Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 11:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 [zakup kamery] kiedy najlepiej? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post [zakup kamery] kiedy najlepiej?
Jak to jest w tym temacie? Czy tego typu sprzet jak kamery cyfrowe (konkretnie chodzi mi o modele minidv z technologia 3CCD) maja swoje "okresy" w ktorych to zakup tego typu sprzetu jest oplacalny? Pytam gdyz nie mam o tym pojecia bo na powaznie ta tematyka zaczalem sie interesowac od niedawna no ale np. na przykladzie komputerow widac ze takie okresy wystepuja...

I jeszcze jedno, chcialbym zeby ktos teraz zabawil sie we wrozke (:wink: ) i przewidzial jak kamery powiedzmy (Panasonic seria GS np 75, 140, 250) bede sie zachowywac w ciagu najblizszych kilku-kilku nastu miesiecy. Chodzi mi oczywiscie o cene. Chcialbym aby znawcy (osoby ktore z pewnoscia sledza ten rynek dluzej ode mnie) wypowiedzieli sie jakie maja przemyslenia na ten temat... Jak myslscie czy w najblizszym czasie ceny tych w/w kamer spadna znaczaco czy moze w granicach rozsadku - troche ale nie bardziej niz wszytsko.
Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi.

Pisze poniewaz kupujac bardzo dawno temu (zeszlo ponad 12lat) kamere analogowa zaplacilem za nia ok. 3,5tys PLN!!! :twisted: Co na tamte czasy nie bylo malo, a po jakims czasie kamery tego typu zaczely taniec o zeszlo 50% i wiecej nie mowiac juz o tym jaka dzisiaj ma wartosc tego typu sprzet. Ale pomimo wszystko nie zaluje zakupu bo przeciez nagranych tasm i niezapomnianych momentow uwiecznionych na nich nikt mi ni odbierze...

Pozdrawiam i prosze o podzielenie sie przemysleniami na pytanie postawione w temacie.

niedziela, 14 sierpnia 2005, 19:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam taką małą prośbę - pisz po polsku! :wink:

Oczywiście że ceny kamer spadną - najlepiej poczekaj kilka(naście) lat, wtedy na pewno spadną bardzo znacząco a producenci w tym czasie wypuszczą kilka nowych serii kamer :wink:
Tak po prawdzie, moim zdaniem nie ma na co czekać - ceny kamer będą spadać i niezależnie kiedy kupisz i tak miesiąc później będziesz narzekać że mogłeś poczekać jeszcze trochę i zaoszczędzić te kilkadziesiąt złotych :lol:
Kiedy ja kupiłem swoją kamerę, tydzień później zrobili promocję i można było kupić o 600 zł taniej :evil:
Z tym że teraz, najnowsze modele nie będą tanieć tak szybko, szczególnie te, które mają wzięcie (z reguły te tańsze). Promocję pewnie zrobią później, przed wyjściem nowej serii żeby pozbyć się starszych modeli.

niedziela, 14 sierpnia 2005, 20:33
Bywalec
Bywalec

Z tym że teraz, najnowsze modele nie będą tanieć tak szybko, szczególnie te, które mają wzięcie (z reguły te tańsze).
obyś miał racje :wink:
bo przekonałeś mnie żeby kamerę kupić od razu :wink:

AntHus napisał(a):
Mam taką małą prośbę - pisz po polsku! icon_wink.gif
szybko się uczę, prawda? :wink:

niedziela, 14 sierpnia 2005, 21:49
Nowy
Nowy

A może kamery spadną po wakacjach? Albo w styczniu, kiedy jest w ogóle mniejszy popyt na wszystko? Jak było w zeszłym roku?
Speedfight, to nie było pozbawione sensu pytanie. Pozdrawiam zniecierpliwionych. :wink:

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 16:14
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie martw sie , kolega AntHus dobrze Ci radzi. Rynek kamer (i nie tylko) to błędne koło. Można czekać w nieskończoność a i tak , "za chwilę" wejdzie nowy model, Ty czekasz aż on stanieje, w końcu go kupujesz 10% taniej a tydzień później dowiadujesz sie , że dana firma wypuściła następce tego modelu, który też można nabyć w promocyjnej cenie...
i tak w kółko do zaj.......
Moim zdaniem nie ma co czekać tylko kupować najlepszy model na jaki Cię stać. I tyle.

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 20:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamerę winno kupowac się najwcześniej jak możliwe. Czas i miłe chwile możesz powrócic tylko z kamery.
Czasu nie wrócisz. Sporo kamer na rynku . Na pewno znajdziesz coś dobrego dla siebie.
pozdrawiam

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 20:41
Nowy
Nowy

W sumie masz rację, kiki... Dziękuję za nutę refleksji na tym czysto technicznym forum. :D

wtorek, 16 sierpnia 2005, 10:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]