Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 17:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Kamery wideo a "specjaliści" w dużych sklepach 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Kamery wideo a "specjaliści" w dużych sklepach
Ello

Jestem ciekawy czy macie jakieś śmieszne tudzież żałosne historyjki związane z profesjonalną obsługą w dużych sklepach rtv. Ja miałem 2 takie przypadki, może byłoby więcej, ale od tamtego czasu już się nie pytam o radę:)

- Kilka lat temu, gdy wybierałem swoją pierwszą kamerę (Digital 8) poszedłem pooglądać dostępne modele do MM. O nic się nie pytałem, ale po chwili podszedł do mnie miły Pan i zapytał "w czym mogę pomóc". Cóż, odpowiedziałem coś w rodzaju, że jestem zainteresowany kupnem kamery cyfrowej i oglądam właśnie modele D8. Na to z całkowitą powagą powiedział "Ale te kamery nie są cyfrowe, kamery cyfrowe muszą być na MiniDV". Uśmiechnąłem się delikatnie i zapytałem - "czyli te D8 to kamery analogowe"? Odpowiedź była zaskakująca: "Tak, to kamery analogowe z zapisem cyfrowym". Heh, nie męczyłem już go więcej:)

- Jakieś 2 lata temu byłem świeżo po studiach i szukałem pracy. Odpowiedziałem na ogłoszenie do Mega Avansu w Poznaniu. Poszedłem na rozmowę i bardzo miła Pani zadaje mi kilka pytań - rzeczy oczywiste dla kogoś kto choć trochę orientuje się w mediach. I w końcu pada pytanie o formaty ekranu. Nie byłem pewien, i mówię, że z tego co pamiętam są 3, oczywiście 4:3, 16:9 i myślałem o 14:9, ale powiedziałem, że nie pamiętam tego trzeciego. Nieważne, reakcja miłej Pani mnie rozwaliła. "Ten trzeci format to panoramiczny". Odpowiedziałem, że zawsze myślałem, że panoramiczny to 16:9. "Nie proszę Pana, panoramiczny trochę się różni od 16:9". Pomyślałem, że może myśli o 14:9 i pytam się jakie ma proporcje obraz panoramiczny, "Panoramiczny nie ma proporcji, to po prostu obraz panoramiczny"
Ta kobieta była z centrali i przeprowadzała rekrutacje.

Koniec końców pracę dostałem, ale zrezygnowałem ze względu na cyrograf - zostajesz na rok, albo płacisz kosmiczne koszta szkolenia.

I to tyle, macie podobne doświadczenia? :D

JVC GR-DF540E
Sony TRV 125E

niedziela, 17 lipca 2005, 10:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ta jest najlepsza bo ma 300x ZOOM

:lol:

pozdro

niedziela, 17 lipca 2005, 11:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W Jeleniej Górze w sklepie na ulicy Poznańskiej (dość mały i wydawałoby się, że w miarę specjalistyczny) uzyskałem odpowiedź, że zapis cyfrowy miniDV to format bez kompresji.

niedziela, 17 lipca 2005, 11:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Romcio tego to sie nie dziwie ze tak powiedzieli, gdyz duzo osob odzwierciedla format miniDV ze nie jest kompresowany materialem co sie myla, a dlatego ze pokazaly sie na rynku kamery co nagrywaja na DVD i przecietnemu klientowi wytlumacz zaleznosci kompresji DVD do DV :) dlatego mowia ze DVD jest z kompresja a DV bez :)

niedziela, 17 lipca 2005, 11:46
Stały bywalec
Stały bywalec

Proponowana kamera przez obsluge:

Ta jest najlepsza bo ma 300x ZOOM

A to też parę razy słyszałem, jak zbłąkane owieczki pytają się o radę i słychać zaraz jak "specjalista" wyjeżdża z suuuuper dużym zoomem:)

JVC GR-DF540E
Sony TRV 125E

niedziela, 17 lipca 2005, 20:10
Nowy
Nowy

Mam podobną historię tyle, że z innej beczki. Chodzi o telewizor.
Udałem się kiedyś do sklepu tego co to ma ceny w euro takie same jak gdzie indziej w złotówkach. :wink:

Zainteresowany byłem telewizorem LG PX3RV-A, który w przeciwieństwie do PX3RV, ma dwa tunery i dzięki temu możliwość oglądania, przy pomocy funkcji PIP, podglądu drugiego kanału (bez drugiego tunera w funkcji PIP można podglądać jedynie sygnał z zewnętrznego źródła np. komputer czy wideo).
Na półce stał tylko PX3RV i miał wyłączoną funkcję PIP.
Podszedł do mnie Pan i zapytał czy w czymś pomóc.
Powiedziałem mu, że interesuje mnie PX3RV-A ten z dwoma tunerami.
Na co usłyszałem odpowiedź, że nie ma telewizorów z dwoma tunerami.
Zapytałem więc w jaki sposób mogę oglądać w podglądzie drugi kanał.
Usłyszałem że obecny tutaj model PX3RV ma taką opcję bo ma funkcję PIP. :D

Nie wdawałem się w dyskusje bo było już późno a i ton Pana nie wskazywał na chęć przyjmowania jakichkolwiek innych argumentów. Opuściłem więc lokal i udałem się do innego sklepu gdzie kupiłem mój telewizor o 1,5tyś taniej i to w złotówkach. :)

poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 11:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]