Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 14:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Sprawdzenie kamery 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sprawdzenie kamery
Witam,
Czy w Warszawie na Ursynowie ktoś z Szanownych forumowiczów mógłby podłaczyć mi do swojego kompa SONY TRV-60, bo ja zgrałem jeden film i teraz komp nie widzi mi kamery. Kabelek zmieniałem.
Pozdrawiam

piątek, 14 października 2005, 15:01
Bywalec
Bywalec

napisz koniecznie co z tego wyszło. Coraz więcej ostatnio sygnałów o spalonych portach FW w kamerach Sony :evil:

poniedziałek, 17 października 2005, 10:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Okazało się, że kolega kolegi pracuje w serwisie. Podłączył kamerę do swojego kompa. Diagnoza - złącze spalone. W tym modelu - DCRTRV 60 okazyjnie wymiana na nowe złącze to TYLKO 400 zł.
A dam sobie głowę uciąć, że NA PEWNO nie wpychałem kabla przy włączonej kamerze. Jestem amatorem, ale trzymam się podstawowych zasad.

środa, 2 listopada 2005, 16:00
Bywalec
Bywalec

(...)A dam sobie głowę uciąć, że NA PEWNO nie wpychałem kabla przy włączonej kamerze. Jestem amatorem, ale trzymam się podstawowych zasad.

Pomijając ten fakt - to złącze Fire Wire (podobnie jak USB) jest typu hot-plug (podłączane w locie). Owszem jest ogólne zalecenie o niepodłączaniu w locie (choć np większość urz. usb wymaga się podpięcia do działającego koputera). Standartowo taki przypadek jest winą kamery, - jest jeden przypadek w którym wina będzie leżeć ewidentnie po stronie komputera (nie aż taki rzadki przypadek - mam na myśli nie tylko Fire Wire ale urz. USB, oraz televizory i inne urządzenia podpinane do wyjść z komputera).
Przed podłączanie urz zewn. do komputera powinno się sprawdzić uziemienie obudowy (kabel z zasilacza powinien być podłączony do gniazdka z bolcem który oprócz istnienia jest także uziemiony :D ).
Urządzenie typu kamera jeśli jest zasilane z zasilacz powinno być podpięte do tej samej listwy (fazy) co komputer.

Te zalecenia nie są z tych "niezbędnych" ale warto ich przestrzegać - bardzo często na nieuziemionej obudowie jest niezrównoważone napięcie rzędu 50-120V które przy odrobinie pecha może być przyczyną przebicia (z rególy mały przeskok iskry) miedzy komputerem a urządzeniem (wtyczką), która od czasu do czasu coś psuje (np: wejście chinch w TV lub w karcie komp).

Tak czy siak jeżeli podłączałeś kamerę na wyłączonym komputerze winę za usterkę widziałbym po stronie kamery.

środa, 2 listopada 2005, 16:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak, to jest wina kamer Sony. Po prostu port FireWire u Sony nie bardzo się udał, wręcz nie udał się wcale i pada przy byle okazji (a podobno to hotplug ;-)). Pozostaje współczuć i życzyć aby Ci się to nie przydażyło nigdy więcej.
Ja po drugim razie jak mi padło FW w tej samej kamerze powiedziałem, ale "nigy więcej Sony" i od dłuższego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Panasa.

Pozdrawiam
Ulv

środa, 2 listopada 2005, 21:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post ..
Ja tez cieszę się z Panasa, który dodatkowo ma pełną możliwość zrzucania po USB 2.0, w razie awarii alternatywa jest. Pozatym nie słyszałem żeby padł FW w Panasoniku (w ten sposób jak padająw sonych), w starszym Panasoniku Ds... jakimśtam widziałem że kamera się dziwnie zachowywała po podłączeniu do FW (np zaczynała przewijać film lub nagrywać) ale to chyba nawet nie wina FW tylko innego elementu.

Pozatym podłączam przy włączonym komputerze a wyłączonej kamerze, jak mi się nieraz zdaży że jest wszystko włączone też jest OK.

środa, 2 listopada 2005, 21:22
Nowy
Nowy

Jestem pewien, żu w moim soniaku trv140E też padł port FireWire. Fakt, że do żadnych zasad ostrożnego obsł. kamerą się nie stosowałem. Mam pytanko:
ile kosztyje taki port?
gdzie go mogę kupić?
i czy sam go wymienię czy lepiej do elektronika się udać?

kamerka jest już po okresie gwarancji. :(
Pozdrawiam.

niedziela, 6 listopada 2005, 00:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Polski serwis jest bezradny i nie naprawił mi kamery. Zaproponowali oczywiście wysyłkę do serwisu centralnego i naprawę za 2000 złotych. Kamera jest (w każdym razie była) dobra i nagrywała więc oczywiście nie będę jej naprawiał bo to przewyższa jej wartość.

poniedziałek, 28 listopada 2005, 09:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]