Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 05:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 KAMERA SONY PD 170 P 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post KAMERA SONY PD 170 P
mam zamiar kupic kamere pd 170 p... interesuja mnie opinie na jej tamat... m.inn. jaka jest wielkosc wizjera

poniedziałek, 25 lipca 2005, 10:20
Nowy
Nowy

Post sony pd170
bodajrze ma 2,5 cala (standardowo) ale łatwo mozna zobaczyć na stronie sony. hmmy o ile mi wiadomo to ta kamera różni się od sony vx2100e tylko tym ze nagrywa w formacie DV CAM (taśma wolniej się "przewraca" przy nagrywaniu) i posiada profesjonalne wejścia np: na mikrofon
wszystko inne mają takie same, choś pomimo tego tylko pd jest uważana za reporterską zważywszy na tak niewielkie róznice do vx2100.... a szkoda.
Róznica w cenie jest znaczna nawet od 3-6 tys tys między dwoma kamerkami
osobiscie polecam vx2100e. na allegro vx2100e kosztuje od 8 tys z groszem do 11 tys (nowa ze sklepu) a sony pd170 od 12 do 14tys z groszem( również nowa)
więcej info poczytaj na http://www.sony.pl
pozdro
PS: jak przyjdzie dokupywać Ci osprzęt/akcesoria do kamery to do pd 170 zabulisz mega pieniądze bo to przecież reporterska dlatego przygotuj ok.8 tys na wyposarzenie :/
w przypadku sony vx2100 sparawa ma się dużo taniej :)

poniedziałek, 25 lipca 2005, 10:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bamy przepraszam ale jesli to jedyne roznice jakie widzisz to bardzo wspolczuje. Na forum temat byl poruszany. Wystarczy poszukac.

poniedziałek, 25 lipca 2005, 15:23
Nowy
Nowy

Post poprawka :]
to jedyne rzeczy o jakich wiem, a to różnica, nie ukrywam iż zapewną są jeszcze jakieś które nie sa mi znane... jestem początkujacym i napisałem co wiem, jak wiesz coś jeszcze to zapraszam :)

poniedziałek, 25 lipca 2005, 16:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ma po raz tysieczny powtarzac to samo? tylko dlatego ze ty jestes nowy? polecam tutoriale do forum:
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=13229

poniedziałek, 25 lipca 2005, 19:27
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tez polecam VX2100 obraz w obu kamerach jest porównywalny a róznica to to głównie dzwięk PD170 to mikrofon wpiety do gniazda typu Canon obok drugir gniazdo przeznaczone do drugiego mikrofonu .
Tak więc PD170 to kamera do pracy z dzwiękowcem i drugim mikrofonem.

Bardziej szczegółowe porównanie znajdziesz w numerze czerwiec/ lipiec 2005
VIDEOMIX

poniedziałek, 25 lipca 2005, 20:45
Nowy
Nowy

bzdury kolego opowiadasz! Z jakim dziwekowcem? Mam kilku kumpli którzy nagrywają na luzie od kilku lat na DSR250 - bez zadnego dzwiekowca!! Owszem mozna poszalec- ale to jest wlasnie zaleta tych kamer- mozna je sobie mocno rozbudowac o np mikroporty. Ale tez mozna takze jezdzic normalnie po chauturach- nie myslac o dzwieku WCALE (ustawiony na AUTO) - oczywiscie po uprzedniej wymianie mikrofonu (za mój zaplaciłem 8 stow wiec tragedii nie ma)

piątek, 9 września 2005, 08:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ostatnio wypożyczałem PD 170 z osprzętem z firmy jako drugą kamerę do ślubów, osobiście mam VX 2100, jeśli chcesz porównać obrazek to zamieściłem skrót ze ślubu na forum wideofilmowiec, temet teledyski z wesel, moje spostrzeżenia są takie że na dv camach możesz w zasadzie polegać w 100 % (kamera którą wypożyczałem zazwyczaj wracała ze zdjęć i nawet w firmie nie było czasu na przegląd jak ją brałem i wszystko było ok)
obiektyw deczko ciemniejszy ale za w plenerze widać różnicę na korzyść PD zdjęcia są bardziej naeksponowane i wyraźnie ostrzejsze, co do dźwięku no to tylko mono ale za to jest wejście canon do profesjonalnych mikrofonów. Osobiście sam zastanawiałem się nad jej zakupem lecz licząc zyski i straty doszedłem do wniosku że do tego co robię w zupełności wystarczy mi VX 2100 choć czasem przydałby się DV CAM bo filmowcy chętniej jej używają i łatwiej o pracę na tę kamerę (nie mam na myśli wesel)

piątek, 9 września 2005, 23:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]