Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 09:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 PILNE: 3CCD w Panas. NV GS140 czy 3 MPIX w SONY DCR HC90 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PILNE: 3CCD w Panas. NV GS140 czy 3 MPIX w SONY DCR HC90
Witam. Jestem tu pierwszy raz, nie znalzałem takiego tematu jak w tytule. Trochę to niegrzeczne (nowicjusz :? ), ale PILNIE potrzebuję opinii fachowców. Zastanawiam się nad tymi kamerami. Z lektury forum wiem, że obie są dobre. Chodzi mi o jakość obrazu, może macie doświadczenia w której będzie lepsza?
Od dwóch sprzedawców usłyszałem inne opinie na ten temat. Pierwszy twierdził, że lepiej mieć 3 MPIX, bo będzie ostry obraz, a 3 CCD w tańszych Panasach to bajer, bo i tak mała matryca spowoduje, że obraz jest przeciętny.
Drugi sprzedawca stwierdził, że 3 MPIX przydadzą się do zdjęć, nie wykorzystam ich w filmowaniu, a 3 CCD to tak jakby kolory filmować 3 kamerami i na TV kolory zawsze będą lepsze niż z SONY.
Jeśli różnica nie jest znacząca na korzyść Panasa, wybiorę SONY, bo ma analog IN. Co wybrać? Będę odtwarzał na TV 4:3. POMÓŻCIE !!!

czwartek, 21 lipca 2005, 13:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.videomax.ru/tests/mart2005/

lepiej wypada Panasonic
ale wybierz sam
pozdrawiam

czwartek, 21 lipca 2005, 15:50
Bywalec
Bywalec

witam. z tego co sam zobaczylem to obrazy z tych kamer niewiele roznia sie ostroscia. panas ma bardziej nasycone barwy, a sony rowniez ma ladne kolory oraz nagrywa wiele lepiej w slabym oswietleniu. wpomniany analog in to mocna strona sony. no coz, wybor trudny...

pozdrawiam

czwartek, 21 lipca 2005, 16:03
Nowy
Nowy

KIKI - dzięki za link, ale ja pytam o porównanie z SONY 90, a tej w teście nie było, fakt że nie ma i Panasa 140, ale jest 75 a chyba ich jakość nagrania jest bliska. Natomiast żadna SONY w teście nie ma jednak tak dobrej optyki jak 90-tka (T* to najwyższa półka ZEISS'a) i przetwornika 3 MPIX nie są więc porównywalne z tymi Panasami. Dlatego myślę, że z 90, wyniki testu mogłyby być zupełnie inne...

Może ktoś widział film z obu kamer ???

czwartek, 21 lipca 2005, 22:58
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam ja mam sonego 90 około 3 miesiecy. Nagrałem dwie i pół kasetki. Obraz jest super to co potrafi stabilizator obrazu w tej kamerce to mistrzostwo swiata(jak na elektronike) obraz stabilny nic sie nie dzieje. Filmowanie wieczorami na wczasach przy zachodzie słonca, grilu po prostu super. Miałem okazje filmowac wianki w Krakowie to co zrobiła ta kamera powaliło mnie z nóg. Obraz oddaje cała potege sztucznych ogni, ani razu nie traci ostrosci kolory super. Sam miałem dylemat co wybarc czy 140 czy 90. Długo chodziłem meczyłem sprzedawców i wydaje mi sie ze trafiłem w 10. Co do zdjec to obleca kumpel ma dobra cyfrówke wiec nawet wiekszej karty nie kupowałem ale ogolnie da sie ogladac a nawet mozna by to wywołac i tez bedzie ok(tu pewnie zjedza mnie wszyscy przeciwnicy robienia zdjec kamera ale oni pewnie nie mieli nic wspólnego z 90). Ja gorąco polecam chociaz i jedna i druga kamerka to pierwsza liga w tej cenie.

sobota, 23 lipca 2005, 09:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]