Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 23:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Prośba o pomoc w wyborze 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Prośba o pomoc w wyborze
Witam wszystkim. Od kilku dni noszę się z zamiarem kupna kamery. Polecono mi oczywiście forum, że tu rozwieje wszytkie swoje wątpliwości. Tak jednak się nie stało, gdyż przeglądając wszelkie wątki nie znalazłem za wiele o nowych modelach kamer (chodzi między innymi o kamery Canona). Na początku byłem zdecydowany na markę Canon, gdyż mam aparat cyfrowy tej firmy i jestem z niego bardzo zadowolony, lecz gdy dokładniej przejrzałem archiwum zacząłem też zastanawiać sie nad kamerką Panasonica lub może jeszcze coś innego. Kamera potrzebna mi jest do celów raczej amatorskich i nie zależy mi na dobrych fotkach. Mam na ten cel przeznaczone do 2500 zł. Przeglądając również strony producentów nie znalazłem tam żadnych informacji na temat rozdzielczości kręconych filmów, jeżeli ktoś by mógł pomóc i w tym temacie byłbym wdzięczny. Patrząc okiem amatora na modele kamer wacham sie między:
Canon MV 880x
Canon MVX 20i
Canon MVX 25i
Panasonic NV GS 75
Panasonic NV GS 140
JVC GR DV 500
JVC GZ MG 20
Wiem że na tym forum jest wielu zwolenników Panasonica więc niech doradzą czy warto dopłacać te pare złoty za Panasonica NV GS 140. Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

niedziela, 16 października 2005, 22:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

trochę mało informacji jakie przeznaczenie tej kamery. Ile czego będziesz krecił i w jakich warunkach, czego oczekujesz od kamery ?
Najlepszą ofertę jakościową będzie Panasonic NV GS 140 - Panasonica.Jakość odzwierciedlania kolorów, czystość nagrania , mniejsze szumy od konkurencji o 30%, wyrazistość , ostrość nagrania i dynamika kolorów.
Również extra ułożenie w dłoni , jakość wykonanych materiałów.
Jesli chodzi o szybkości obsługi , współpracy z komputerem , wykorzystanie do różnych form , czasy nagrania /do 25 godzin/
pozdrawiam

niedziela, 16 października 2005, 23:00
Nowy
Nowy

Dzięki za bardzo szybką odpowiedź. Kamerka ma mi służyć głównie do kręcenia wakacji, wypadów na ryby (również nocnych czyli duże znaczenia ma filmowanie przy kiepskim świetle), imprezy rodzinne. Jak możesz kiki powiedz czy warto dopłacić do NV GS 140 czy nie pozostać przy NV GS 75 jeżeli już zdecyduję się na Panasonica i czy nie warto zastanowić się nad JVC z HDD. Z góry dzięki:)

niedziela, 16 października 2005, 23:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wg mnie - ja pozostałbym przy NV GS 75. /cena z gwarancją polska 2199 zł/
GS 140 - polecam bardziej do kręcenia , gdzie filmujący musi prezentować filmy na ważnych imprezach.
Jesli ważne są ciemniejsze sceny - to GS 75 radzi sobie z tym
testy masz na
http://www.hdtv .com.pl / testy
http://www.videomax.ru
http://www.camcorderinfo.com

Jesli zależy Ci na długości nagrania , szybkości przekazu, błyskawicznych dostępność do scen - tylko JVC./ 2450 zł z gwarancją polska?
pozdrawiam

niedziela, 16 października 2005, 23:30
Stały bywalec
Stały bywalec

a ja radze dołozyc kaske porównywałem obydwie kamerki i 140 to juz cos. Jezeli chcesz miec niezły obraz w troszku gorszych warunkach to polecam hc90 sam długo porównywałem te kamery i dla mnie sony jest super(niestety cena dosc wysoka) ale juz raz kupiłem tansza kamere i wiem ze rezultat koncowy(nagrany materiał) z lepszej kamery to satysfakcja przy ogladaniu a nie głowienie sie dlaczego obraz nie jest jak trzeba.

poniedziałek, 17 października 2005, 09:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Już przy gs75 na pewno nie będzie narzekał na jakość obrazu, nie mówiąc o gs140. Hc90 to faktycznie dobra kamera, ale cena zwala z nóg!
pozdrawiam

poniedziałek, 17 października 2005, 09:58
Nowy
Nowy

Dzięki za doradzenie co do kwesti wyboru kamery. Ale może jeszcze mi ktoś napisać w jakiej rozdzielczości kręci filmy np Panasonic NV GS 140. A moje pytanie wzięło się po obejrzeniu testów na http://www.hdtv.com.pl nie wiem czy filmy kręcone testowanymi kamerami były tak mocno skompresowaneże obraz na pełnym obrazie był po prostu tragiczny czy tak to już jest w tych tańszych kamerkach. A drugie pytanie dotyczy kasetek jakie warto kupić. Dziękuję z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam

poniedziałek, 17 października 2005, 10:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z racji tego, że posiadam gs75 to używam tylko kaset panasonica professional "ideal for 3ccd", które jeszcze mnie nie zawiodły! Dwa razy użyłem "zwykłych" panasów i też bez problemu, więc ....
Ale opini o kasetach jest tyle co ich użytkowników. Poszukaj na forum bo temat był szeroko opisywany.

poniedziałek, 17 października 2005, 11:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]