Teraz jest poniedziałek, 23 lipca 2018, 09:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 NV-GS 140 po miesiącu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post NV-GS 140 po miesiącu
No, nagrałem kilka kaset i chciałem wrzucić kilka refleksji, które być może przydadzą się potencjalnym kupcom tego modelu.

Generalnie kamerka jest super. Obiektyw Leica ładnie rysuje, ślicznie odwzorowuje barwy. Nawet materiał przegrany na Betacam jest zacny. Sprzęcik jest mały i to ma swoje wielkie plusy, ale też... minusy. Przy używaniu zoomu optycznego na maksa (10x) łapa trzęsie się niemiłosiernie, więc bez statywu nie podchodź. Stabilizator obrazu- hm, przy dynamicznych ujęciach lepiej go wyłączać, bo tylko brudy na krawędziach wychodzą... Funkcja foto również pozostawia sporo do zyczenia- zdjęcia sporadycznie są w pełni ostre, mimo, że barwy wzorowe. Kamerka mogłaby mieć nieco jaśniejszy obiektyw- w półmroku wychodzi ziarno. Co do audio- bardzo dobrze zbierający mikrofon, dodatkowa przypinka raz na jakiś czas ułatwia życie.

Zakup udany i do domowego użytku świat i ludzie. Na marginesie- właśnie wróciłem z ekipą z Białorusi, gdzie robiliśmy reportaż o mieszkających tam Polakach. Moja 140 stanowiła suport do 170-ki Sony, którą mieliśmy (nie braliśmy Bety, bo wjeżdżaliśmy na wizy turystyczne, bez akredytacji), materiału chyba przy montażu nie wykorzystam, za to wyszedł sympatyczny, mniej oficjalny film do użytku wewnętrznego i domowego...

środa, 20 lipca 2005, 17:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]