Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 19:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Panasonic NV-DS65 na wesele 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic NV-DS65 na wesele
Witam! Za kilka miesięcy moja siostra będzie szczęśliwą panną młodą i nadszedł czas na szukanie kamerzysty. Mam znajomego który zaoferował się, że nakręci wesele, ale jego kamera wydała mi się jakaś mała i nieprofesjonalna. Jest to model Panasonic NV-DS65. Mówił, że jak postawi na sali dwie lampy na statywach i zaczepi jedną na kamerze to jakość będzie super. Oferuje do tego ciekawy montaż, np. czołówkę z serialu "M ja miłośc" i co ważne chce tylko 500zł. Nie wiemy co zrobić i bardzo proszę o pomoc. Za wszystkie odpowiedzi wielkie dzięki.

poniedziałek, 17 października 2005, 18:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Niska cena nie powinna być jedynym kryterium wyboru, dlatego że nikt nie poświęci kilkudziesięciu godzin w studio na " benedyktyńskim " montażu Waszego filmu za 400-600zł

Możecie oczywiście wybrać najtańszą ofertę, ale ile to już razy kupowaliśmy coś taniej, by później przekonać się, że nabyliśmy produkt, którego jakość była bardzo kiepska.

Warto pamiętać, że to co Wam zostanie po waszym Ślubie i Weselu na długie lata, to właśnie film i zdjęcia, Sami musicie zadecydować, ile taka pamiątka jest dla Was warta i czy opłaca Wam się zaoszczędzić kilkaset złotych zatrudniając partacza ?"

cytat częściowy z magazynu ŚLUB I WESELE 14/2005r - autor tekstu Paweł Dykban

masz odpowiedź na swoje pytanie

poniedziałek, 17 października 2005, 19:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Siostra z narzeczonym muszą się dobrze zastanowić, czy jak twój kolega rozświetli im salę a do tego będzie biegał z kamerą na której jest zaisntalowana lampa, to jak będą się czuli goście, którym w twarz świeci lampa. Poczytaj na forum jak to robią zawodowcy. Po pierwsze światło musi być dyskretne, a i rozstawić trzeba je umieć! Poza tym zawodowcy dysponują profesjonalnymi kamerami, które wyśmiecie radzą sobie w trudnych warunkach. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ani nie znam możliwości ds65, ale kręciłem w rodzinie dwa wesela swoją gs75 i nie odważył bym się wziąść za usługę 500zł. Zarówno ds65 jak i gs75 to kamery amatorskie i cudów nie zrobią!
Pozdrawiam

poniedziałek, 17 października 2005, 20:37
Nowy
Nowy

Mam DS65 i musze przyznać że jak na amatorską kamerę jakość nie jest najgorsza. Warunkiem jest jednak dobre oświetlenie. Myślę że samo oświetlenie sali powinno wystarczyć, bo bieganie dodatkowo z włączoną lampą (jak napisał czto) może drażnić gości. Co do ceny to nie mogę się stwierdzić czy 500zł to dużo czy mało, tu mogą się wypowiedzieć jedynie doświadczeni filmowcy.

poniedziałek, 17 października 2005, 21:45
Bywalec
Bywalec

Powinieneś poprosić o kasete z ostatniego wesela jakie kręcił i po prostu obejrzeć. Na tej podstawie stwierdzisz czy warto...
PZDR AND

wtorek, 18 października 2005, 07:09
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jeśli sala będzie dobrze oświetlona to jakość filmu też będzie ok. Przetestowałem to w zeszłym roku na weselu siostry. Kręciłem ds60 a filmowiec gs400. Na sali do tańca były 4 halogeny jak się domyślam po 500W na filmowiec miał lampę na kamerze tak na oko 150W. No i po obejrzeniu obu filmów ośmielam się stwierdzić, że gdy filmowałem z wykorzystaniem postawionego oświetlenia jakość obrazu jest w zasadzie taka sama. Problem pojawiał się gdy wyszedłem poza zasięg halogenów - ziarno. Tak więc jeśli facet się postara to jakość filmu może być dobra. Problem może być też w kościele gdzie zwykle nie można postawić halogenów. A to chyba najważniejszy moment.

No i pozostaje kwestia pieniędzy. Jeśli już płacisz to może lepiej dopłacić i spać spokojnie. Ja film siostrze robiłem gratis no i jescze był filmowiec. Ryzyko żadne.

Upewnij się jescze czy za te 500zł będziesz miał porządne menu, jakiś teledysk itd. Siostra zapłaciła trochę więcej no i filmowiec-patałach nie zrobił nawet menu. Wrzucasz płytę i film się odtwarza jak z VHS-a, badziewie :oops: .

Żeby zrobić film siostrze (zdaniem większości oglądających lepszy od filmu fachowca) spędziłem kilka nocy (ok 50h) przed komputerem (w dzień pracuję), nauczyłem się kilu nowych programów itd. Była to dla mie frajda no i sprawa prestiżowa. Spytaj się znajomego czy za te 500zł zrobi to samo, czy poprostu zepchnie robotę po najmniejszej lini oporu.

pozdrawiam

wtorek, 18 października 2005, 08:36
Nowy
Nowy

Rozmawiałam z nim i mówił, że jest menu z wyborem scen i wyborem ścieżki dźwiękowej (orginalna i z częściowym podkładem muzycznym), a tle menu leci jakaś muzyczka. W czasie trwania filmu jest dużo ciekawych przejść, początek filmu rozpoczyna się czołówką serialu "M jak miłość", do wyboru są również takie efekty jak min. "stary film", możliwość "sklonowania" pary młodej aby np. we czwórkę coś mówili do kamery, może umieścić parę młodą na tle filmu z wieżą Eifla aby wyglądało jakby naprawdę byli w Paryżu i jescze jakieś efekty ale nie zapamiętałam. Chwilowo nie mogę obejrzeć nagrań z poprzednich wesel bo kolega wyjechał na kilka dni, ale mówił że jakość jest naprawdę zadowalająca. Mówił też żeby nie sugerować się rozmiarami kamery bo na poprzednich weselach które nagrywał młodzi również byli sceptycznie nastawieni, ale po obejrzeniu wesela zmieniali zdanie. Zapisałem jeszcze kilka danych technicznych, lampy na salę 2 lub 4 po 500w i lampa na kamerę 50w, którą używa głównie w kościele.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

wtorek, 18 października 2005, 16:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Miałem kamerę NV-DS65 i jeżeli poważnie myślisz o filmie z wesela z tej kamery to szczerze Ci współczuję. Próby przekonywania przez niektórych że przy dobrym świetle jest ok, świadczą tylko o ich niewiedzy. No zmiłujcie się, DS65 nadaje się tylko do zastosowań czysto amatorskich.

wtorek, 18 października 2005, 16:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

leci jakaś muzyczka. W czasie trwania filmu jest dużo ciekawych przejść, początek filmu rozpoczyna się czołówką serialu "M jak miłość", do wyboru są również takie efekty jak min. "stary film", możliwość "sklonowania" pary młodej aby np. we czwórkę coś mówili do kamery, może umieścić parę młodą na tle filmu z wieżą Eifla aby wyglądało jakby naprawdę byli w Paryżu i jescze jakieś efekty ale nie zapamiętałam.

Aha... no nie wygląda to raczej powalająco. :roll:

wtorek, 18 października 2005, 17:02
Nowy
Nowy

A według mnie ten montaż jest całkiem ciekawy. Może nie bardzo orginalny ale za te pieniądze. A według ciebie AntHus jak powinien wyglądać montaż powalający?

wtorek, 18 października 2005, 21:09
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
Próby przekonywania przez niektórych że przy dobrym świetle jest ok, świadczą tylko o ich niewiedzy.

...zwykle posiadacze lepszych (droższych) kamer nie mogą się pogodzić z faktem, że kamery amatorskie dają zbliżony jakosciowo obraz do kamer profesjonalnych, oczywiście gdy filmuje się w dobrych warunkach oświetleniowych. I niech tak zostanie.

pozdrawiam

środa, 19 października 2005, 12:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

...zwykle posiadacze lepszych (droższych) kamer nie mogą się pogodzić z faktem, że kamery amatorskie dają zbliżony jakosciowo obraz do kamer profesjonalnych, oczywiście gdy filmuje się w dobrych warunkach oświetleniowych. I niech tak zostanie.

Co do tego to nie wiem, nie nazwałbym kamery NV-GS30 lepszą i profesjonalną. Ale jeżeli uważasz że kamery amatorskie dają zbliżony jakościowo obraz w dobrych warunkach oświetleniowych, nawet można dać tu bardzo dobre, to za mało jeszcze widziałeś.

Jeżeli koleś opisuje swój film poprzez ilość i różnorodność przejść i efektów to chyba niezbyt dobrze się do tego zabiera.

środa, 19 października 2005, 17:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myślę, że narzeczeni powinni przede wszystkim zobaczyć i ocenić kilka ostatnich prac tego filmowca. Niech również porównają konkurencyjne prace i sami podejmą decyzję. Jeśli im będzie odpowiadała taka oferta, to proszę bardzo. Można się domyślać, że ten filmowiec tylko sobie od czasu do czasu dorabia "na czarno", co może sugerować cena usługi. Przede wszystkiem należałoby rozeznać co on potrafi. Jeśli narzeczeni nie są w stanie odróżnić jakości filmu nagranego kamerą z wyższej półki od tej, o której była wyżej mowa, to można przyjąć, że jest to dla nich czynnik mniej istotny. Co do oświetlenia - ktoś wcześniej napisał 2x500W na statywach + 150W na kamerze - to istny horror - kompletny brak podstawowych zasad poprawnego oświetlenia - ostatnio kilka mądrych słów napisał na ten temat GrasshoppeR. Jeśli młodzi powierzają prawdopodobnie najważniejsze wspomnienia w życiu doświadczonemu operatorowi video, którego prace wcześniej ocenili, to jest wielce prawdopodobne, że otrzymają film, który z przyjemnością będzie można oglądać po latach. Jeśli natomiast powierzą to zadanie komuś, o kim niewiele wiadomo, to muszą się liczyć z niemiłymi niespodziankami. To tak, jakby kupować diament na bazarze - przykład: oto on : http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... sc&start=0 , wybór należy do pary młodej
Pozdrawiam

środa, 19 października 2005, 19:23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Co do tego to nie wiem, nie nazwałbym kamery NV-GS30 lepszą i profesjonalną. Ale jeżeli uważasz że kamery amatorskie dają zbliżony jakościowo obraz w dobrych warunkach oświetleniowych, nawet można dać tu bardzo dobre, to za mało jeszcze widziałeś

pisałem o GS400 nie o gs30, a co do tego że mało widziałem to może tak być, żyję dopiero jakieś kilkadziesiąt lat.

Cytuj:
Jeżeli koleś opisuje swój film poprzez ilość i różnorodność przejść i efektów to chyba niezbyt dobrze się do tego zabiera.

do tego nie musisz mnie przekonywać - święte słowa

Nie zgadzam się tylko z lansowaną na tym forum tezą, że tylko profesjonalista może zrobić dobry film. Widziałem filmy (i zdjęcia) amatorów, które były dużo lepsze od filmów czy zdjęć wychodzących z zakładów FOTO-VIDEO. I to tyle. Wybór należy do młodej pary jak napisał Star i na ty kończę.

pozdrawiam

czwartek, 20 października 2005, 08:23
Nowy
Nowy

Rozmawiałam z gościem i rzeczywiście nagrywa na "czarno". Mówił że na razie nie stać go na zakup droższej kamery i zalegalizowanie interesu. Możliwe że dziś przyjedzie i da mi obejrzeć poprzednio nagrane wesela. Postaram się wyciągnąć od niego stop klatki żebyście mogli ocenić.

czwartek, 20 października 2005, 09:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona