Teraz jest poniedziałek, 23 lipca 2018, 19:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 JVC GZ-MG20EZ 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post JVC GZ-MG20EZ
Witam
Mam pytanie o kamere JVC GZ-MG20EZ, czy ma ktos takie cudo lub podobne z wbudowanym dyskiem. Jak sie sprawuje takie rozwiazanie, czy jesli ten dysk padnie to jest juz po sprzecie i trzeba wymieniac dysk (tak jak w PC-tach).
Poszperalem troche po tym forum ale nikt nie podawal zadnych konkretow o takich kamerach. Chcialbym kupic kamere i zastanawiam sie wlasnie nad takim modelem bo jakos o DVD nie znalazlem nic pozytywnego.
Dzieki za pomoc.

środa, 19 października 2005, 12:07
Nowy
Nowy

też zastanawiam się nad takim rozwiązaniem i mam podobne wątpliwości. mam nadzieję, że ktoś zorientowany w temacie odpowie na powyższego posta.

sobota, 22 października 2005, 23:45
Nowy
Nowy

Ponad miesiac temu szukałem dla siebie pierwszej kamery. Warunek główny: przyzwoity obraz uzyskany w mieszkaniu. JVC akurat wchodziło z ta kamerą (i pozostałymi z tej serii). Ponieważ nie mogłem znaleźć testów tej kamery w necie to wybrałem sie do jednego z większych sklepów w okolicy (mieszkam czasowo w USA) z notebookiem w plecaku. Spytałem o pozwolenie i nakręciłem ok. 3 minut w sklepie kamera JVC model 20, 50 i 70 - wszystkie z twardym dyskiem (wszystkie ustawiłem na najwyższą jakosć obrazu). Szczegóły techniczne najdziesz w necie więc Cię nie będę zamęczał. Dodam tylko że zupełnie nie patrzyłem na jakosć zdjęć, tylko wideo. Kamera jest malutka, trzyma się dobrze (wszystkie mają te same rozmiary) i pierwszy minus u mnie: brak wizjera, jest tylko ekran. Sam pomysł z HDD i technologia wygląda super. W kilka minut zgrałem ponad 1,5GB z trzech kamer. Dysk ma zabezpieczenie w popstaci parkowania głowicy w razie gdy "wyczuje" zbytnie przyspieszenie co ma go chronić w razie upadku.
W sklepie kupiłem jeszcze kasetkę MoniDV i nagrałem w tych samych warunkach 2-3 minuty innymi kamerani: Panasonic GS65, 150 i 250. Na końcu jeszcze jeden filmik JVC nie pamiętam modely, tani, kiepskie wykonanie - plastikowa zabawka. Po dwóch godzinach spędzonych w sklepie o mało co nie kupiłem JVC model GZ-MG50. Euforia opadła mi dopiero po obejrzeniu w TV efektów: kolejno:
1. JVC model 20: jakosc w najwyższym trybie jak przeciętna kamera internetowa, ziarno, ciemny obraz bez porządnych kolorów
2. JVC model 50: jakosc nieco lepsza, ale jeszcze nie zadowalająca, lepsze kolory
3. JVC model 70: spory skok w jakosci obrazu: ostrosc, kolory były OK. To byłem w stanie zaakceptować. Jakosc była porównywalna z Canonem Optura 300 (pożyczyłem na kilka dni od znajomego, model sprzed 1-2 lat, nie znam europejskiego odpowiednika, ale nie była z najtańszych).
4. Wspominiany wczesniej JVC (miniDV) za ok. 250$: obraz zdecydowanie lepszy nic modelu GZ-MG20, a niewiele gorszy niz GZ-MG50)
5. Panasoniki: nawet najtańszy GS65 miał zdecydowanie lepszy obraz niż JVC 70. GS150 i GS250 "powalały na kolana" gdy porównywałem je z JVC 70.

Ostatecznie: Przxyzwoity model JVC z twardym dyskiem to przynajmniej 750$ (GZ-MG50) JVC 70 to prawie 1000$! Ale ich jakosc obrazu jest porównywalna z kamerami miniDV które kosztuja o połowę taniej!
GZ-MG20 w ogóle nie brałem pod uwage - jakosc obrazu jest koszmarna. Według mnie ta technologia musi dojrzeć (i stanieć!). Póki co kupiłem Panasonika GS250 w tej samej cenie co JVC GZ-MG20 i staram sie "rozgryźć" zgrywanie filmów do komputera przez USB (czego własnie szukam na tym forum).
Kamere z HDD planuje jednak kupić w przyszłosci - może za rok?

W międzyczasie pojawiły sie w sieci testy tych kamer (jesli nieobcy Ci jest angielski, bo przykladow ne za duzo):
http://reviews.cnet.com/JVC_Everio_GZ-M ... tml?tag=ms
http://reviews.cnet.com/JVC_Everio_GZ-M ... 17995.html

Jesli jednak jestes zdecydowany na kamere z dyskiem, rozważ GZ-MG40: parametry takie same jak 50, ale mniejszy HDD (20GB zamiast 30GB). A cena prawie jak za GZ-MG20.

Mam nadzieje że to ci w pomoże.

sobota, 5 listopada 2005, 08:55
Nowy
Nowy

Wlasnie o takie konkrety mi chodzilo, w miedzyczasie sie dowiedzialem wlasnie ze ten model nie jest rewelacyjny wiec pewnie trzeba bedzie pomyslec o czyms innym.
Jeszcze raz dzieki

niedziela, 6 listopada 2005, 20:26
Stały bywalec
Stały bywalec

Post pytanko
witam pasul czy mogłbys udostępnnic jakies 10 do 15 sekund materiału filmowego orginalnego nieskompresowanego GZ-MG50

niedziela, 6 listopada 2005, 22:12
Nowy
Nowy

nie ma sprawy, ale dopiero w przyszlym tygodniu. Drugi problem jest poważniejszy: nagrałem tą kamera plik 371MB. A jak zaznaczyłem wczesniej jest to moje pierwsze "spotkanie" z kamera i nie mam zadnego doswiadczenia z programami do obrobki wideo - w zwiazku w tym nie mam pojecia jak pociac ten plik aby nie stracil na jakosci, co pewnie dla ciebie jest sprawa kluczowa. Jesli masz w miare szybkie lacze to moze jakos uda nam sie przeslac calosc. Chyba ze masz jakisc prosty sposob na obciecie klipu. Napisz do mnie na pasul2[na]gmail.com.

piątek, 11 listopada 2005, 04:57
Nowy
Nowy

Ironman,

....

Prepraszam za przekręcenie nicka :oops:

piątek, 11 listopada 2005, 05:18
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Zgoda
Witam na początek chciałem bardzo podziękować użytkownikowi pasul za udostępnienie materiału z 20 i 50 przejrzałem je i doszedłem do podobny wniosków. Jeśli ktoś ma zamiar kupować kamerę JVC MZ-GZ20 to proponuje juz dołożyć do MZ-GZ40, która ma obraz o niebo lepszy. MZ-GZ20 tak jak napisał pasul ma ziarno, co jest widoczne i stwierdziłem ze obraz jest nieostry. Co do MZ-GZ40 uważam ze parametry są dobre, ostrość jest super i jakość samego obrazy również. Ze względów technicznych jest to materiał zrobiony w pomieszczeniu, ale zapewne poradzi sobie i na dworze.

wtorek, 15 listopada 2005, 23:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jakiś czas temu bawiłem się modelem MZ-GZ40 w sklepie nie dla idiotów. Ponagrywałem trochę we wszystkich trybach i obejrzałem to na monitorze/telewizorze LCD (nie tym w kamerze). Szczarze mówiąc jestem zawiedziony jakością nagrania. Nawet w najwyższym trybie praktycznie cały czas widoczne są (nieznaczne, ale mnie przeszkadzające w odbiorze) artefekty wokół ostrych krawędzi. Możliwe że to ze względu na "scenerię" w sklepie (dużo ostrych krawędzi, tj. regałów itp.), ale po obrazie w MPEG2 z bitratem 8.5Mbps oczekiwałbym jednak lepszej jakości.

Niestety nie mam jak porównać obrazu z kamerki JVC do obrazu z kamer DV, bo moje doświadczenie ogranicza się do kilkudniowej zabawy kamerką Video8 jakieś dwa lata temu (tam przynajmniej nie było cyfrowych artefektów :D).

środa, 16 listopada 2005, 06:39
Stały bywalec
Stały bywalec

Post odp
Zgadzam sie z toba leszek1979 artefekty sa na tym materialem wkolo ostrych krawedzi, ale niestety jest to bolaczka wszystkich cyfrowych urzadzen na matrycy poniewaz nawet cyfrowe aparaty rowniez wokol takich krawedzi robia artefekty. Choc jesli chodzi o material z 50 ktory ogladalem to glownie pojawialy sie one na lampach.

środa, 16 listopada 2005, 10:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja jednak uważam że artefekty są spowodowane przez kompresję a nie przez matrycę. Przy bezpośrednim oglądaniu obrazu na TV ich nie widziałem, pojawiły się dopiero na materiale odtwarzanym z dysku. Nie chodzi mi oczywiście o artefekty w postaci schodkowania ostrych krawędzi lub rozmycia koloru (tych rzeczy nie zauważyłem), ale o zakłócenia w makroblokach 8x8 pixeli w których są te krawędzie - czyli o efekt silnej kompresji lub użycia niezbyt efektywnego kompresora.

No nic, trzeba chyba będzie poczekać parę lat, może pojawią się kamerki nagrywające na HDD materiał DV, w końcu 13GB/h to nie jest tak dużo przy stale rosnących pojemnościach dysków :).

środa, 16 listopada 2005, 20:53
Nowy
Nowy

Post jestem rozczarowany
Witam

kupiłem te kamerke w piatek. Niestety mam z nia same problemy. Przy nagrywaniu co pewien czas nie ma mozliwości zatrzymania nagrania. Pojawia sie komunikat o bledzie. Jeszcze gorzej jest z próba odtworzenia nagrania. Po kilku sekundach pojawia sie komunikat o błedzie "HDD ERROR" i nagranie sie zatrzymuje. obawiam sie że dysk twardy może byc uszkodzony. jestem delikatnie mówiąz "rozczarowany". Wydałem 2,5 tys na sprzęt "XXI wieku" i klapa.
Znając życie to pewnie nie wymienia mi kamery na nowa tylko skieruja do serwisu gwarancyjnego i 2 tygodnie z głowy. Dam znac jak sie sprawy potoczyły.
Plusem kamery jest jej prosta obsługa i naprawde mikroskopijan wielkośc i waga.
A teraz minus. udało mi się odtworzyć jedno nagranie na TV bezposrednio z kamery. Jakość jest tragiczna. licze na to (nie wiem czy słusznie) że po wypaleniu na płytke DVD jakośc będzie taka o której pisze producent czyli "jakość filmu DVD". jesli nie to zdecydowanie odradzał bym zakup. To co widziałem na TV wygladalo niewiele lepiej niz filmik z mojego aparatu cyfrowego Canon A80.

Jesli ktoś miał juz okazję wypalać nagrania z tej kamery na płytkę DVD to prosze o opinie na temat jakości nagrania.

Pozdrawiam

Krzysik

niedziela, 20 listopada 2005, 11:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: jestem rozczarowany
aspect napisał(a):
licze na to (nie wiem czy słusznie) że po wypaleniu na płytke DVD jakośc będzie taka o której pisze producent czyli "jakość filmu DVD"

Muszę Cię zmartwić. Jeżeli przy obróbce nie zastosujesz rekompresji materiału, to na płytę DVD nagrasz strumień w identycznej jakości jak ten który odtworzyłeś z kamery, jeżeli zrobisz rekompresję będzie jeszcze gorzej...
No chyba że dekoder MPEG2 wbudowany w kamerkę jest wyjątkowo kiepski w porównaniu z dekoderami w odtwarzaczach DVD.

niedziela, 20 listopada 2005, 15:22
Stały bywalec
Stały bywalec

a czy aby napewno nagrywales w jakosci DVD bo te kamery maja rozne typy jakosci do wyboru

Ultra
(film DVD)
720x576, 50i
8.5, CBR
384 audio

Fine (DVD)
720x576, 50i
5.5, CBR
384 audio

Norm (TV)
720x576, 50i
4.2, VBR
256 audio

Eco (Internet)
352x288, 25p
1.5, VBR
128 audio

wtorek, 22 listopada 2005, 22:08
Nowy
Nowy

dzisiaj mam dostać wymienioną kamerke na nową (na szczęscie nie chcieli jej naprawiać). Napiszę jak sprawuje sie ta nowa oraz jak wyglada obraz wypalony na DVD

Pozdrawiam

Krzysiek

czwartek, 24 listopada 2005, 12:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona