Teraz jest poniedziałek, 25 czerwca 2018, 06:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Polityka wielkich sieci 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Polityka wielkich sieci
Ponieważ przymierzam się do zakupu kamery zainteresowałem się jak wglądają ceny na interesujący mnie model. I tak kamerę którą na allegro jako nową z gwarancją sprzedają za
ok 2200 zł
w EuroRTV można kupić za ok 2900, w Media Markt za tyle samo, w Saturnie aż 3200. Dla porównania w drogim IMO sklepie panasonic polska cena sugerowana to 3000 zł.
Słyszałem, że we wrześniu ma do Polski wejść nowa sieć co ponoć może spowodować nawet wojnę cenową. Warto czekać ? Czy można się spodziewac również obniżek posezonowych związanych z zakończeniem wakacji ?

Q

wtorek, 2 sierpnia 2005, 22:53
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

co do wojny pomiędzy sieciami to wątpie, raczej się dogadją.
Co do czekania to na pewno kamery będą tanieć ale nie nagrasz nic w tym czasie, a jak wiemy czas się niestety nie cofa

pozdr

wtorek, 2 sierpnia 2005, 23:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myśląc w ten sposób nigdy nie kupisz nic (chodzi o kamerę). Ja kupiłem swoją GS70 z 5999 i nie żałuję, mam ją i naumiałem się troszkę, zatrzymałem czas dzieci na DVD itd. Proponuje kupić dobrze i tanio, korzystac i tak to nie jest zakup na 50 lat ;)

środa, 3 sierpnia 2005, 00:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Grupa dixona - sprawdż sam ich ceny. W Większości droższe niż Polsce
nie licząc ,że dużo modeli z wykopalisk.

http://www.idg.pl/forum/topics.asp?ForumID=57 - tych się raczej wystrzegaj
pozdrawiam

środa, 3 sierpnia 2005, 00:15
Bywalec
Bywalec

Dobre jest też to, że w takich sieciach jest zero opłat za raty, prowizji, odsetek itp. Tylko, że jak np. kamera kosztuje 2000, to płaci się 12 rat po 200 zł co daje 2400zł! i gdzie tu prowizja i reszta.

środa, 3 sierpnia 2005, 01:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To w Mega Avansie tak reklamują to 3x0%, a w rzeczywistości wcale się nie opłaca bo trzeba zapłacić jakieś cholerne ubezpieczenie (przy kamerze za 2000 to ok. 400 zł). I to jest to ich 3x0%... :?

środa, 3 sierpnia 2005, 08:43
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja tam mam sklepy gdzieś. Cza kombinować. Mam takiego kolesia na giełdzie który sprowadza sprzet z niemieckich hurtowni. Przykładowo u niego dana kamera kosztuje 2000 na allegro 2400 a w sklepie ceny zaczynaja sie od 2900. Tak samo nie robia na mnie wrazenia ceny w sklepach internetowych niby bez marż sklepowych jakims tam opłat a tak naprawde rewelki brak. Jedyny plus zwykłych sklepów to niby raty 0% wiadomo ze zawyzone ale co zrobic jak nie ma kasy zawsze coś.

środa, 3 sierpnia 2005, 09:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

znam te niemieckie hurtownie. to ogolnoswiatowa siec pod nazwa "ztiraspadlo" ;)

środa, 3 sierpnia 2005, 09:29
Nowy
Nowy

Mam takiego kolesia na giełdzie który sprowadza sprzet z niemieckich hurtowni. Przykładowo u niego dana kamera kosztuje 2000 na allegro 2400 a w sklepie ceny zaczynaja sie od 2900.

W Bronowicach? A jak tego kolesia można namierzyć? Gwarancji oczywiście nie masz...

środa, 3 sierpnia 2005, 10:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja tam mam sklepy gdzieś. Cza kombinować. Mam takiego kolesia na giełdzie który sprowadza sprzet z niemieckich hurtowni. Przykładowo u niego dana kamera kosztuje 2000 na allegro 2400 a w sklepie ceny zaczynaja sie od 2900. Tak samo nie robia na mnie wrazenia ceny w sklepach internetowych niby bez marż sklepowych jakims tam opłat a tak naprawde rewelki brak. Jedyny plus zwykłych sklepów to niby raty 0% wiadomo ze zawyzone ale co zrobic jak nie ma kasy zawsze coś.

A sprzęt foto też posiada...
Bo byłbym zainteresowany, aparatem canona...

środa, 3 sierpnia 2005, 14:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Z gwarancją nie ma problemu. Ceny goscie na giełdzie maja niezłe a co do legalnosci to bym sie raczej nie obawiał. Jakis czas temu miał gość do sprzedania sonego dcr-pc1000e za 3200zł.

środa, 3 sierpnia 2005, 18:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie znajomośc prawa nie zwalnia z odpowiedzialności karnej.

"Ja tam mam sklepy gdzieś. Cza kombinować."
Nie wszyscy prowadzą szemrane interesy. Niektórzy placą podatki aby Panstwo Polskie miało środki na lekarstwa.

Siwyyy - jeśli to robisz to nie powinieneś się z tym afiszowa - delikatnie mowiąc nie wypada.
pozdrawiam

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 20:51
Stały bywalec
Stały bywalec

Wez Kiki nie rozsmieszaj mnie na jakie lekarstwa co ty tv nie ogladasz to tam na gorze jest bajzel i tam siedza kolesie od szmeranych intersów. A co do sklepów to wiem cos na ten temat mam kumpla temat z innej beczki koles pracuje w sklepie sprzedaje drogie firmowe ciuchy i kolo potrafi mi sprzedac ciuch z 70% znizka(bez bajery) i nie traci na tym. Takie gadanie: Niektórzy placą podatki aby Panstwo Polskie miało środki na lekarstwa, to dopiero bzdury popatrz na sytuacje ludzi pracujacych w hiperach czy pielegniarki itd itp za co maja zyc a juz nie wspomne kupic sobie cos wymarzonego to co ukrasc czy poszukac czegos tanszego. Według ciebie "prowadza szmerane interesy" to ciekawe czy gosciu wystawiajacy mi fakture z cena za jaka kupiłem jest złodziejem a jezeli jest i stoi na giełdzie to gdzie jest policja która tez opłacamy z naszych podatków. Ja kupuje tanszy sprzet na giełdzie i bede kupował dotad dopóki sklepy nie przestana wykorzystywac biedny naród dopuki ceny beda wyssane z palca. Jedz do niemic porównaj ceny a ich zarobki, to i tak cód ze tu ludzie kupuja kamery telewizory itd. I w cale nie uwazam ze jezeli moja wymarzona kamerke sprowadziłem z zachodu i zaoszczedziłem 1000zł a za to 1000zł opłaciłem sobie zusy i inne podatki to z tego powodu jakis szpital nie ma na lekarstwa. Dla mnie to cynizm. Podrawiam

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 23:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na całym świecie jest tak ,że trzeba płacic podatki.
Nie porównuj Ciuchow do RTV.
Oczywiscie duży może więcej / Niemcy są dużo większym potencjałem niż Polska/ więc często tam można kupic taniej.

"dopóki sklepy nie przestana wykorzystywac biedny naród dopuki ceny beda wyssane z palca " = W przypadku RTV masz blade pojęcie o zasadach marż.

"I w cale nie uwazam ze jezeli moja wymarzona kamerke sprowadziłem z zachodu i zaoszczedziłem 1000zł a za to 1000zł opłaciłem sobie zusy i inne podatki to z tego powodu " = tu się zgadzam .
Ale wprowadzanie sprzetow do dalszej sprzedaży- bez podatkow - to nie.
I nic nie usprawiedliwia takiego działania.

Nieuczciwą konkurencję - trzeba eliminowac.
Mam nadzieję ,że tych na górze rozliczą prędzej czy poźniej.
Nie na tym , to może na innym świecie.

Czy Tobie się podoba czy nie to środki lekarstwa czy inne rzeczy socjale biorą się z podatkow.
Na temat cynizmu wolę się nie wypowiada.
pozdrawiam

wtorek, 16 sierpnia 2005, 00:29
Stały bywalec
Stały bywalec

dopóki sklepy nie przestana wykorzystywac biedny naród dopuki ceny beda wyssane z palca " = W przypadku RTV masz blade pojęcie o zasadach marż. Moze i nie mam ale mam kumpli w media i w jednej z duzych hurtowni rtv agd i wiem za ile kupowałem pralke a za ile normalnie jest ona sprzedawana. Ze sprzetem rtv jest podobnie. Tak to jest ze jeden potrafi sprzedac torbe na kamere za 50zł a drugi ta sama za 100zł juz o tym pisałem i akurat ten tanszy jest mniejszy. Nie jestem handlowcem sprzedawca itd ale ze wzgledów finansowych jezeli cos kupuje to niestety draze temat i szukam jak najtanszych cen. Moze kiedys mam taka nadzieje nie bede musiał sie zastanawiać nad cena tylko wejde do sklepu i kupie to co mi sie bedzie podobac czego wszystkim serdecznie zycze.

wtorek, 16 sierpnia 2005, 10:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]