Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 03:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 problem z canonem xm2 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post problem z canonem xm2
Witam!
Mam problem ze swoją kamerą. Kiedyś włozyłem kasetę niewiadomego pochodzenia i od tej pory pojawił się problem. Polega on na tym, że kamera po włożeniu kasety albo się wyłącza i żąda wyjęcia taśmy albo każde ujęcia zaczyna od kratkowania. zaznaczam iż czyszczona była wielokrotnie taśmą czyszczącą jak i specjalnymi płynami do głowic a taśmy teraz używam tylko nowe. Nasilenie objawów występuje przy różnych kasetach. Przy jednej firmie jest lepiej a przy innej gorzej. Najlepiej toleruje EMTEC i TDK, zdecydowanie nie lubi SONY.
Czy może ktoś wie co z tym zrobić. :?:
pozdrawiam
btv boxer

sobota, 1 października 2005, 17:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

To nie problem z kasetą tylko z kamerą . Musisz oddac do serwisu, problem wynika z problemem ze sprzęgłem kamery.Jest zbyt mocno spasowane
Czyszczenie nic nie pomoże.I mniej problemów jest z kasetami używanymi niż nowymi.

sobota, 1 października 2005, 19:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Miałem podobny problem w xm2, gdy któregoś razu chciałem przewinąć kasetę na podglądzie wyłączyła się i po włączeniu pojawił się komunikat aby wyjąć kasetę i wyczyścić głowicę, co uczyniłem i co nc nie pomogło od tej pory zaczęły się z nią jazdy, kilka razy wizyta w serwisie i w końcu
okazało się że w canonach jest jedno sprzęgło odpowiedzialne za prowadzenie taśmy w czasie play record i prev oraz rev, czyli przewijanie i odtwarzanie obsługuje jedno "kółko" i potrafi się śliżgać po za tym panowie w serwisie odradzili mi zabawy z canonem i dałem sobie spokój sprzedając go a dodam że kilka razy przyprawił mnie o zawał w czasie roboty (miał 6 m-cy) Co do głowicy to odradzam czyszczenie
taśmami czyszczącymi. Nie chcę cię martwić i nie życzę ci tego co ja miałem ale z tego co piszesz to objaw jest taki sam.

sobota, 1 października 2005, 19:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]