów które interesują mnie najbardziej. Widocznie marketing nie przewiduje takiej opcji. A interesują mnie rzeczy następujące:

- kamera pracować będzie w kiepskich warunkach oświetleniowych, przydała by się jakaś funcja Night Shot, lub coś koło tego. Sony DCR-HC 17, 19 i 22 oferują pracę w oświetleniu 0 luxów, Ile to warte i czy na prawdę się sprawdza? JVC i Panaszonic podają minimalne oświetlenie 2 luxy. Czy wystarczy to na szcenę?
- kiepskie światło od razu powoduje kiepską pracę auto focusa. Przydała by się możliwość ręcznego ostrzenia. Bawilem się Sony DCR-HC19 i niestety ostrzenie z panelu dotykowego jakoś do mnie nie przemawia. Wolałbym pierścień, jak w Panasonicu NVGS21, lub JVC GRD 270.
- filmy będą kręcone przy sztucznym oświetleniu, często z kolorowymi filtrami na reflektorach, więc wymagam manualnego ustawienia balansu bieli. Znowu czytałem, że Sony HC 19 i 22 posiadają taką opcję, ale nie przetrzymała ona konfrontacji z rzeczywistością. Regulacji nie można było dokonać w trakcie nagrywania, a jedynie włączyć wartośc wcześniej zdefiniowaną. Odpada przy częstych zmianach koloru światła. Opisy JVC i Panasonica milczą na ten temat
- na koniec cena, domowy budżet przetrzyma wydatek do 2000 zł. Powyżej tej sumy, kot idzie na dietę, a przecież nie mogę mu tego zrobić :-).

Który z dostępnych na rynku modeli najlepiej zaspokoi moje grymasy?
Liczę na Waszą pomoc i serdecznie pozdrawiam
M..M

sobota, 2 lipca 2005, 10:48
Moderator
Moderator

również interesuje mnie zagadnienie rejestrowania teatrów. jednak najpierw troche wyjaśnien.
te 0 luxów i NightShoty sobie daruj... warunki oświetleniowe podczas spektakli są często trudne nawet dla takich sony2100... automat często przepala oświetlone obiekty więc konieczna jest ręczna korekcja. takie tanie kamerki chyba nie mają ręcznego balansu, czy ostrości, a automaty naprawdę sobie nie radzą... moim zdaniem wszystko powinno być ręczne...
mam pytanie do użytkowników nv-gs400. jak się sprawuje w takich sytuacjach wasza kamerka? podobno nie jest zbyt jasna, ale jak to wygląda w praktyce?

pozdrawiam

sobota, 2 lipca 2005, 11:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie piszesz ile kasy ? Podając kamery wtej klasie cenowej ktore wymieniasz - jakość będzie do tych celów - słaba.
Nagrywaliśmy koncert opery - dźwięk musiał być nagrywany na MD przy ręcznej kalibracji. Narganie szło kilkoma kamerami - trochę czasu zajął montaż ale udało się.
pozdrawiam

sobota, 2 lipca 2005, 18:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]