Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 10:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Z analoga prze kartę TV na divx'a? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Z analoga prze kartę TV na divx'a?
Hej,
:?: Opłaca się kupić tańszą, analogową kamerkę Sonego - ew. z wyj USB i zgrywać z niej obraz na PC-ka przez kartę TV w kompie :idea: - a potem kopresować na VCD - Pomijając tutaj jakąkolwiek obróbkę - Zastosowanie tylko i wyłącznie amatorskie. Jak macie chwilkę czasu, aby odpisać na posta - będe wdzięczny. :D

wtorek, 11 lutego 2003, 15:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ????
Może jestem mało domyślny ale kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi...
Napisz co masz - jakie filmy na jakim nośniku i co chcesz z nich uzyskać? A wtedy znajdzie się sposób.

Pozdrawiam i życzę formułowania pytań w jaśniejszy sposób...

wtorek, 11 lutego 2003, 15:30
Nowy
Nowy

A więc - nie zakładam, że będe się zajmował montażem cyfromym na kompie - po prostu mam kupe materiału na starszych kasetach - ostatnio mam kamerkę analogową soniaka - do kompa podłączam (sprzez S-Video) ją przez kartę TV (Audio/Video in) i chce zgrywać je na HD - zależy mi tylko na archiwizacji nagrań z taśm (V8/Hi8) na VCD - Chodzi mi tylko o to, czy strata jakości nie będzie znaczna :\?

Inna sprawa - to np. zainwestowanie w System Digital 8 Sony'ego - 2 z modeli obsługują taśmy V8/Hi8 poza tym kamery posiadają i.Link (DV zarówno in jak i out? Jestem laikem, ale cena modelu bez Memory Stick zamyka się w 3000,- - Wtedy kupiłbym kamerkę kartę IEEE i zgrywał bym cyfrowo archiwa, które mam - Kamery uzywałbym też jako WEB CAM/USB i Aparacik (VGA) :D

Digital 8 to dobre wyjście dla początkującego :?: ,

MODEL DCR-TRV345E

Cyfrowa kamera wideo z możliwością wypalania płyt Video-CD
Format Digital8
odtwarzanie kaset analogowych V8/Hi8
stabilizator Super Steady Shot
Super Nightshot (kolor)
wejście/wyjście cyfrowe (i.LINK DV IN/OUT)
wejście analogowe, USB-Streaming: możliwość przesyłania filmu do PC (MPEG1)
funkcja kamery internetowej
dołączony nowy software PIXELA z funkcją wypalania płyt Video-CD

Polecisz to rozwiązanie?

wtorek, 11 lutego 2003, 19:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Po pierwsze - możliwość odtwarzania 8mm/Hi8 rzeczywiście jest, ale gdzie masz napisane, że ten sygnał będzie na wyjściu DV? W starszych modelach tak nie ma (mam DCR-TRV310)
Po drugie - obraz na analogowym wyjściu jest jakby pozbawiony synchronizacji - przy digitalizacji jest totalna kaszana z gubionymi klatkami.

wtorek, 11 lutego 2003, 19:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Analog
Gubienie klatek i brak synchronizacji to domena słabszych komputerów lub złego kodeka. Generalnie jakośc którą chcesz uzyskać w dużej mierze zależy od szybkości procka, kodeka i ilości miejsca na zgrany materiał. I jesli dysponujesz dobrym komputerem to nawet za pomoca karty TV możesz uzyskac bardzo dobre wyniki.

Pozdrawiam

emes

środa, 12 lutego 2003, 09:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
-kupujesz kamerkę D8 z DVin i out podłączasz przez Fire Wire do kompa i sprawa załatwiona,
-kupujesz digitalizer anologowo - cyfrowy, podłączasz kamerkę analog a digitalizer do kompa oczywiście przez Fire Wire,
-kupujesz kartę video z analogowym wejściem i robisz dokładnie to samo co wyżej.

Moim zdaniem najlepszą sprawą jest kamera D8 i ja tak zrobiłem mam kamerkę, digitalizer taśm V8 / Hi8 i cyfrowy magnetowid.

Jeszcze jedna sprawa odnośnie cyfrowego video - możecie zapomnieć o kartach TV i portach USB to ma całkiem inne przeznaczenie. Miałem kiedyś PC'ta więc rozumiem co przeżywacie próbując coś wydusić tanim kosztem ze swoich komputerów, ja zdecydowałem się kupić MAC'a używanego rocznik 99, procesor G4/400MHz który seryjnie był wyposażony w dwa porty Fire Wire i co żadnych problemów z cyfrowym montażem, zgadzam się że ten sprzęt może wydawać się archaiczny ale działa bez problemów co moim zdaniem jest najważniejsze. Powiedzcie który PC 400MHz potrafi bez żadnej karty video obrobić DV, ile kosztuje taki komp PC w którym swobodnie obrabia się video bez zastosowania żadnych kart video.

pozdrawiam i życzę trafnego wyboru
FStyl

środa, 12 lutego 2003, 10:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post do FStyl
Witam

Szanuje Twoje wypowiedzi nt Apple'a i jego przewagi nad PC. Bo tak faktycznie jest. Kompatybilność, łatwość obsługi i stabilność platformy. No i stosunowo wyższa wydajność samej architektury. Wszystko fajnie.
Ale widzę że nie masz w zwyczaju czytania pytań i odpowiedzi. Bez względu czy ktoś chce coś zrobić amatorsko i jednorazowo czy półprofesjonalnie, mówisz o kupnie Apple'a albo o innych niestworzonych historiach. Muszę ci powiedzieć że to żadna pomoc dla kogoś kto dysponuje PC z kartą TV...
Myślę że jak ktoś chce wykonać jakąś prostą czynność na PC i pyta tylko o drobną rade jak to zrobić, to oczekuje prostej odpowiedzi a nie wskazówki że ma kupić sprzęt za kilka tysięcy bo to co ma to lipa i w ogóle do niczego się nie nadaje.
Życzę abyś w przyszłości udzielając się na forum starał się pomóc pozostałym użytkownikom a nie robił za tubę marketingową firmy Apple.

Pozdrawiam.

środa, 12 lutego 2003, 10:50
Nowy
Nowy

Pewnie niewiele wniosę do tematu, gdyż sporo zostało już powiedziane i nie widzę większego powodu, dla którego miałbym powtarzać to ponownie. Niemniej, trudno nie zgodzić się z EMES-em! Starajmy się pomóc odpowiadając konkretnie i rzetelnie na pytania zadawane przez naszych kolegów, zamiast piętrzyć problemy. Wbrew pozorom to nie takie trudne! :)
Ciepło pozdrawiam.

środa, 12 lutego 2003, 12:38
Nowy
Nowy

Post USB...
Ok, więc port USB w w/w kamerce może mi posłużyć do przesyłania krótkim mpeg'ow lub zdjęc z Memory Stick - np. na potrzeby internetu, albo po to aby wysłać krótki filmik z moich urodzin :D rodzince za oceanem. A format cyfrowy do archiwizacji danych i wypalania na VCD lub w przyszłości na DVD - na potrzeby kina domowego...

Dzięki za odpowiedzi na mojego 1szego posta - i nie musicie się kłucić :D , ale z tym Mac'iem koleś wyskoczył :D - heh...

Pozdrawaim i wielkie dzięki

Moj nowy post dotyczy kart Memory Stick - jak coś możecie napisać - wpadnijcie :D

środa, 12 lutego 2003, 13:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]