Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 04:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Panasonic NV-GS75 pierwsze wrażenia 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Panasonic NV-GS75 pierwsze wrażenia
Witam
Wreszcie mam! Pierwsze wrażenia i odczucia z posiadania gs75 bardzo pozytywne. Nakręciłem już 60 min filmu. Kamerka bardzo dobrze leży w dłoniach, uważam że joystik jest genialny- w trakcie kręcenia dostęp do kilku funkcji i nie trzeba wymachiwać kamerą aby znaleźć jakiś przycisk.
Jakość obrazu wyśmienita, kolory genialne, szumy bardzo niskie. Przy filmowaniu pod mocne światło kolor zielony zamienia na niebieski. Tryb nocny raczej trzeba sobie darować. W słabym oświetleniu tj. noc, pokój i jedna żarówka 20W lepiej korzystać z trybu manualnego i funkcji słabego oświetlenia. Zdjęcia - coż potwierdza się, że do robienia zdjęć służy aparat a nie kamera, chyba, ze ktoś nie ma bzika na punkcie jakości.
Bardzo dobra transmisja strumienia przez USB, żadnych problemów, ale jednak polecam łącze firewire-żyleta. Polecam dodatkowy akumulator. Reasumując jestem bardzo zadowolony i polecam!

poniedziałek, 11 lipca 2005, 09:32
Nowy
Nowy

Post Hej
Kurczę, ja przymierzam się i przymierzam do zakupu kamerki i chyab w końcu zdecyduję sie na toi co Ty. A mógłbyś powiedzieć gdzie i za ile kupiłeś tego Panasonica ? :?:

wtorek, 12 lipca 2005, 09:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kupiłem w sklepie ponieważ na allegro jakoś nikt się nie kwapił mi jej sprzedać (oferty z Poznania a ja mieszkam w Krakowie). Poza tym są jakieś klocki z gwarancją a ja nie mam ochoty się później uganiać za gościami. Kamerę kupiłem z pakietem - torba (zresztą nie najlepsza), dodatkowy akumulator 1360 mAh, 5 kaset, karta SD 128MB.

wtorek, 12 lipca 2005, 10:49
Nowy
Nowy

Jak na razie taki cały zestaw widziałem tylko w jednym miejscu w sklepie internetowym za niecałe 2600. Tym bardziej jestem ciekaw ile dałeś w normalnym sklepie i jakim ?

wtorek, 12 lipca 2005, 11:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Troszkę więcej niż 2600 w Bigfox. Jeśli kupujesz za gotówkę to negocjujesz ze sprzedawcą. Co do pakietu to tak jak mówiłem torba jest marna zapinana na rzep i nie ma kieszeni. Nie testowałem jeszcze zedjęć w dobrych warunkach więc nie wiem czy karta jest potrzebna, ale jestem dość sceptyczny co do jakości zdjęć. Natomiast bardzo przyda się dodatkowy akumulator - polecam. Kasety dwie najtańsze tdk oraz trzy panasonica 3ccd.

wtorek, 12 lipca 2005, 12:43
Nowy
Nowy

Czto -> Dzięki za info, a swoją drogą, to pierwsze słysze o tym sklepie. A jak dalsze wrażenia z testowania kamerki ?

środa, 13 lipca 2005, 14:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

co do sklepu to w krakowie są dwa. każdy towar jak dobrze będziesz gadał opuszczą ci o 7 - 10%. co do kamery to rozstaję się z nią jak śpię i idę do pracy. żona się zastanawia czy ma w domu rywalkę! tak na poważnie to jest super. nie miałem jeszcze okazji zrobić filmu w piękną słoneczną pogodę bo u nas lajkoników pogoda raczej deszczowa! obecnie kręcę tylko w mieszkaniu swoje pociechy i obraz jest bez zarzutu. muszę zaznaczyć, że moje opinie mogą być subiektywne ponieważ wcześniej używałem analoga jvc fxm35 i nie ma porównania jeśli chodzi o jakość nagrań (prawdziwa przepaść). gs75, jak to się mówi, jest słabo wypasiona. brak efektów i takich tam. teraz jestem na etapie zgrywania swoich dzieł na komputer. aha zdjęcia - przy fotkach robionych w domu w dzień jakość mizerna (fotografuje lustrzanką. więc mam zboczenie) spróbuje zrobić fotki i je wydrukować w formacie 9x13 i zobaczymy. jak masz jakieś pytania to pisz.

środa, 13 lipca 2005, 14:43
Nowy
Nowy

Kurczę zazdroszczę Ci i narobiłeś mi smaka ;) Ja kamerę kupię w drugiej połowie września przed wyjazdem na zagraniczny urlop i jak na razie ten Panasonic podchodzi mi najbardziej, raczej chyba w najbliższym czasie nic w tej cenie ciekawszego się nie pokaże ?! Do tej pory parę razy bawiłem się jakąś marną pożyczoną cyfrówką firmy "krzak". Słabo wypasiona, w czym to się najdotkliwiej objawia ? Brak efektów czyli np czego z rzeczy powiedzmy w miarę pożytecznych ?

środa, 13 lipca 2005, 15:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Większość kamer konkurencji posiada różnego rodzaju efekty obrazu takie jak sephia, negatyw itp, oraz przejścia obrazu. W analogu maiałem takie efekty i nigdy z nich nie korzystałem, więc w nowej kamerze zupełnie mi na nich nie zależało.
Tak jak pisałem, zrobiłem zdjęcie w formacie 9x13 i niestety nie mam dobrych wieści. Największy mankament to zagubione pixele, marna ostrość, natomiast jakość kolorów całkiem, całkiem. widziałem zdjęcia z cyfrówek (tzw głupie jasie), które mogłyby uczyć się od gs75 jak odzworować należycie kolory.
Kręciłem wczoraj filmik w anikinie (to taka kraina zabaw dla dzieci, mnóstwo kolorów, baseny z kulkami i takie tam) i jestem w szoku! Jakość nagrania a szczególnie kolory genialne! w szare i pochmurne dni będę puszczał ten film aby poprawić sobie humor.

czwartek, 14 lipca 2005, 08:44
Nowy
Nowy

Z tymi zdjęciam naprawdę jest taki dramat ? Nawet przy dobrym oświetleniu i ogólnie dobrych warunkach ? Acha i czy to co napisałeś oznacz, że kompletnie nie ma żadnych bajerów typu sephia itp. ?

czwartek, 14 lipca 2005, 09:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

brak. zdjecie było robione w domu w dobrze nasłonecznionym pokoju. kurcze, jak bym wiedział w jaki sposób zamieścić to zdjęcie w poście to byś sobie oglądnął. muszę trochę poszperać na stronie i może coś wymyślę.

czwartek, 14 lipca 2005, 12:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
-nalepszą optyką (największym zoom'em optycznym),
-największym przetwornikiem CCD,
-najlepszyn stabilizatorem obrazu,
-na kasety mini DV
-bez dodatkowych gadżetów np. w postaci aparatu foto i kręcenia filmów w Mpeg-4 na karcie pamięci i innych.

Wszystkie potrzebne bajery do "ozdabiania" filmu znajdują się w programach do obróbki typu Studio9 Pinnacle czy Videostudio9 Ulead'a.

Pozdrawiam i służę radą.

czwartek, 14 lipca 2005, 15:00
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ale sam masz Panasonic'a NV-DS60, kamere ktora ma przetwornik najmniejszy z mozliwych 1/6 cala, najmniejszy zoom x10, slaby stabilizator - elektroniczny SIS, optyke "Panasonic Lens" i duzo bezuzytecznych bajerow :wink:.

Poza tym najwiekszy przetwornik nie znaczy najlepszy w klasie kamer amatorskich, lepiej miec trzy przetworniki mniejsze niz jeden wiekszy.

czwartek, 14 lipca 2005, 15:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

NV GS 75 to najtańsza kamera 3 CCD . Ale i najlepsza w tej klasie cenowej. Chcesz dobre zdjecia - to kup 250 albo do gs 75 aparat cyfrowy.
Ta kamera ma robić dobre ujęcia i robi to po mistrzowsku. Bajery masz w komputerze.
pozdrawiam

czwartek, 14 lipca 2005, 20:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Całkowicie się z kolegami zgadzam. Kamera służy do robienia filmów, a nie do robienia zdjęć i z całą odpowiedzialnością twierdzę, że z powierzonego zadania panasonic wywiozał się wzorowo!
Przy okazji mam pytanie o opinie na temat kaset minidv panas 3ccd. Czy jest to chwyt reklamowy panasonica?
Pozdrawiam.

piątek, 15 lipca 2005, 08:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona