Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 20:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Cannon Xm1 + Panasonic GS-75 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Cannon Xm1 + Panasonic GS-75
witam,
posiadam kamere Cannona XM1 i zajmuje sie produkcja profesjonalnych filmow z imprez weselnych. Interesuje mnie zakup drugiej kamery wspomagajacej Panasonic GS-75 przede wszystkim do krecenia w kosciele.

Pytanie mam takie: ma ktos moze takie kamery i moze powiedziec jaka jest roznica miedzy tymi kamerami jesli chodzi o kolory, nasycenie i kontrast? czy przejscia miedzy materialem z tych dwoch kamer beda rażąco widoczne? Co moga panstwo polecic jako druga kamere do tego Cannona?

wtorek, 9 sierpnia 2005, 11:54
Bywalec
Bywalec

Jezeli przede wszystkim do kręcenia w kościele to trzeba zapomnieć o jakiejkolwiek kamerze z segmentu domowego. Kamery te nagrywają tragicznie w takich warunkach oświetleniowych! Najtańszą z możliwych kamer jest Panasonic DVC30.
Drugą sprawą jest stabilizacja obrazu. Te kamerki (GS75-GS400) są tak małe że trudno utrzymać je stabilnie. Więc nawet w idealnym oświetleniu bedą widoczne róznice w przejściach.

Pozdrawiam

piątek, 12 sierpnia 2005, 09:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Kamery te nagrywają tragicznie w takich warunkach oświetleniowych! Najtańszą z możliwych kamer jest Panasonic DVC30.
Drugą sprawą jest stabilizacja obrazu. Te kamerki (GS75-GS400) są tak małe że trudno utrzymać je stabilnie. Więc nawet w idealnym oświetleniu bedą widoczne róznice w przejściach."

nie do konca sie zgodze z kolega. stabilizacji optycznej nie ma ale sa statywy od tego. Widzialem material krecony 400 (ustawiona manualnie) i sam uzywam 70 (starszy model) i "tragicznie" to napewno nie jest. Powiem wiecej jest dobrze. Trzeba czasem doswietlic (zalezy od samego kosciola) ale i od czego sa lampy? Mysle, ze nie jest zlym pomyslem krecenie 75 oczywiscie jak operator pozna kamere i nie bedzie ufal automatowi. Pozdrawiam

piątek, 12 sierpnia 2005, 09:52
Bywalec
Bywalec

stabilizacji optycznej nie ma ale sa statywy od tego.
Zgadzam się że statyw jest rozwiązaniem problemu.
Cytuj:
Widzialem material krecony 400 (ustawiona manualnie) i sam uzywam 70 (starszy model) i "tragicznie" to napewno nie jest. Powiem wiecej jest dobrze. Trzeba czasem doswietlic (zalezy od samego kosciola) ale i od czego sa lampy? Mysle, ze nie jest zlym pomyslem krecenie 75
Nie mogę się zgodzić. Większość kościołów nie jest dobrze oświetlona. Nawet przy dobrym oświetleniu (ale sztucznym ze zwykłymi żarówkami, bo takie są w kościołach chyba) nie można mowić o profesjonalnym nagraniu tymi kamerami. Róznica między XM1 a GS400 (nie wspominając GS75) będzie kolosalna.

Pozdrawiam

piątek, 12 sierpnia 2005, 10:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po co teoretyzować, najlepiej umieścić próbki np. 15 - 20 sekundowe w wysokiej jakości mpeg2 i pełnej rozdzielczości z Canona XL-1 oraz GS400 oczywiście z kościoła. Sam jestem ciekaw takiego porównania więc zapraszam. Polecam serwer http://voila.pl
Pozdrawiam

piątek, 12 sierpnia 2005, 10:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bede mogl w przyszlym tygodniu zamiescic z gs70

piątek, 12 sierpnia 2005, 11:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może sam zainteresowany - videodream skusi się do pokazania super jakości z Canona Xm-1 ?
Ja mogę później dorzucić np. z GS-400

piątek, 12 sierpnia 2005, 11:39
Nowy
Nowy

:D Star, to świetny pomysł - czekam na wasze (i innych) filmiki. Mogą być też zdjęcia z kamer, choć to mniej ważne.

piątek, 12 sierpnia 2005, 13:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Grunt, to żeby nie było przerostu formy nad treścią. Koledzy operatorzy w mojej firmie, robiąc naprawdę profesjonalne produkcje do publicznej, potrafią się podpierać nawet maleństwami, typu Canon MV6iMC... Jeśli założysz, że kamerą prowadzącą jest Twój główny sprzęt, a suport potrzebny Ci jest tylko do kilku przebitek, żeby się to wszystko składniej montowało, to chyba nie ma sensu wydawać kupy pieniędzy. Jeśli natomiast oba materiły będą miały wypełniać mniej więcej tyle samo czasu w Twoim filmie- warto by kupić kamerę na tym samym poziomie. W tym pierwszym przypadku GS-75 w zupełności wystarczy. W drugim oczywiście nie.

czwartek, 18 sierpnia 2005, 19:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera Panasonic gs250. Brak lampy doświetlającej! Ksiądz sobie nie życzył.

1.
http://voila.pl/ymbpk/index.php?get=1&f=1
2.
http://voila.pl/ymbpk/index.php?get=1&f=2
3.
http://voila.pl/ymbpk/index.php?get=1&f=3
4.
http://voila.pl/ymbpk/index.php?get=1&f=4

czwartek, 18 sierpnia 2005, 22:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 19 sierpnia 2005, 00:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
E tam, kiepski. Wszysko jest w porządku, suknia jest biała, kołnierzyk koszuli też, dywan wyglada naturalnie i twarze róznież. Moim zdaniem dość zacna jakość obrazka.

piątek, 19 sierpnia 2005, 08:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ehm.. nie obraz sie ze odpowiem taka aluzja:
mam dostep do tanich monitorow iiyama, moge ci zalatwic dobry model w atrakcyjnej cenie :)))

piątek, 19 sierpnia 2005, 10:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panowie, zdjęcia bardzo przyzwoite tylko dlaczego tej panny młodej tak mało :lol:

piątek, 19 sierpnia 2005, 11:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak się składa, że u mnie również koszula młodego i suknia młodej jest biała. (pewnie też monitor do wymiany)
Natomiast faktycznie, jest przewaga kolorów ciepłych. Balans bieli nie był auto! Ustawienie było na filmowanie w ostrym słońcu (chyba).
Kadr drugi jest najcieplejszy, ale podczas przysięgi włączyłem funkcję BLC, chodziło mi o przeciw oświetlenie pierwszego planu, w oddali były zbyt jasne lampki i za bardzo wyróżniały sie na tle.
Wrzucam jeszcze kadr z kościoła bez sztucznego oświetlenia.
I na życzenie czto jeszcze raz młoda :wink:

1.
http://voila.pl/xz9e6/index.php?get=1&f=1

2.Kadr bez sztucznego oświetlenia.
http://voila.pl/xz9e6/index.php?get=1&f=2

Pozdrawiam

piątek, 19 sierpnia 2005, 15:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona