Teraz jest piątek, 19 października 2018, 07:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 3CCD przeciw CMOS 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post 3CCD przeciw CMOS
czy ktos juz naocznie porownywal

http://www.bhphotovideo.com/bnh/control ... Navigation

z krolem kamer

http://www.bhphotovideo.com/bnh/control ... Navigation

Pozrawiam
wc

wtorek, 2 sierpnia 2005, 17:55
Bywalec
Bywalec

:roll: obserwując forum to kiki pewno już robi testy ...
ale na wyniki musisz poczekać kilka dni ... :lol:

NIE OCZEKUJ OD RZECZY WIĘCEJ NIŻ ZA NIĄ ZAPŁACIŁEŚ

środa, 3 sierpnia 2005, 12:47
Nowy
Nowy

HC1 to bedzie kicha w porownaniu do Vx2100 - to tak w skrocie (na bazie doswiadczen z PC1000 (3xCMOS), FX1 (3x1080 CCD), VX2100, DSR150, DS250. Jesli juz HDV- to bierz FX1 ktora i tak jest ciemniejsza od VX2100 o 3-4 przysłony. HC1 na 1 CMOSIE ? Aż sie boje pomyslec

środa, 3 sierpnia 2005, 19:26
Bywalec
Bywalec

Post CMOS vs 3CCD
Napisz na priva jak mozesz. (fotooman malpa friko.onet.pl)
Potrzebuje rady - ale nie jako nowicjusz bo wesela krecilem juz od 1988 roku do 1996 - chce w koncu kupic sobie doba kamere bo wybieram sie w krotce na wakacje zycia - objazd po ameryce. Nie chce przeplacic na VX2100 bo wydaje mi sie ze i troche za duza i za droga. Raczj skupic sie chce na czyms amatorskim z wyzszej polki i mam 3 do wyboru oraz 4 opcje. Sa to PC 1000 z 3 CMOS , HC 1000 z 3 CCD (ta juz mialem w rece i nie ma sie doczego przyczepic) oraz ta nowa HC1iE. Bralbym w ciemno ta HC1i ale boje sie ze te pierwsze egzemplaze to moze byc taka kicha jak pierwsze modele systemu DV. Troche sie naciolem i kupilem DV sony jakastam zaraz jak tylko sie ukazly i okazalo sie ze sygnal jest 3x bardziej zaszumiony niz w mojej starej Hi8 ktora miala juz wtedy obre 3 lata. Boje sie czy tego samego nie bedzie z tym nowym CMOSem. Choc znam sie troche na aparatach i wiem ze np Canon dzieki CMOSowemu ukladowi jest nie do doscigniecia jesli chodzi o male szumy i rozpietosc tonalna. Moze to rewolucja? czy ktos juz mial obok siebie jakies kamery z CMOS np PC 1000 i porownal z jakoscia obrazu np. HC 1000 ?
Wiem wiem - mechanicznie itd VX2100 jest najlepsza. Nie polemizuje bo na mecahnizmach mi nie zalezy. Plan 10 kasetek na rok to gora. A tyle wytrzymywaly do tej pory nawet najlichsze mechanizmy.
Jesli wiec HC1 i PC1000 maja porownywalny obraz z np HC1000 ktora widzialem to juz jestem w domu i zdecyduje tylko to czy naskaladam dodatkowy 1000$ na HC1 zamiast PC1000.
Pozdrawiam z videorejestratorskim pozdrowieniem "krec sie krec glowico wić sie tobie wić"
wc
Realizator napisał(a):
HC1 to bedzie kicha w porownaniu do Vx2100 - to tak w skrocie (na bazie doswiadczen z PC1000 (3xCMOS), FX1 (3x1080 CCD), VX2100, DSR150, DS250. Jesli juz HDV- to bierz FX1 ktora i tak jest ciemniejsza od VX2100 o 3-4 przysłony. HC1 na 1 CMOSIE ? Aż sie boje pomyslec

środa, 3 sierpnia 2005, 21:47
Nowy
Nowy

Do roboty uzywam obecnie DSR250 oraz FX1 natomiast prywatnie kupiłem sobie PC1000. Moją opinię na temat tej kamerki znajdziesz przy pomocy opcji SZUKAJ albo zagadaj do mnie na gadu 5102872. Dla mnie podstawowa zaletą kamery na wakacje są jej gabaryty. 3 lata temu byłem w Egipcie z Panasonickeim EX1 - nigdy nie zrezygnuję z wielkosci "paczki ćmików" na rzecz jakiegoś "kolosa" którym jest w moim przekonaniu HC1000 (odnosząc do komfortu jaki daje /lub nie/ jej przenoszenie na urlopie). Nie interesuje mnie 2-3 kilogramowa torba przewieszona przez ramię której pod koniec urlopu ma sie tak dosc ze sie juz nie chce nawet zabierac ze sobą na wycieczki.... Kamera o gabarytach EX1/PC1000 daje natomaist niesamoity komfort przenoszenia- osobiscie miałem tej wielkosci kamerę w keiszeni spodni podczas wizyty w piramidzie w Gizie - gdzie nie wolno wnosic zadnego sprzetu foto-video.Gdybym miał cos takiego jak HC1000 - musialbym to cos po prostu odniesc wpierw do autokaru i ponownie ustawic sie w kolejce do wejscia- straciłbym jakies 20 minut - nie muszę chyba mówic co to oznacza w sytuacji gdzie pilot wyczieczki wyznacza zbiórkę za np 30 minut...HC1000 na pewno ma lepsza wydajnosc w ciemnych pomieszczeniach ale...w moim przypadku nie wyobrazałem sobie bym miał poswiecic komfort dla nieco lepszej jakosci obrazu...

piątek, 5 sierpnia 2005, 13:55
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

http://www.camcorderinfo.com/content/So ... Review.htm
HDV to zajebista sprawa lecz jesli chcesz to uzywac i montowac na komputerze w jakosci HDV to wymaga to porzadnego softu, SUUUUUUPEER komputera i wielkich szybkich dyskow

poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 11:40
Bywalec
Bywalec

Czy material nagrany w HDV mozna zrzucic na kompa w jakosci DV a HDV zostawic na lepsze pozniejsze czasy?

poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 15:32
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mozna tylko to trwa dlugo - najwygodniej byloby przelaczyc kamere na DV i skrecic dobrej DV

poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 16:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]