Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 05:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 nv-gs75- tryb panoramiczny 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post nv-gs75- tryb panoramiczny
Chciałbym szybko wyjaśnić moją sytuację. Od kilku lat działam jako niezależny filowiec(Ignition Studios). Tworzę wraz z małym zespołem krótkie formy fabularne. Czynnie biorę udział w festiwalach filmowych. Dotychczas nie było mnie stać na kamerę (takie realia:( ) , aby coś stworzyć musiałem ją pożyczać. Chciałbym prosić o wyrozumiałość na tym forum ponieważ dotychczas wystarczała mi świadomość gdzie znajduje się przycisk play, jak ustawia się ostrość itd, a przede wszystkim pasja i miłość do filmu. Wiem, że zainteresowania i chęci mogą wystarczyć, kilka lat temu nakręciłem słabą kamerą analogową film \, który zakwalifikował się na festiwal w Kazimierzu Dolnym (trwał 1 minute:)), moja wiedza o sprzęcie była zerowa.( pomogły zainteresowania estetyką i sztuką,
studia architektury) Zapraszam do krytyki i "degustacji"-www.ignitionstudios.prv.pl. (choć ostatnio są problemy z serwerem, chyba obecnie nie da się ściągać filmów). Nie pisze o tym aby się chwalić (bo nie ma czym w rzeczywistości) ale by zamknąć usta niektórym forumowiczom nie mającym szacunku dla poszukujących. Szukam pierwszej kamery, myślę że na rok, może dwa, na początek by zdobyć obycie i wiedzę, później pomyśle o czymś bardziej profesjonalnym.
Pewnie często będę zadawał na tym forum śmieszne pytania, ale potrzebna mi jest ta wiedza. Czytam i poszukuję od pewnego czasu, nadrabiam straty, niezwykle imponuje mi wiedza forumowiczów, gratuluje zainteresowań.
1) Czy proste (te z przedziału 1000-2500zl) kamery cyfr. np. gs-nv75 posiadają funkcję trybu "panoramicznego" poprzez dodanie dwóch pasków? Czy jest to standardowa funkcja i ze względu na swoją uniwersalność w opisach kamer nie wystepuje?
2)Czy nie ma większych problemów z nabyciem (przejściówki?) do akumulatora(ładowarki?) o innym napięciu, w przypadku zakupu kamery w Usa.
3)Najważniejsze dla mnie, by kamera posiadała jak najwięcej manualnych możliwości, pierścień to bardzo ważna sprawa, dobry zoom,(szczerze- nie wiem na co mam zwracać uwage ) przede wszystkim możliwość rozbudowy: mokrofon zewnętrzny itp. Filmy zgrywałem na komputer. Montaż w programach do tego przeznaczonych. Zastanawiam się nad kupnem kamery za oceanem, różnica cen olbrzymia, jednak problemy z gwarancją, cłem itp.. Prosze o opinie. Zastanawiam się również nad wyborem-panasonic czy Sony, choć w podobnej klasie i przedziale cenowym te pierwsze (to tylko moje wrażenia i spostrzeżenia) wydają się być bardziej uproszczone i przystosowane do jak najlatwiejszej obsługi pozbawiając funkcji manualnych. Czy też się mylę? Sony dla mas? :) Narazie to chyba tyle. Proszę o pomoc! Pozdrawiam gorąco wszystkich hobbystów

sobota, 27 sierpnia 2005, 13:42
Stały bywalec
Stały bywalec

Mi udało się ściągnąć Liquid Shadow, i mam pytanie o realizacje teledysku. W momencie jak ta laska wychodzi z knajpy i idzie ulicą, są przebitki na zespół - z takim fajnym efektem. Jak zrobiłeś to przejście i w jakim sofcie? Może moje wrażenie jest mylne, ale wydaje mi się, że obraz na chwilę staje się negatywem i wtedy pojawia się nowa scena. Mógłbyś to opisać. A tak poza tym, to reszty rzeczywiście nie da się ściągnąć.

A co do kamery, z tego co pamiętam w tym przedziale cenowym nie ma pierścienia do ostrości. Może dobrym rozwiązaniem będzie kamera Digital8 ? Ja mam starą kamerę Digital8 Sony TRV125E - ma pierścień, super stabilizator, duży zoom optyczny i bardzo dobry autofocus. Zapewne nowe kamery Digital8 są znacznie ulepszone, a przecież do tego typu rzeczy nie potrzebujesz kamery którą można wsadzić w kieszeń.

Informacji na temat poszczególnych modeli szukaj na stronach producentów. I nie radzę kamery z USA - NTSC, u nas jak wiesz PAL.

JVC GR-DF540E
Sony TRV 125E

sobota, 27 sierpnia 2005, 14:06
Nowy
Nowy

Dzięki za pomoc. Co do teledysku, z tego co pamiętam było to robione dość prymitywnym ale bardzo prostym Ulead video studio. W tym programie jest funkcja "duoton"-coś jak filtry, zmiana rodzaju i nasycenia barw. Funkcja, która w jakiś sposób przypomina możliwość balansowania kolorem w Acdsee. W momencie przejścia dodawaliśmy ten filter, a w programie ulead media studio stosowaliśmy przejście do bieli i z bieli do normalnego obrazu. I w tym momencie rónież przejście w drugim programie z filtru duoton do normalnego obrazu. Pewnie niejasno się wypowiadam, ale zazwyczaj ja siedziałem obok monitora i dyrygowałem. Niedlugo to się zmieni. Pozdrawiam:)

sobota, 27 sierpnia 2005, 15:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]