Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 23:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Nowa Sony DCR-DVD403 - ratunku!!! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Nowa Sony DCR-DVD403 - ratunku!!!
Na wstępie witam wszystkich gdyż jestem tu nowy.

Strasznie cienko wygląda sprawa ze stronami lub forami na temat kamer lub filmowania w polskim necie. W porównaniu z "przyjaciółmi" z za wschodniej granicy mamy sporo do tyłu. To co zobaczylem na rosyjskiej stronie mnie zaskoczylo(testy,opisy).

Szukam czegokolwiek na temat DCR-DVD403 od kilku dni i poza danymi technicznymi i jedną opinią użytkownika nic! Tymbardziej sie ciesz że was znalazłem :) ale do rzeczy.

Zamierzałem kupić Aparat cyfrowy aż do momentu gdy przed kilkoma dniami nie wpadłem w necie na tą kamerę i sie "zakochałem". Możliwość filmowania + robienia zdjec dobrej jakości jednocześnie spowodowało że pomyślałem - to jest to! Do tej pory kamery z matrycami 1MP generowaly cieniutkie zdjęcia co bylo dla mnie minusem. A tu prosze, 3MPixle w kamerze, przetrornik CCD co w opinii urzytkownika daje znakomite fotki(lepsze od jego HP z 4.1MP matrycą). No i do tego nagrywanie odrazu na DVD. Szybka decyzja -kupuje-poszukiwania sklepu, znalazłem za 4100zł i znalazlem też was. I tu zaczęły się wątpliwości po przeczytaniu forum, i tak wielu negatywnych opini na temat kamer DVD.

Już nie wiem co robić a musze podjać decyzje w ciagu 2tyg gdyż wracam do kraju i chciałbym mieć kamere na przyjazd.

Czy ktokolwiek miał kontakt z tą kamerą lub wie coś o jakichś polskich testach tej kamery. Byłem na stronie rosyjskiej ale "ni ch..a pa ruski" wiec poza przegladnięciu zdjeć i obrazów kontrolnych z porównania z modelem SONY HC90 nie wiele sie dowiedziałem.

Nie rozumiem kilku rzeczy:
- czy nikt z was nie zauważył pojawienia się tego modelu ( chyba tylko jeden post na jej temat-zresztą pochlebny)

- skoro tak to wydaje mi sie że negatywne opinie i argumenty przeciw formatowi DVD dotyczą modeli nizszych(poprzednich dvd100,dvd200), same suche dane techniczne podważają wiekszość z nich ( nie mieści mi sie w głowie jak kamera 3MP z przetwornikiem CCD może generować obraz o słabej jakości ale to tylko głowa laika :D )

- Czy rzeczywiscie czas od uruchomienia do rozpoczecia nagrywania lub zrobienia fotki jest aż tak duży w przypadku DVD ( Sony niby pisze :) że kamera jest niemal natychmiast gotowa do nagrywania ale to oczywiscie sony pisze :lol: )

- koszty nagrywania w przypadku DVD wydają mi sie nawet niższe niż DV, kupując komplet 10 plyt DVD-RW za pare zł od szt. mozna chyba spokojnie wielokrotnie nagrywać materiał który później zrzucamy na wieksze krążki. Wytrzymałość DVD jest chyba wieksza od kasetek DV do tego zajmują one mniej miejsca .

- pisano tutaj że format DVD uniemozliwia praktycznie jakąkolwiek obróbke lub ingerowanie w nagrany materiał. Faktycznie jest to spory minus ale czy rzeczywiscie tak jest? Wydaje mi sie że jest wiele programów które umozliwiają obróbke formatu DVD. Podobno Pinnacle Studio 9.4 doskonale współpracuje z wszystkimi kamerami DVD. Mozliwość ingerencji w nagrany materiał jest dla mnie plusem ale nie wiem czy wogóle bede miał czas i ochote spedzenia kilku h nad 30 min. filmu żeby go obrobić czy sie z nim bawic. Wystarczy mozliwosc tu i ówdzie przyciecia, tam dodania, zrobienia kilku efektów. Czy faktycznie format DVD to uniemozliwia.

- no i ta nieszczęsna jakość obrazu. Jest dla mnie chyba najważniejsza. Po tym co przeczytalem tutaj to sie załamałem. Cytuje ULV: "Na pewno nie Sony nagrywające na DVD. Te kamery to katastrofa" Jak to mozliwe żeby kamera za powiedzmy 2500 zł z matrycą 1MP generowała słaby jakościowo obraz. Zacząłem podejżewać że słabszy od starszych DCR-TRV z przetwornikami 540k czy 800k. a przecież ja tu mówie o kamerze za 400 0zł z przetwornikiem CCD 3MP. niechciał bym kupić coś takiego i sie zawieść, załamać i rzucić na sznur :D .Już sie zastanawiam nad polecanymi Panasonicami czy DCR-HC90. Na szczescie przeczytałem świetny test panów z USA na camcorderinfo.com. panowie zaskoczeni a w wielu miejscach zachwyceni -obraz,jakość zdjęć, filmowanie w przy slabym oświetleniu. W kategorii Video performance otrzymała 7.75 natomiast panasonic PV-GS250 8.0 co jest porównywalne w granicach błedu subiektywnego. Wogóle kamere porównywali z modelem PV-GS400 (twierdzac że są w podobnych cenach , nie znalazłem niestety ceny panasonica) i nie wypadła ona źle na tle GS400. No i w koncu przeczytalem sporo opiniii urzytkownikow amerykańskich którzy ją też zachwalali, ale to tylko amerykany wiec ;) , dla nich liczy sie przede wszystkim prostota obsługi.

- czego nie rozumiem to mały zoom. Zauwazyłem że im wyzszy model kamery zarazem i ceny , tym mniejszy zoom. x10 to troche mało jak na kamere, aparaty maja już zoom-y x12. Ale jesli jest to zwiazane z katem widzenia obiektywu (duzy zoom chyba ogranicza kąt widzenia obiektywu a do tego powoduje zniekształcenia, jakos tak :) ) to jestem to w stanie przełknać. A może x10 w kamerze spokojnie wystarcza. Czy ktoś może sie do tego ustosunkować.

No i jestem w kropce. Czas ucieka a ja już nie wiem co wybrać. czy model 403 czy HC90 a może któryś z panasoniców. Wychodze z załozenia że jak coś kupować to pożądnego, 4000 na kamere moge dać.

Filmował bede głównie wojaże po innych krajach, ale i rodzinne uroczystosci a i dzieci jak sie nadażą fajnie by było uwiecznić :) Raczej nie bede traktowal tego zarobkowo. Mozliwośc zrobienia zdjeć też sie liczy- czasem wystarczy fotka - 3MP daje format zdjęcia 16:9 co jest dla mnie optymalne. Jestem informatykiem i komputer mi nie obcy ;) i nie jestem typem dla którego sentencja "włóż i zapomnij" ewentualnie Plug&play ma jakiekolwiek znaczenie. Aczkolwiek latwośc i szybkosć przy DVD mnie pociaga (jestem leniwy). Acha mam telewizor 16:9 co też jest plusem tej kamery.

Prosze o jakąkolwiek pomoc - linki do testów, rzeczowe opinie itp. za co z góry dziękuje.

...przepraszam za tak długie wypracowanie... :roll:

środa, 13 lipca 2005, 15:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]