Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 02:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 hc39 czy hc32 a może hc19? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post hc39 czy hc32 a może hc19?
Witam!
Proszę o poradę w wyborze kamery. Studiowałem trochę specyfikacje techniczne i jestem w kropce! Otóż chciałbym kupić kamerkę i nie bardzo wiem czy koniecznie muszę mieć wyższy model mając na uwadze moje potrzeby. Z tego co się zorientowałem to różnica między hc32 a hc39 polega głównie na tym, iż ta piewsza posiada wejścia/wyjścia iLink, wideo, audio, S-wideo, natomiast hc39 posiada tylko wyjścia. Z drugiej strony jednak hc39 ma lepszy przetwornik obrazu i lepszą matrycę. W sumie to w poprzedniej kamerze (analogowej) posiadałem we/wy audio i wideo lecz wejść nigdy nie używałem. Kolejną sprawą jest zapis na karcie pamięci hc39 ma lepsze parametry, ale czy rzeczywiście taki zapis i robienie zdjęć jest sensowne? Czy zapis filmów w formacie MPEG jest użyteczny? Bo jeżeli nie to może pokusić się jednak o zakup hc19 i do tego dokupić aparat cyfrowy? (cenowo wyszłoby to samo).
W sumie hc19 do filmowania domowych uroczystości oraz dzieci powinna wystarczyć. Do tej pory używałem Sony CCD-F355E i byłem z niej zadowolony. Zaznaczę, iż nigdy nie korzystałem z funkcji edycji obrazu i dogrywania dźwięku.
Uprzejmie proszę o opinie.

Pozdrawiam,

Student

wtorek, 13 września 2005, 15:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]