Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 21:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 JAKĄ KAMERĘ KUPIĆ PROSZĘ O POMOC ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post JAKĄ KAMERĘ KUPIĆ PROSZĘ O POMOC ?
Witam wszystkich serdecznie dotąd nagrywałem imprezy typu wesela,bankiety itp.. na kamerze analogowej firmy sony i zgrywałem materiał do montowania przez urządzonko "pocket USB 2.0 Video Graber"
teraz przymierzam się do kupna kamery cyfrowej takiej do 2000zł proszę o pomoc .Jaką kamerę mi polecacie aby była dobra do montarzu wideo puźniejszego na komputerze. mam jeszcze kilka pytań :
1) jak się zgrywa te wideo z kamery cyfrowej na komputer i jak to jest z jakością po zgraniu?
2) co to jest kamkoder ?
3) czym różni się miniDV od Digital8 który typ powinienem kupić ?

pozdrawiam *

poniedziałek, 31 października 2005, 14:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolega chce kręcić zawodowo wesela i bankiety kamerą za 2000PLN? :lol:
Może za 2000Euro!

poniedziałek, 31 października 2005, 14:29
Bywalec
Bywalec

nie zawodowo tylko tak bardziej Hobbystycznie !!

czwartek, 3 listopada 2005, 17:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, 2tys euro to także mało. Jakość przy zgraniu jest dobra ale dobrze taka kamera nie zarejetruje obrazu w pomieszczeniu, chyba że całe wesele będzie odbywało się na dworze i to w godz 10-18 dodam, że powinno być lato ;)
Nie kamery, która sobie poradzi z weselem (chośby dostatecznie) i kosztować ma 2 tys zł. Jeśli tylko na wakacje i impry rodzinne to np GS75.
Pozdrawiam

czwartek, 3 listopada 2005, 17:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A jak hobbistycznie to Panasonic NV-GS75. Ale kosztuje trochę więcej niż 2000PLN. Szczególnie przy tej cenie wart zakupu! Poradzi sobie z weselem, bankietem, ale tylko amatorsko. Ostatnio kręciłem wesele (oczywiście amatorsko) i rezultat końcowy całkiem, całkiem! Poszukaj opinii na forum i zdecyduj!
Pozdrawiam

czwartek, 3 listopada 2005, 18:07
Bywalec
Bywalec

ten panasonic to cyfrowa kamera ? bo o takie mi chodzi

czwartek, 3 listopada 2005, 20:57
Bywalec
Bywalec

1) jak się zgrywa te wideo z kamery cyfrowej na komputer i jak to jest z jakością po zgraniu?
2) co to jest kamkoder ?

czwartek, 3 listopada 2005, 20:59
Bywalec
Bywalec

ja znalazłem ten Panasonic NV-GS75 nowy za 1800zł

czwartek, 3 listopada 2005, 21:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jeszcze kilka pytań :
2) co to jest kamkoder ?

1/ http://forum.swiatobrazu.pl/dv/search.php 8)
2/ http://www.google.pl/ 8O
3/ http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=14152 :roll:

czwartek, 3 listopada 2005, 21:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A jej "cyfrowość" sprawdź może tutaj http://www.panasonic.pl :D

czwartek, 3 listopada 2005, 23:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Nie przejmuj się niektórymi tutaj odpowiedziami
Ludzie coponiektórzy mają nadzwyczaj wysokie mniemanie o sobie i swoim sprzęcie. Nie tylko sprzęt kręci wesela, powiedziałbym że najważniejszy jest końcowy efekt a na ten jednak najbardziej popracować trzeba przy montażu. Ja osobiście obrabiałem i zapewne w przyszłym roku nadal będę obrabiał wesela kilku filmowcom, pracującym na naprawdę różnych sprzętach. Jeden ma nawet Kamerkę Digital 8, lecz podchodzi do całej uroczystości bardzo artystycznie i niektóre ujęcia (a dokładnie sposób ich wyrażenia niejednokrotnie mnie zatkał). Jeden pracuje na Panasonicu GS200, ale raczej narzeka na tą kamerkę, głównie narzeka na stabilizator, który głupieje w pomieszczeniach mniej naświetlonych, znowu posiadacz Canona raczej chwali swój sprzęt, lecz nie tak dawno odebrał go z naprawy bo coś walnęło w czasie gdy kręcił kościół. Następny gostek z Sony nie pamiętam modelu ale naramienna chyba z symbolem 1000 siadła (dokładnie wizja) i gość nakręcił drugą część kościoła tylko w fonii. Prawdziwemu artyście nie potrzeba sprzęty za 8500 złotych (Bo za tyle można kupić już nówkę Sony VX2100, a niedługo będzie jeszcze taniej) i tak potrafi zrobić reportaż bardzo podobający się publice. Myślę że za 2000 możesz spokojnie czegoś poszukać i słabszych czułościach, ale spokojnie to nadrobisz stosując odpowiednie oświetlenie sali i lampkę na kamerce. A ci którym podoba się szpan kamerką, która wygląda „profesjonalnie”, niech sobie nadal ciężko pracują, bo 12 czy 14 tysiaków nie tak szybko odzyskać by wreszcie robić na zyski :)).

Tutaj wszyscy z tego co widzę zaczynali filmowanie 10 lat temu i od razu na Sony VX2100 ;-)). A Senna od razu jeździł od powijaka bolidem F1.

czwartek, 3 listopada 2005, 23:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, Maximus, bez urazy, czy Ty naprawde twierdzisz, że można dobry materiał źródłowy zrobić kamerą za 2 tys? Ja tak to naprawde nie ma o czym mówić. Nie sztuka doświetlić plan 4kW i udawać, że jest OK. W kościele, często trzeba (oprócz "artystycznych" ujęć) oddać klimat panujący w nim a przy halogenach świecących w parę młodą to naprawdę trzeba być Koperfieldem chyba, to raz a dwa, że w kościołach bynajmiej w większości jest zakaz używania dużych lamp. Uważam, że jak się bierzesz za zarabianie na kręceniu wesel i innych imprez to MUSISZ zainwestować w sprzęt pewny, który Ciebie a przede wszystkim klientów nie zawiedzie, sprzęt który zarejestruje bez szumów obraz w każdych warunkach. Jak naprawde do własnych nagrań (wakacje i swoje imprezy to nawet GS75) ale jak masz za to brać pieniądze i robic komuś pamiątkę na całe życie to musi być to sprzęt z półki wyższe i napewno nie chodzi tu o szpan jak chyba Ty to określiłeś, tylko o zrobioną robote na jak najwyższym poziomie.
Pozdrawiam

piątek, 4 listopada 2005, 00:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Naprawdę bardzo, bardzo dużo racji ma maximus. Jednak kamera za 2 tysiące nie nadaje się do zarobkowego kręcenia wesel !!!

starplanet - przy wyborze kamery zwróć naprawdę dużą uwagę, jak kamera radzi sobie w złym oświetleniu. Od tego zaczął bym wybór. Nie kieruj się danymi katalogowymi - te katalogowe minimalne oświetlenie to raczej tragedia obraz. Gdy kupowałem kamerę (zdecydowanie amatorską) , to w określonym przedziale cenowym tak jakby jedna z firm zdecydowanie przodowała pod względem jakości obrazu w złym swietle. Ale to było ponad rok temu. Jak jest teraz ? - nie wiem.

Kilka dni temu mialem możliwośc u siebie w domu króciutko przetestować dwie kamery z bardzo różnych półek cenowych tej samej firmy:

>>> SONY DCR-HC40 kontra SONY DCR-VX2100e <<<

Warunki: pokój 5x6 metrów
oświetlenie:
- jedna żarówka 60 W - różnica w jakości obrazów wręcz kosmiczna
- dwie żarówki po 60 W - różnica w jakości obrazów ogromna
- trzy żarówki po 60 W - różnica w jakości duża
To bardzo subiektywne odczucie, ale wniosek tego testu jest taki: im gorsze światło, tym sprzęt musi być lepszy.

piątek, 4 listopada 2005, 00:13
Bywalec
Bywalec

dzięki za odpowiedzi ja kręciłem dotąd wesel pare kamerą sony z tej średniej półki analogową w cenie około 2500zł --> 2 lata temu.
a problemem była tylko utrata jakości podczas zgrywania na komputer w celu puźniejszej obróbki.Zgrywałem takim urządzonkiem co się wpina pod usb i się zgrywa (Pocket USB 2.0 Video Grabber firmy Digitus Accessories)
więc chciałbym kupić tą kamerkę cyfrową tak do około 2000zł .A ma ona służyć do kręcenia wesel itp.. tak hobbystycznie tzn za wesele niechce brać kosmicznych sum tylko powiedzmy jak ktoś woli mniej zapłacić i mieć te wesele tam w jakimś stopniu gorszej jakości to wtedy korzysta z moich usług.Pozatym braki sprzętowe napewno staram się nadrobić w montarzu (tu dysponuje już znacznie lepszym sprzętem .wiedzę chce poszerzyć gdyż narazie jeszcze nieznam tych programów które chciałbym poznać a mianowicie Adobe After Effect i Adobe Premiere bo z tego co widze to na nich dużo się opiera.Jak narazie korzystałem głównie z programu Pinnacle Studio 9 Plus ) .A co do oświetlenia to dla mnie niejest problemem na weselu zastosować zewnętrzne oświetlenie typu jakieś lampty itp.. Tak się zastanawiałem gdyby ktoś mógł dla mnie zobaczyć na allegro.pl kamery cyfrowe takie powiedzmy do 2500zł i powiedzieć które oferty dla mnie się nadają ?? z góry dzięki wielkie.

sobota, 5 listopada 2005, 13:35
Bywalec
Bywalec

i jeszcze jedna sprawa szukałem na google o tym kamkoderze i wychodzi na to że kamkoder to kamera :O ?????? czegoś nierozumiem

sobota, 5 listopada 2005, 13:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona