Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 06:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Jaki mikrofon i filtr do Panasa GS400 - gdzie kupić 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Jaki mikrofon i filtr do Panasa GS400 - gdzie kupić
Właśnie zamówiłem Kamerkę Panasonic GS400 i na pewno będę potrzebował zewnętrznego mikrofonu oraz osłonki przeciwsłonecznej. Czytałem tutaj w archiwum że dobrze by było dokupić jakiś filtr plaryzacyjny (chyba 43mm) - tylko jaki by nie wpłynął znacząco na jasność?

Co jeszcze potrzebował będę jako osprzętu do tej kamerki ( jest to kamerka do kręcenia uroczystości ślubnych).

Wiadomo że jeszcze dodatkowy aku, lampę mam hamę a do niej żaróweczki xenofot 35, 50 i 100W, Mam też już trzy statywy 3m i 5 halogenów 500W oraz dwie łapki do tych halogenów (do mocowania np. na rurach)

Czy sądzicie że potrzebna też będzie nasadka szerokokątna?

Proszę o pomoc bo w sobotę już wesele (dość duże 180osób - 4h wesele i 2h poprawin).

A będzie trudno bo do tej pory miałem doczynienia z kamerkami klientów, którym montowałem wesela ale tylko do domowych zabaw.

Bardzo dziękuję i przepraszam jeżeli było już o tym w archiwum lecz nie znalazłem. Bardzo chętnie kliknę na linka który poprowadzi mmnie do zakupu.

Jeszcze raz berdzo dziękuję za mam nadzieją szybką pomoc.

poniedziałek, 24 października 2005, 00:47
Bywalec
Bywalec

http://img452.imageshack.us/img452/2826/hpim30184uf.jpg
http://img452.imageshack.us/img452/6206/hpim30205ws.jpg
http://img488.imageshack.us/img488/6395/hpim30225al.jpg
Osłonka - na Allegro - używana, mikrofon Monacor 600-ST - na Allegro, akumulatorki nie firmowe - na Allegro, zestaw oświetleniowy - w moim przypadku używany na Allegro a jak nowy to najlepiej w Fotonie, statyw naramienny - w Fotonie. Filtra jeszcze nie mam ale duży wybór i niskie ceny mają w http://www.raysfoto.pl.
Pozdrawiam

poniedziałek, 24 października 2005, 08:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak najszybciej dokup AKUMULATOR lub dwa!!! na 4 godziny filmowania z przerwami to ci ten standardowy nie wystarczy raczej. kilka kaset o lepszych parametrach Panasonic DVC Professional. Nie filmuj w LP (Obowiazkowo SP). Mikrofon tymczasowo myślę że możesz pominąć bo z tego co słyszałem GS400 nie nagrywa szumów obudowy i jakość mikrofonu w kamerze nawet jest niezła (potestuj). Oświetlenie dodatkowe w kamerze obowiązkowo w kościele i na sali (ale nie wal pacjentom po oczach, bo będziesz miał falę meksykańską obracających się ludzi- pomyśl o jakiejś mlecznej przesłonie na lampę, lub o wogóle światłach na statywie, ale nie gołych żarówach, tylko matowe szkło musi być, ostre światło wygląda bez sensu i popsuje atmosferę wesela) .

Na szybko to sobie możesz też załatwić jakiś tani statyw Tripod 170 - 190cm w okolicy 150zł - możesz go używać (po złożeniu nóg do 1/3 i wysunięciu środkowej części na 15cm) jako stabilizatora (ekwiwalent steadicama) niestety trzymany ręcznie jest niewygodny, dasz radę góra 5 minut później zaczyna się wbijać w rękę.

To tyle na szybko.

poniedziałek, 24 października 2005, 09:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Musisz mieć przynajmniej dwa dodatkowe akumulatory - nie jest to ogromny koszt. Kupisz na przykład tu.

Kasetki... mam GS400 i u mnie nie spisują się Panasonic DVC Professional - są dropy. :( Próbowałem też TDK - lipa. Najlepiej sprawują się w GS400 Sony Excellence - oczywiście to moje zdanie.

poniedziałek, 24 października 2005, 11:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Ogólnie
Damian3000

Fajnie to sobie znomtowałeś, jaki to jest ten statyw naramienny (symbol z Fotonu) i czy jest to wygodne?
Co do tego mikrofonu to wolałbym coś mniejszego, żeby się tak nie rzucało w oczy. Powiedz mi jeszcze na jakich kasetkach ty kręcisz i czy nie ma problemu z kasetkami 82 minutowymi ? Poza tym jek to jest z tym LP? Jedni piszą że spoko można nagrywać tylko żeby była porządnej jakości a inni żeby nie nagrywać w LP ?

INVER

Dlaczego nie w LP?

poniedziałek, 24 października 2005, 12:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post ...
W LP taśma się kręci wolniej, czyli na mniejszej powierzcni zapisuje sie ta sama ilość danych czyli drobniejsze dropy na taśmie pominięte w SP przełożą się na większe zniekształcenia/zakłucenia obrazu. Nie powiem żeby to była reguła ale zauważyłem taką zależnosć.
Sprawdzałem taśmę Panasonic DVC standardową w SP i spokojnie mi wytrzymywała do 6 nagrań bez uszkodzeń filmu, przy 7 pojawiło się jedno o długości 3-4 klatek
w LP wytrzymała 2 razy... przy 3 pojawiły się spore dropy w kilku miejscach na filmie.

Może miałem pecha przy pojedynczym egzemplarzu. Ale różnica była znacząca.

poniedziałek, 24 października 2005, 12:09
Bywalec
Bywalec

http://www.foton.kalisz.pl/?strona=ofer ... do%20kamer
Model TYTAN. Jak dla mnie spisuje się rewelacyjnie. Czasami dobrze jest podtrzymać dolną podporę ręką, wtedy szybki oddech nie wpływa na ruchy kamery. Jest też wygodny a ręka i ramię nie dokuczają tym bardziej że kamera jest lekka.
Co do kaset to ja używam też Panasonic DVC Professional 60 (80-tek nie używałem) i też niestety muszę stwierdzić że zdarzają się dropy. Fakt, że bardzo rzadko - średnio na 3 nagrane kasety 1 drop - ale czasami jest to denerwujące. Też mam zamiar spróbować z Sonkami, są trochę droższe ale być może warto. Nie zauważyłem różnicy pomiędzy nagrywaniem w LP i SP ale staram się nagrywać raczej w SP.
Co do mikrofonu to nie wiem jaki znajdziesz mniejszy. Chyba firmy JOGA jest mniejszy ale dwa razy droższy. Widziałem m.in. na http://www.sklepwideo.pl.

poniedziałek, 24 października 2005, 13:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Damian3000
Dziwne z tymi kasetkami miniDV. Mam klienta któremu montuję wesela od 4 lat i zostawia mi on zawsze całą kamerkę z kasetkami do zgrania na HD kożysta on z kaset Sony digital 8 oraz z kasetek Hi8 Sony HME. Ma ich chyba 8 sztuk i zawsze znaczy kropeczkami na nich ilość nagranych na nich razów. Niektóre jego kastetki pochodzą z 2002 roku i kropeczek mają ze 30 a nawet więcej. Żadnych dropów nie widziałem na nich jedynie zdarzało się że na początku kastetki widziałem kilka dropów, ale maksymalnie na 10 sekundach, ale to zapewne jest przez największe zginanie w tym miejscu taśmy na rolce. Tak więc myślę że jednak Sony robi najlepszej jakości taśmy. O TDK-ach raczej mam złe zdanie, gdyż właśnie z tym gostkiem miałem niemały problem gdy nagrywał na Digital 8 TDK, która to po kilku nagraniach (8-10 nagrań) miała przez caą taśmę dropy łącznie z przerwami fonii. Natomiast nie mogę się podzielić wrażeniami z kaset miniDV gdyż 3 gości którym robię obróbki przeważnie zawsze naciąga klientów na sprzedaż oryginalnego materiału (oczywiści po obróbce) zgranego na te nośniki, więc oni zawsze raczej kręcą na nowych kasetkach.

poniedziałek, 24 października 2005, 13:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Jeszcze pytanie dotyczące kaset 80 minutowych
Przeważnie jak montuję welela to klienci nagrywają pierwszą kasetkę zawsze na 80 minutówce by zmieścić się z błogosławieństwami i kościołem (nieraz i życzenia a nawet I taniec). Jak wy to robicie na kasetkach 60min w SP gdy zmiana kasety wypadnie w kościele, gdy np. macie życzenie młodych o kręceniu całej mszy, bo u nas to przeważnie młodzi chcą cały kościół (co dla mnie do tej pory było straszliwie dobijające, bo jednak w kościele jest kupa roboty z montażem). I czy ze względu na znaczną różnicę w cenie kasetki 80min na takich nie kręcicie, czy może ze względów na zwiększone obciążenie silniczka kamery?

poniedziałek, 24 października 2005, 14:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post I jeszcze do Damiana i kolegów posiadających GS400
Jakiej żaróweczki używacie na kamerce 35W xenofot o białym świetle czy jakichś innych i mocniejszych. Pytam bo nie miałem doczynienia z tą kamerką i nie wiem jak tam z jej czułością. Wiadomo że chodzi mi przeważnie o filmowanie w kościele bo na sali można wspomóc oświetleniem ze statywów. Poza tym szybkę też będzie potrzeba zmatawiającą pewnie zainstalować? :D

poniedziałek, 24 października 2005, 14:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jeszcze pytanie dotyczące kaset 80 minutowych
maximus napisał(a):
Przeważnie jak montuję welela to klienci nagrywają pierwszą kasetkę zawsze na 80 minutówce by zmieścić się z błogosławieństwami i kościołem (nieraz i życzenia a nawet I taniec). Jak wy to robicie na kasetkach 60min w SP gdy zmiana kasety wypadnie w kościele, gdy np. macie życzenie młodych o kręceniu całej mszy, bo u nas to przeważnie młodzi chcą cały kościół (co dla mnie do tej pory było straszliwie dobijające, bo jednak w kościele jest kupa roboty z montażem). I czy ze względu na znaczną różnicę w cenie kasetki 80min na takich nie kręcicie, czy może ze względów na zwiększone obciążenie silniczka kamery?

Osobiście bardzo długo trzymałem się tej zasady co ty, 80 minut na cały Kościół, tak na wszelki wypadek. Ale od roku robie to na 60-tkach i zmieniam dopiero na życzeniach a czasami po.

pozdrawiam

poniedziałek, 24 października 2005, 16:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Czyli ogólnie polecacie kasetki Sony, albo raczej nie
TDK, Panasonic czy Maxell ?

Jeżeli kupować to lepiej te wyższe modele Pro czy wystarczą te średnie. jak wygląda sprawa ilości nagrywań na określony model kaset tego samego producenta. Czy Kaseta z najwyższej półki cenowej np. Sony będzie pewniejsza i wytrzyma większą ilość nagrań, tak by się to finansowo opłaciło?

Ciekawi mnie nadal dlaczego większość nie używa kaset 80minutowych ? Czy problemem są wyższe ceny nośników tego rodzaju, czy może cośinnego ?

poniedziałek, 24 października 2005, 20:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja jeszcze tylko o wyposażeniu dodatkowym. Z pewnością zapomniałbym o Panasonicu jako źródle tegoż. Niby w katalogu jest spora oferta, ale jak przychodzi do konkretów, okazuje się, że na polskim rynku większość osprzętu jest niedostępna. Pozostaje allegro i kilka naszych rodzimych firm, które robią dobrą robotę, za relatywnie niewygórowaną cenę.

A ten Panas na zdjęciach ładnie wygląda. Mikrofon ma swoje pozytywy, zawsze pewnie mozna go wziąć w łapkę.

wtorek, 1 listopada 2005, 08:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]