Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 08:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 SONY DCR-HC17E 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post SONY DCR-HC17E
Witam po raz pierwszy na tym Forum!!!

Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad kupnem kamery cyfrowej. Dziś jestem tuż przed sfinalizowaniem tego zamiaru. Wybór padnie najprawdopodobniej na kamerę Sony DCR-HC17E. Jest on wynikiem zasięgnięcia kilku opinii i próby wyważenia zakupu między posiadanym zasobem finansowym (standardowe dla początkujących 2000 złotych) a jakością oferty.

W związku z tym mam pytanie. Czy są na Forum posiadacze "siedemnastki", którzy mogliby mnie utwierdzić w przekonaniu, że dobrze zrobię, gdy ją kupię? Przeszukałem Forum, ale w kilku topicach gdzie Sony były porównywane z innymi modelami, uwaga co do detali skupiała się właśnie na tych innych. ;) Dlatego założyłem ten wątek. Za wszelkie odpowiedzi z góry dzięki.

Zasadniczym celem jest w moim przypadku filmowanie kolei, a zatem obrazów w przeważającej części dynamicznych. To taka dziwna przypadłość związana z zainteresowaniami i zamiarem wizualnej archiwizacji tego, co mamy dziś, a co za kilka lat będzie egzystowało w innej zapewne formie. Mniejsza zresztą z tym.

Filmowanie cyfrowe dopiero zacznę. Dlatego zadowoli mnie model amatorski, takie też będą pierwsze filmy (choć nie ukrywam, że na jakości mi zależy, planuję zapis w formacie DVD). Do kamer firmy Sony przekonał mnie Kolega filmujący już dłużej, który zwrócił uwagę na dobry obiektyw Zeissa i wytrzymałość głowicy (odradzał mi przy tym kupno modeli innych firm, nie mając w tym jakiegoś prywatnego interesu; rzekomo inne kamery niż Sony są bardziej awaryjne). Nie potrzebuję bajerów w postaci pilota lub aparatu cyfrowego w kamerze (aparat mam oddzielny, zresztą także marki Sony). Natomiast podoba mi się w "siedemnastce" przyzwoity zoom 20x przydatny w plenerze (planuję zakup statywu, aby wykorzystać jego możliwości), funkcja ujęć nocnych, stopka dodatkowych akcesoriów, dająca możliwość jakichś dalszych ulepszeń.

W związku z zakupem mam też parę konkretnych pytań:

1. Czy filmy obiektów dynamicznych z kamer cyfrowych są wystarczająco płynne i ewentualnie od czego ta płynność zależy (przepraszam, jeśli język tego pytania jest laicki, ale ja laikiem jestem ;) )?

2. Jak kamery cyfrowe reagują na pole elektryczne (dajmy na to: sąsiedztwo drutów trakcji elektrycznej lub linii wysokiego napięcia - w przypadku filmów wykonywanych aparatem cyfrowym nie było żadnych zakłóceń).

3. Czy istnieją pokrowce na kamery cyfrowe amatorskie, które chroniłyby je przed pyłem, kurzem podczas filmowania w trudniejszych warunkach? Ewentualnie czy zna ktoś może patent na wykonanie takowego we własnym zakresie?

Bardzo proszę o podpowiedzi, a zwłaszcza o opinie na temat SONY DCR-HC17E.

Pozdrawiam gorąco z letniego Olsztyna! Udanych ujęć dla Wszystkich!!! :wink:

sobota, 9 lipca 2005, 13:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]