Teraz jest wtorek, 13 listopada 2018, 09:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 problem z wyjsciem DV w sony dcr trv265e 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post problem z wyjsciem DV w sony dcr trv265e
Witam,
mam nastepujacy problem.
Kupilem kamere sony dcr trv265e uzywana bez gwarancji.

Chcialem podlaczyc ja do komputera za pomoca zlacza firewire.

Pech chcial, ze kabel firewire wlozlem odwrotnie niz powinen byc wlozony, (wejscie firewire mam z tylu kompa na karcie) podlaczylem kamere uruchomilem program i nic, kamera nie wystartowala (wtedy jeszcze nie wiedzialem, ze zle podlaczylem kabel do kompa)
Gdy zorientowalem sie, ze cos jest nie tak. Podlaczylem poprawnie.
Niestety, teraz nawet jak kabel dv nie jest podlaczony do kamery, swieci sie na wyswietlaczu DV IN po nacisnieciu PLAY znika, Stop znow sie pojawia. Kamere probowalem podlaczyc z programami adobe premiere 6.5 i pinacle 9. Co moze byc przyczyna takiego zachowania sie kamery?
Moze wymiana softu pomoze?
Moze jest mozliwosc zresetowania kamery?
Mozna to jakos zdjagnozowac? np, przez zlacze serwisowe? Bardzo prosze o kontakt, kupilem ta kamere specjalnie dla zlacza dv a bez niego to vedzie lipa :(

PROSZE O POMOC!!!
GG 2021101 lub andrzej@koszyk.net

poniedziałek, 4 lipca 2005, 00:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
znaczy jak odwrotnie? kamera ma wejście 4 pin a komputer (tak się dotychczas spotykałem, chociaż może są i 4 pin ) 6 pin. a obrócić się wtyczki też nie jest możliwe .no chyba że z siłą arnolda:)

wtorek, 5 lipca 2005, 11:14
Bywalec
Bywalec

Gowno Sony - tak zaczne moj post, niezaleznie od przyczyn Twojej awarii. Powiem Ci na pocieszenie, ze gdybys normalnie podlaczal kabel, takze moglbys sie spodziewac wspomnianej awarii. Bo to wlasnie zasrana oszczednosc Sony na czesciach jest tego przyczyna. Brak zabezpieczen.
Przewidywany koszt naprawy to 2000zl, tak przynajmniej bylo u mnie. Z tego co piszesz podejrzewam, ze u Ciebie bedzie podobnie, bo objawy sa te same a ryzyko podobnego uszkodzenia ogromne (kabel odwrocony)
Uwazaj na polski serwis Sony. Jesli kamera jest na gwarancji, powinni naprawic Ci ja za darmo, ale... Po pierwsze - zaraz przy odbiorze SPRAWDZ w serwisie czy dziala, sprawdz z komputerem i nie wychodz z nia z serwisu zanim tego nie zrobia.
Ktos na forum wspominal, ze naprawiona kamere moga przyslac poczta(!) Nie odbieraj jej. Powiedz, ze maja ja odeslac do serwisu, gdzie ja oddawales i tam ja sprawdz. Moze sie okazac, ze podlaczysz ja pierwszy raz i od razu sie spali. Nie wiadomo pozniej czy serwis nie naprawil czy znowu cos "popierniczyles".
Po drugie - przy kolejnej takiej samej awarii bedziesz musial zaplacic za naprawe kwote wspomniana wyzej (przewiduje, ze innych awarii dv nie ma, bo jak sie cos psuje to od razu konkretnie:))
A na pocieszenie dodam, ze o kolejna awarie nie bedzie trudno.
Zeby nie siac watpliwosci powiem, ze od czasu uszkodzenia Sony, uzywam kamery JVC jako recordera. Z tym samym (i roznymi innymi) komputerem, bez dbalosci o przepiecia dziala bez zarzutu. A trv padla 2 razy.

Z doswiadczenia wiem, ze dv zostaje w Sony uszkodzone w chwili podlaczania, jesli nie trafi sie za pierwszym razem do gniazda. Widzialem jak uszkodzone zostaly w ten sposob dwie 900-tki, moja 22e i jeszcze jakas jedna kamera. Zawsze byl problem z trafieniem do gniazda za pierwszym razem.

pozdrowienia (dla Sony nie)

piątek, 15 lipca 2005, 10:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Obejrzałem gniazdo DV w mojej kamerce.
Obejrzałem gniazdo firewire w moim kompie.
Doszedłem do wniosku, że niemożliwe jest odwrotne połączenie kabla.
Chyba, że mamy jakiś młotek w domu.

piątek, 15 lipca 2005, 11:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]