Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 06:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Co jest uszkodzone w tej kamerze? 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Co jest uszkodzone w tej kamerze?
W kamerze przy nagrywaniu (odtwarzanie jest ok) pojawiaja sie takie zaklocenia i ma to miejsce na roznych kasetach, wiec to awaria kamery. Co to moze byc i czy nie bedzie za drogo aby naprawic? Kamera to Sony Dig8 DCR-TRV 240E.

Obrazek

wtorek, 30 sierpnia 2005, 15:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Brudna glowica... no i tu zaczyna sie problem, jakim sposobem ja wyczyscic, a tych jest wiele... tak samo jak wiele roznych opini na ich temat. Ten watek byl obszernie opisany na forum, milej lektory :)

wtorek, 30 sierpnia 2005, 16:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

wtorek, 30 sierpnia 2005, 20:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Potwierdzam, brudna głowica! Kup sobie płyn Video 90 i po bólu.
Ja używam specjalnej ściereczki do optyki. Uciąłem sobie kawałek i namoczoną tym płynem wycieram delikatnie głowicę. Efekt murowany i bezpieczny.

wtorek, 30 sierpnia 2005, 23:10
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Poszukam po sklepach, w MM jest cos takiego czy gdzie sie starac? Zawsze mozna w sieci, ale lepiej wlasnorecznie zdobyc :)

wtorek, 30 sierpnia 2005, 23:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do miniDV są kasety do czyszczenia głowic . Popytaj, może do Digital 8 również można kupić.

środa, 31 sierpnia 2005, 00:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.cyfronika.com.pl/kontaktchemie.htm
ostatnia pozycja
a zamawiasz tutaj
http://www.cyfronika.com.pl/e/store/easyshop.cgi

środa, 31 sierpnia 2005, 08:49
Nowy
Nowy

Też tak miałem w Sony7100 Digital8 - zabrudziła mi kaseta Sony Premium. Wyczyściłem spirytuskiem. Czasem jednak na innych kasetach w momencie startu pojawiają sie takie pikselki. Kamerka ma już 5-6 lat i może jakieś mechanizmy naciągu taśmy troche się zużyły. Reklamowałem kasete w Media Markt - odpisali, ze jest OK, tylko głowice mam brudną. Po wyczyszczeniu inne chodziły OK, włożyłem tą i znowu się zaczęło. A więc ewidentnie jest to wina tego egzemplarza kasety. Odesłałem do samego SONY POLAND - weźcie sobie, ja jej nie chce. Nie pisałem, że reklamuje... tylko że pozbywam sie śmiecia. Po 2 tygodniach odesłali z adnotacją, żebym skierował się do sprzedawcy. Tak kółko się zamknęło... Dlatego już nie kupuje kaset Sony.

środa, 31 sierpnia 2005, 10:10
Bywalec
Bywalec

Ja również potwierdzam, że to brudna głowica. Płyn Video90 rozwiąże ten problem. A przy okazji ja mam pytanko ;) Co sądzicie o kasetkach czyszczących do miniDV? Czy one naprawdę czyszczą i czy przy tym nie mają ujemnego wpływu na głowicę? Pytam, ponieważ na temat kasetek czyszczących są różne zdania - kiedyś były raczej negatywne ale z czasem wszystko można udoskonalić, więc może i w tej dziedzinie coś się poprawiło. Będę wdzięczny za odpowiedź

środa, 31 sierpnia 2005, 10:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kasety czyszczące obecnie spełniaja wszystkie wymagania.
mozna smiało uzywac . Testujemy jedną kamerą kilka dobrych lat . Więc od czasu do czasu w trudnych warunkach , kurz, brud, piach - uzywamy kaest czyszczacych.
To załatwia sprawę. Nie widać też wpływu na jakość nagran a co za tym idzie na głowicę.
pozdrawiam

środa, 31 sierpnia 2005, 10:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W każdej instrukcji obsługi kamery jest napisane, że można używać kaset czyszczących, natomiast czytając dalej jest wyraźna informacja, że użycie kasety czyszczącej 3x pod rząd w przypadku braku poprawy, jest bardzo niebezpieczne dla głowicy, wniosek jest prosty.
Kaseta czyszcząca działa jak papier ścierny i jest niebezpieczna w przypadku długo trwałego użytkowania. Być może nie jest to zasada, ale ja bym nie ryzykował .
Dodać należy, że do kamer jest przeznaczony suchy typ kaset czyszczących.

środa, 31 sierpnia 2005, 15:48
Bywalec
Bywalec

mi tez sie wydaje ze mam brudna gowice i mam zamiar kupic sobie plyn czyszczacy video 80

mam vx2000 i jak patrzylem dosc ciezko jest sie dostac do tej glowicy bez rozkrecania niczego. jak to robicie??? czy jest duze ryzyko ze moge uszkodzic glowice lub cokolwiek innego

jak to robią w serwisac, oplaca sie w ogole oddawac tam kamerke na czyszczenie czy lepiej samemu

dzieki za odp
pozdrawiam
bartek

wtorek, 20 września 2005, 23:01
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Plyn nie dal rady, musialem oddac do serwisu, tam wyczyscili, ale kamera nagrywa dobrze tylko na dobrych kasetach (w moim przypadku TDK), natomiast na slabszych (kaseta EMTEC) dalej sa dropy (tak to sie nazywa?).
Ogolnie powiedzieli mi, ze glowica jest zjechana i lepiej nie bedzie. Aha, no i moge nagrywac tylko w SP.

środa, 21 września 2005, 13:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]