Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 02:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 seria gs140/150 - czerwone paski? widzial ktos to? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post seria gs140/150 - czerwone paski? widzial ktos to?
Przeglądając zagraniczne fora natknąłem się na ciekawa rzecz. Otóż według niektórych użytkowników kamer panasonic z serii gs 140/150 występuje niepokojąca sprawa a mianowicie na ekranie kamery (ale także chyba na nagraniu na taśmie) przy słabym oświetleniu pojawia się czerwone paski? Jeśli to prawda to z pewnością jest to duży minus tej kamery. Być może mało precyzyjnie to opisałem ale myślę że więcej wyjaśni zdjęcie:

Obrazek
Obrazek

Czy ktoś z posiadaczy spotkał się z czymś takim na swoim sprzęcie? Czy może jest to tylko jakiś wymysł i nie należy sie tym przejmować?

Więcej o tym problemie można poczytać tutaj: http://www.pana3ccduser.com/showthread.php?t=2189&page=1&pp=10&highlight=gs140

niedziela, 14 sierpnia 2005, 22:34
Nowy
Nowy

Niestety tak. Kupiłem Panasonica GS140 i objaw czerwonych linii występował w tym modelu. Dokładnie 4 linie występujące podczas nagrywania. Linie te nie występują podczas normalnego podglądu czyli np. jak bawimy się kamerką w sklepie. Wystarczy włożyć kasetę i zacząć nagrywanie. Filmując słabo oświetloną białą ścianę lub jakieś pomieszczenia o średnim doświetleniu na LCD i co za tym idzie na taśmie można zauważyć 4 czerwone linie. Jeszcze raz powtarzam linie występują tylko podczas nagrywania. Po wyłączeniu na LCD już ich nie ma. Idealne miejsce do testów to łazienka ;). Linie są okropnie denerwujące i jeżeli raz już je zobaczycie to niestety...Zraziłem się okropnie do Panasonika. To była moja pierwsza kamerka. Była bo oddałem. Poniżej zdjęcie mojego telewizora z odtwarzaną białą ścianą. Jeżeli kupujecie GS140/150 to postarajcie się przetestować kamerkę w sklepie (podczas nagrywania na taśmę!). Teraz mam dylemat co kupić. A mój model to GS-140EB.

Obrazek

niedziela, 14 sierpnia 2005, 23:56
Bywalec
Bywalec

cholera nie dobrze :evil: a już byłem zdecydowany na tego panasa grrr :evil:

nic, wielkie dzięki za info, a może jest jeszcze na forum jakiś posiadacz takiego gs'a i może to sprawdzić?

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 00:26
Nowy
Nowy

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 16:18
Bywalec
Bywalec

z tego co wiem (co czytałem na innych forach) przypadłość ta występuje tylko w wersji 140/150 (chociaż i tak nie wiadomo czy we wszystkich egzemplarzach). Zarówno w serii niższej (gs75) jaki i wyższej (np. 250) nie stwierdzono tego (jak narazie :wink: )

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 17:44
Nowy
Nowy

Wychodzi na to, że seria niższa jest lepsza pod tym względem... To co w takim razie kupisz?
Ja się też zastawnawiam... A co myślisz o HC-90?

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 17:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam 140-tkę od dwóch miesięcy i nie spotkałem się z żadnymi czerwonymi pasami. Mało tego, dopiero ostatnio nauczyłem się trochę grzebać w manualu, żeby nawet przy sporej ciemności łapać niezły obraz. Nigdy nie miałem problemu z jakością nagrywanego obrazu, a dość sporo materiału już narżnąłem. Nie jest więc to chyba kwestia seryjnej wady.

środa, 17 sierpnia 2005, 11:23
Nowy
Nowy

Jest to wada pewnie jakiejś serii 140/150. Nie wszystkie egzemplarze mają tą przypadłość. Pozostaje albo kupno na pewno dobrej GS75 albo GS250. Za 250 przemawia optyczna stabilizacja obrazu. W razie czego pozostaje Sony HC-90 albo chwalone kamery JVC. Można poczekać jak wejdą JVC z twardym dyskiem to dopiero będzie coś ;) Swoją drogą ciekawe kiedy kamery będą nagrywać i odtwarzać MP3 oraz wszelkiej maści Divx'y? ;)

czwartek, 18 sierpnia 2005, 20:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]