Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 00:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Sony DCR-PC1000 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony DCR-PC1000
Co sądzicie o tej kamerze? Głównie w porównaniu do HC 90 i PC 350. Niby ma 3 przetworniki ale są one wielkości 1/6 cala te dwie natomiast 1 ale wielkości 1/3 cala. Może ktoś miał możliwość porównania tych kamer?

piątek, 8 lipca 2005, 15:35
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Sony DCR-PC1000
G2 napisał(a):
Niby ma 3 przetworniki ale są one wielkości 1/6 cala te dwie natomiast 1 ale wielkości 1/3 cala. Może ktoś miał możliwość porównania tych kamer?

Kamera jednoprzetwornikowa o przekatnej 1/3" i proporcjach 4:3 ma matryce o powierzchni 0.053 cala kwadratowego, matryca 1/6" ma powierzchnie 0.013 cala kwadratowego, co x3 daje 0.039. Nalezy takze wziac pod uwage to, ze miedzy elementami swiatloczulymi sa odstepy ktorych w kamerze jednoprzetwonikowej jest 3x wiecej. Mysle, ze aktywna powierzchnia elementow swiatloczulych jest podobna. Pomimo to odwzorowanie i dokladnosc kolorow w kamerze 3CCD bedzie lepsze, ze wzgledu na rozszczepianie swiatla na barwy podstawowe na pryzmacie, a nie na filtrze barwnym.

piątek, 8 lipca 2005, 17:01
Bywalec
Bywalec

Post CMOS
PC 1000 nie ma CCD wcale. Ma CMOSy. Takie CMOSy sparwdzaja sie w aparatach foto z bardzo gornych polek ale jak toi jest w kamerach? Czy ktos porownywal to z kamerkami CCD?

niedziela, 17 lipca 2005, 11:23
Nowy
Nowy

Kupiłem tą kamerkę znajomemu. Trochę się bawiłem i jak na jej rozmiar, to jest super. Obraz lepszy niż w jednoprzetwornikowych CCD, ale oczywiście z VX, czy TRV 950 nie ma co się równać. To oczywiście subiektywne odczucia, bo sprzętu do pomiarów nie mam. Ze względu na rozmiar idealna kamera urlopowa. Robi też całkiem przyzwoite zdjęcia, ale na dworze lub przy dobrym świetle, bo wbudowana lampa jest zdecydowanie za słaba. Do zdjęć wykorzystuje 2,8 Mega piksela. Pozdrawiam.

niedziela, 17 lipca 2005, 12:12
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: CMOS
wojcias1 napisał(a):
Ma CMOSy. Takie CMOSy sparwdzaja sie w aparatach foto z bardzo gornych polek ale jak toi jest w kamerach? Czy ktos porownywal to z kamerkami CCD?

Tak, oczywoscie pomylilem sie, ale nie zmienia to faktu, nawet pogarsza, poniewaz w matrycach CMOS przetwornik ma jeszcze wieksze przerwy miedzy elementami swiatloczulymi spowodowane konstrukcja takiego przetwornika. Obiektywnie moge powiedziec, ze kamera PC1000 naprawde daje bardzo ladny, ostry i pozbawiony szumu obraz, jest porownywalny z obrazem z kamer 3CCD Panasonic'a, mialem okazje testowac. Nawet przed chwila ogladalem 60 minut z Wloch i Watykanu zarejestrowane ta kamera, nawet w ciemnych wnetrzach jak wnetrze Bazyliki, czy groby Papierzy obraz byl do przyjecie, przynajmniej nie byl ani gorszy ani lepszy niz z kamer 3CCD Panasonic'a. Natomiast kamera w ciemnych pomieszczeniahc potrafila gubic ostrosc, co Panasonic'owi takze sie zadarza. PC1000 na pewno ma lepszy stabilizator obrazu, poniewaz jest zyroskopowy, a nie elektroniczny i dziala takze w mroku, kompensacja ruchu jest plynniejsza niz w Panasonic'ach z serii GS poza GS250 i GS400.

niedziela, 17 lipca 2005, 21:28
Nowy
Nowy

Z tego co wiem- kamera nie ma optycznego stabilizatora lecz elektroniczny. Ma stosunkowo małą czułość - bardzo szybko zaczyna pracować na wysokim wzmocnieniu- zdarza sie jej to juz w pokoju za dnia (+9,+12dB) Filmowanie po zmroku odradzam natomiast - kolory sa wtedy bure a obraz zaszumiony. W dzien kamera filmuje natomiast znakomicie - mozna ja porownywac wtedy śmiało nawet z VX2100 (choć oczywiscie parametry rejestracji przy obu kamerach będą różne) - testowałem !!! Poza tym- sprzęt wyjatkowo funkcjonalny, posiada od groma funkcji lecz ich obsługa jest utrudniona poprzez zagmatwane menu do którego dostep jest na dodatek wyłacznie przez touch-screen. Od estetycznej- absolutnie nie mozna kamerce niczego zarzucic - jest wykonana bardzo elegancko, z wysokiej jakosci kompozytów. Ogólnie jestem z niej bardzo zadowolony. Trudno oczekiwac wiecej za te (4000) pieniadze. Kupując ten model wyszedłęm z załozenia ze ma to byc kamera na wakacje a nie do pracy - tutaj nacisk kłądłem przede wsyztskim na gabaryty. Za wszelką cene chcialem uniknac sytuacji w ktorej kamera wymaga sporej torby. Przecietna jaksoc rejestrowanego przy niewielkim oswietleniu obrazu jest z pewnoscią rekompensowana wysoką jakoscią obrazu za dnia, olbrzymią funkcjonalnością kamery oraz- co PC1000 zawdziecza matrycom CMOS - bardzo wysoką wydajnością baterii. Przed zakupem rozważałem zakup HC90 którą bawiłem sie kilkakrotnie w MediaMarkecie. PC1000 kosztuje podobne pieniadze (kilkaset zl wiecej) ale ejst z pewnoscia warta tych pieniedzy. Ja w kazdym razie nie zaluje.

środa, 3 sierpnia 2005, 19:12
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Z tego co wiem- kamera nie ma optycznego stabilizatora lecz elektroniczny.

Ty mowisz o sposobie eliminacji drzenia, ja o sposobie jego wykrywania.

Stabilizacje obrazu dzielimy ze wzgledu na:

* sposob wykrywania drzenia
- elektroniczny
- zyroskopowy

* sposob eliminacji drzenia
- elektroniczny
- optyczny

Najgorszy system stabilizacji to elektroniczny/elektroniczny, najlepszy zyroskopowy/optyczny. PC1000 ma zyroskopowy/elektroniczny, Panasonic z serii GS poza GS250 i 400 ma elektroniczny/elektroniczny.

czwartek, 4 sierpnia 2005, 02:30
Nowy
Nowy

Ma stosunkowo małą czułość - bardzo szybko zaczyna pracować na wysokim wzmocnieniu- zdarza sie jej to juz w pokoju za dnia (+9,+12dB) Filmowanie po zmroku odradzam natomiast - kolory sa wtedy bure a obraz zaszumiony.

Ale chyba pod tym względem nie wypada gorzej niż np. HC90,PC350,GS250, GS 400 lub inne kamery w tych cenach?

piątek, 5 sierpnia 2005, 17:14
Nowy
Nowy

Czy tą kamerą można filmować w podczerwienie (po założeniu filtru podczerwieni). Pytam bo ta kamera ma CMOSy a nie CCD.

niedziela, 14 sierpnia 2005, 18:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]