Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 04:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Analog przegrany na dvd a jakość nagrania. 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Analog przegrany na dvd a jakość nagrania.
Witam.
Mam zamiar kupić kamerę analogową sony trv228 hi8 (ma wyjście s-video) za według mnie okazyjna cenę 733zl(nówka).
Czy przegryany materiał na płytę dvd, na stacjonarnej nagrywarce bedzie gorszej jakości niż oryginał z kasety hi8 :?:
Przeszukiwałem forum i nie udało mi się znalezć odpowiedzi na moje pytanie. Proszę o pomoc.

piątek, 12 sierpnia 2005, 19:25
Moderator
Moderator

to zależy, czy chcesz czepiać się szczegółów. każda konwersja, kopia, czy chociażby odtwarzanie jest pogorszeniem jakości w stosunku do materiału nagranego na kasecie (chociażby ze względu na "zakłócenia w kablach" ;) [wybaczcie niefachowe określenie :lol: ] ). przy zgrywaniu na stacjonarkę przez S jest minimalna strata "analogowa", następnie strata wynikającja z "digitalizacji" sygnału, w końcu strata przy kompresji do mpega (zależna od stopnia kompresji). poza tym starsze kamery analogowe dosyć szumią... szum natomiast źle się koduje do mpega...
tak więc krótko:
Cytuj:
Czy przegryany materiał na płytę dvd, na stacjonarnej nagrywarce bedzie gorszej jakości niż oryginał z kasety hi8 :?:

tak, będzie gorszej jakości...
...ale do przeżycia. sam mam hi8 i przegrywałem swego czasu na stacjonarkach. żadna rewelka, ale daje radę. natomiast gdybym miał coś poradzić... to kup najtańszą cyfrę, ale jednak cyfrę...

pozdrawiam

piątek, 12 sierpnia 2005, 20:11
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki, a skoro piszesz, że sam masz hi8, to może zdradzisz mi w jaki sposób archiwizujesz materiał, na kompie ( karta tv?, jakie parametry komputera?), czy na nagrywarce?
Dużo czytałem na temat zalet minidv, ale głownie skupiają się one do:
- łatwości przenoszenia materiału na komputer,
-niższej ceny nośników
-wyższej jakości? (niekoniecznie?, spotkałem się z różnymi opiniami,
Dlaczego radzisz mi cyfrę?
Czy mając do wyboru cenę 733 za Hi8, DCR-HC17E i brak dobrego kompa , mimo wszystko wybrałbyś cyfrę?

piątek, 12 sierpnia 2005, 20:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Facet daj sobie spokój z tym analogiem. Tylko patrzeć ja za kilka lat cyfra bedzie stara bo coś wymyślą, a ty się ładujesz w analog. Wchodzi system HD (niemrawo) a ty wyłaźisz z analogiem. Karty do analoga są drogie. przy cyfrze wystarczy zwykły kontroler FiWi. A jak kupisz kamerkę z aktywnym we/wy cyfrowym to masz jeszcze magnetowid cyfrowy w jednym. Dużo by pisać, ale idę spać bo jutro na imprezę jadę.

sobota, 13 sierpnia 2005, 00:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obraz po zgraniu i obróbce, wypaleniu płyty i oglądany z odtwarzacza, lub z komputera na ekranie TELEWIZORA praktycznie ma jakość taką jak z kasety. Oglądany na monitorze wykazuje zakłócenia niewidoczne na ekranie TV. Obrazy z SVHS, czy HI8 i z cyfrówki, to dwa różne obrazy. Oprócz rozdzielczości i ilości szumów, pierszy jest rysowany miękko, drugi ostro.

Pozdrowienia

sobota, 13 sierpnia 2005, 13:02
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki 100-krotne, nareszcie jakś konkretna odpowiedź.

wtorek, 30 sierpnia 2005, 22:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obraz po zgraniu i obróbce, wypaleniu płyty i oglądany z odtwarzacza, lub z komputera na ekranie TELEWIZORA praktycznie ma jakość taką jak z kasety. ...

Pozdrowienia

Zgadzam się z tą opinią, sam zgrywam z HI-8 przez Canopusa ADVC-50 i jakość jest prównywalna z tym co jest na kasecie.

środa, 31 sierpnia 2005, 08:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]