Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 12:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Sie pochwale tylko: WRESZCIE KUPIŁEM SONY HC90 !!! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sie pochwale tylko: WRESZCIE KUPIŁEM SONY HC90 !!!
Witam, częściowo dzięki opiniom na forum, wybuliłem się do cna i zakupiłem SONY HC90 :lol: . Tylko teraz nie piszcie, że Panas 140 lepszy. Przecież się pytałem...
Sam nie wiem, czy dla amatroskich nagrań trzeba było tyle kasy wybulić :roll: , ale zobaczyłem w salonie obraz z HC90 i czegoś niższego, bodaj 42 i wierzcie - na monitorach była różnica widoczna OD RAZU !!!. Wykazałem czekistowską czujność i kazałem zamienić monitory (podłączyć odwrotnie :twisted: ) - nie było ściemy, na tym drugim też było lepiej. Jedna słaba strona zauważona od razu - akumulator trzyma tylko 45 minut intensywnej zabawy. Ale już mam drugi, mocniejszy. Cała reszta spox, chociaż przy słabym świetle cudów nie ma...

P.S. Nie piszcie, że zaśmiecam forum. Po prostu jestem happy. Jeśli ktoś ma pytania na temat HC90, chętnie odpowiem.

wtorek, 26 lipca 2005, 08:37
Nowy
Nowy

Gratuluję zakupu i w ogóle tego, że jesteś taki happy... Ewentualnie przymierzam się do zakupu tej kamerki albo GS75/GS140. Rozumiem, że w sklepie porównywałeś dwa modela Sony? Nie pamiętasz, czy to była HC42? Ją też biorę pod uwagę. Co to znaczy, że "przy słabym świetle cudów nie ma" - jak słabym? Potrzebuję kamery, która radzi sobie w pomieszczeniach... między innymi w pochmurny dzień... albo w pomieszczeniach przy sztucznym świetle. Pisz o wszystkim, co dotyczy tej kamery... w miarę zdobywania kolejnych doświadczeń...

wtorek, 26 lipca 2005, 21:57
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Sie pochwale tylko: WRESZCIE KUPIŁEM SONY HC90 !!!
Artur_54 napisał(a):
Tylko teraz nie piszcie, że Panas 140 lepszy.

Dobrze, jesli taka Twoja wola to nie bedziemy :wink:

Artur_54 napisał(a):
Przecież się pytałem...

MAMY CIE ! :wink:

środa, 27 lipca 2005, 00:48
Stały bywalec
Stały bywalec

Gratuluje wyboru. Moje krótkie spostrzezenia sa tu: http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=13327

środa, 27 lipca 2005, 08:50
Nowy
Nowy

1. Tak - porównywałem z SONY HC42, jakość jej obrazu (kolory i szum) była wyraźnie gorsza, co nie znaczy że była zła. Przy skierowaniu obu kamer na odległe przedmioty przy małym zoomie, było bardzo podobnie. Różnice są w odwrotnej sytuacji - długi zoom i/lub słabsze oświetlenie (tzn. światło w sklepie niemal wyłącznie z okien)
2. "Słabe światło" - to w tym wypadku oświetlenie osób za pomocą jednej stojącej lampy (100W), nakrytej abażurem w dość dużym pokoju. Na nagraniu jest minimalna ilość szumu (a nie spodziewałem się żadnego :? ) dlatego piszę, że cudów nie ma. Przyjrzę się jeszcze uważnie, to napiszę więcej. Co do pochmurnego dnia, to bez zastrzeżeń.

Supczinskib: nie drażnij mnie TERAZ 140-stką. :wink:
Harnaś: A na jakich ustawieniach filmowałeś w nocy (wianki, ognie)? Przyznam, że nie mam przekonania co do możliwości 90 w ciemnościach. A stabilizacja faktycznie bombowa i focus też rewelka.

środa, 27 lipca 2005, 09:15
Stały bywalec
Stały bywalec

Użyłem sunset&moon naprawde byłem zaskoczony efektem.

środa, 27 lipca 2005, 09:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W warunkach wieczornych lepiej/mniej szumow- Podawał Panasonic. Obraz bardziej naturalny / w Sony dla mnie za dużo koloru/.
Wiecej szczegółow rownież w Panasonicu.
w zaczepionych testach - wg. mojej oceny lepiej wypadł też Panasonic.
pozdrawiam

czwartek, 28 lipca 2005, 01:59
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja wybierałem miedzy tymi kamerami dość długi czas i to ze wybrałem sonego to własnie zachowanie sie kamery wieczorem. Dla mnie panas był gorszy z wiekszym szumem. Wybierajac miedzy tymi dwoma kamerami nie byłem obarczony kompleksem jakiej kolwiek marki. Ważne było to jaki obraz i która kamerka bardziej bedzie mi odpowiadać. Niestety zagraniczne testy tych kamer potwierdzaja moje spostrzezenia.

czwartek, 28 lipca 2005, 09:35
Nowy
Nowy

Kiki - o jakich zaczepionych testach piszesz? Jeśli o tym ruskim teście, to zauważ, że tam NIE BYŁO SONY HC90 tylko różne niższe Soniaki. A HC90 różni się od tych niższych modeli bardzo - i matrycą i jakością optyki, a więc dwiema rzeczami które mają decydujący wpływ na jakość nagrania. Co do Panasa, to niestety nie porównałem obu modeli w mroku, ale zauważyłem kiepską stabilizację obrazu w Panasonicu. Sprawdzałem to przez porównanie i niestety 140 Panasonica zachowywała się przy HC90 prawie tak jakby miała stabilizację wyłączoną. No i ten brak jakichkolwiek wejść... :?. Jakość obrazu przy dobrym świetle była w obu kamerach prawie identyczna (dlatego zastanawiałem się dłuuuuugo :roll: ).

czwartek, 28 lipca 2005, 14:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]