Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 13:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Co sądzicie o Panasonic NV-GS400? Czy wystarczy na wesela.. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Co sądzicie o Panasonic NV-GS400? Czy wystarczy na wesela..
Witam wszystkich userów. Jestem nowy na forum, ale kiedyś już przeglądałem i sugerowałem się opiniami towarzystwa tu przebywającego i jestem bardzo rad że mogę z wami powymieniać opinie w kwestiach wideo. Do tej pory zajmowałem się wyłącznie montażem na zlecenie materiałów kilku filmowców, ale chciałbym spróbować sił (może się uda) w produkcji uroczystości. Mam zarejestrowaną firmę Foto Video i chciałbym zakupić jakąś kamerkę. Na pewno wybrałbym Sony 2100 lecz w tej chwilni nie stać mnie na nią, a pozatym nie chcę od razu skakać na głębokę wodę. Chciałbym kupić coś półprofesionelnego małego gabarytowo na początek. Jak wszystko pójdzie dobrze to pewnie za jakiś czas kupiłbym coś większego, a tą małą zostawiłbym jako zapasówkę oraz do zgrywania na komputer, by nie męczyć mechaniki tej pierwszej.

Głównie chodzi mi o czułość na salach słabiej oświetlonych, na pewno będę rozmieszczał jakieś halogeny skierowane w sufit i doświetlał lekko lampkąz kamerki. Myślałem jeszcze o Sony HC1, lecz nie wiem jak z tum CMOSem w praktyce jest w porównaniu z 3 przetwornikami CCD.

Proszę o obiektywne opinie. Na pewno każda będzie dla mnie cenna na wagę złota.

Bardzo uprzejmie dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

Z wyrazami szacunku Max

piątek, 21 października 2005, 11:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To niezła kamera, tylko trzeba nauczyć się optymalnego korzystania z manualu. Wskazane jest również dokupienie dodatkowego obiektywu lub nasadki szerokokątnej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, to napisz maila.
Pozdrawiam

piątek, 21 października 2005, 12:03
Bywalec
Bywalec

http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=13188
:oops:
siwyyy77 jak to było z tą wyszukiwarką?... :mrgreen:

piątek, 21 października 2005, 13:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Wielkie dzięki za szybką odpowiedź
Poczytałem i stwierdzam że to naprawdę niezła kamerka (oczywiście po opiniach). Tym bardziej że można ją już spokojnie zakupić za 4-4,2k zł.

A są już jakieś opinie dotyczące Sony HC1. Bo jest to w miarę nowy sprzęt i zapewne jeszcze dobrze nieprzetestowany.

Bardzo dużo poczytałem i widzę że najważniejszą rzeczą przy rejestrowaniu wesel ze strony sprzętowej jest jasna optyka (co przedkłada się na czułość), oraz przetwornik el CCD lub CMOS (jego wielkość i jakość) bo przy idealnych warunkach oświetleniowych to i kamerą Digital 8 można piękny materiał zrobić.

piątek, 21 października 2005, 14:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]